škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garaj var ama...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili st ve dt üyeleri apartmanımızız garajı var içinde elektrik ve su gideri de var.ama yapılırken almancılar araba koyupda sezon boyu garajı doldurur diye garaj girişi kapalı.ben de detailing işini bağda bahçede yapmak istemiyorum.detailingden çok toz alma uzun sürüyor.benim bu girişe bir çare bulmam lazım.ama ucuz yollu ögrenci cebine fazla  dokunmadan arabayı oraya indirecek bir çare bulamadım.birde girişinde dik şekilde fayanslar var onlara zarar vermeden girmem lazım.
sıkıntı garaj bu.fotoları telefonla çektiğim için berbat.kusura bakmayın

By cdc674e574a47c4f at 2012-07-18

birde bu kısmı var ama önce diğerini halledersem bu kolay

içeride beni burası bekliyor

elegance=ugurcnplt

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O fayans ve mermere araba zarar veremez bence, tümsekten inmek için 2 tane seyyar rampa yaptır demirciye kalın sacdan, üçgen şeklinde rampa gibi, işin bitince sakla gitsin ;)

Su giderinin işi kolay, lastiklerin geçeceği kadar 2 tane kare kalın sac da oraya ;)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam garaja dogru eğimli sanki arabayla inerken kayarmış gibi hissediyorum.birde araba üstündeyken demir zarar verebilir mi endişesi var.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan abinin dediği gibi olur bizar uzun yaptır ayakları ki tam ortası vurmasın ararabın yani ön tekerler rampadan inerken arka tekerlek rampaya çıksın ortası yükselsin diye söylüyorum. Ayrıca rampaları kalın tahtadanda yaptırabilirsin demire göre hafif ve ucuz olur ayrıca su kanalındada takta koyabilirsin Bu dediklerim demire göre ucuz olur çünki onda kaynak işi falan yok elin yatkınsa kendinde yapabilirsin

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;379496
hocam garaja dogru eğimli sanki arabayla inerken kayarmış gibi hissediyorum.birde araba üstündeyken demir zarar verebilir mi endişesi var.

Hiç bir şey olmaz, ölçüleri al demirciye koş bence, böyle yerim olsa saniye durmam  :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında tahtadan birşey yapsam bedavaya gelir çünkü bizi bahçede söğüt kavak ganimet.iyi ölçüp biçiyim içerisi serin ramazanda yavaş yavaş yaparım.hemde apt ramazanda boş kemküm eden arıza komşu çıkmaz
elegance=ugurcnplt

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;379503
aslında tahtadan birşey yapsam bedavaya gelir çünkü bizi bahçede söğüt kavak ganimet.iyi ölçüp biçiyim içerisi serin ramazanda yavaş yavaş yaparım.hemde apt ramazanda boş kemküm eden arıza komşu çıkmaz

Tahtalar sağlamsa o da olur tabi ;)

Ramazanda gürültü yapma ama, kovalarlar seni oradan :)

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ouwww mekana bak.... bir fikir de benden. o iç mekan fotoğrafında sağ tarafta görünen girinti var ya, oraya bir de kilitli dolap koydun mu, miss

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
apartman karar aldı bunun arka tarafına herkese depo gibi birşey yapılacak o zaman oraya çökecem.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evde böyle yerim olsa sağına soluna raf yaparım tüm temizlik malzemelerimi yedek parçalarımı falan dizerim güzelce aksesuar dükkanbı gibi olur Kapını girişinede yazarım Avninin yeri diye Not düşerim altına Dikkat FABİA var ısırır!!! diye

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;379516
evde böyle yerim olsa sağına soluna raf yaparım tüm temizlik malzemelerimi yedek parçalarımı falan dizerim güzelce aksesuar dükkanbı gibi olur Kapını girişinede yazarım Avninin yeri diye Not düşerim altına Dikkat FABİA var ısırır!!! diye
apt garajı olunca o iş zor.ama ilerde yapacam öyle bir ev garajınada lift de koyacam inşallah.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgisayar oyunlarında ki geçilemeyen bölüm çözümü gibi olmuş :D
Boydan boya sağlam ve enli bir kalas at üzerinden iner geçer mis gibi :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ohooo mis gibi valla.. Bende olsa 1 dk durmam..Daha inşaat halindeki evin garajında bile ne hayaller kuruyorum araba yıkama yerim olur mu diye :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
garaj işini hallettim. o girişteki yükseklik için şunu yaptım.

diğer çukur için ise yan bir inşaattan 25lik briket aldım iki tane.bugün veya yarın uğraşacagım.ilk defa bi kapalı mekanda polisaj yapacagım bakalım nasıl olacak.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Garaj yapan girişi neden kapatır ben orasını çözemedim.
Almancı felan denmişte sonuçta söylenir o insanlara durum ona göre davranılır yoksa atlayacak olan almancıda bişeyler koyar üzerinden atlar oranın garip bi davranış :)