škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

mustang'ın detay günlüğü...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bütün malzemeleri toplayıp dün kayınpederin kaynak atölyesinde polisajı yapmaya çalıştım, çok sıkıntılıydı ilk kez kullandığım için biraz birbirine girdi yaptığım işler ama sonra toparladım bugün ise seryum oksit işini bitirdim ancak o da neredeyse umutsuzluğa itti beni çok tatmin etmese de bitirdim ancak şunu söyleyebilirim ki seryumla bile gözle görünen bir çiziği gidermek mümkün değil makina hem polisajda hem de seryum da çok sekiyor zıplıyor pedleri tam ortalı takıp yeterince ürün koyup gerekirse ıslatmama rağmen makina zıplamaya başlıyor ne kadar güçlü tutarsam tutayım buna engel olamadım ilginç bir şekilde en endişe duyduğum tavanda bu sorunu yaşamadım... bol fotoğraflı bir sunum yapma planım vardı ama gözle gördüklerimi yarı profesyonel makinayla çekmek mümkün olmadı... yıkama, kil, m105-205 kombinasyonu, ipa, aquartz reloaded sıralamasını uyguladım, bazı yerlerde özellikle ön tamponda zımpara uygulaması yaptım. ataşın pedlerini kullandım ancak 105'i sarı 205'i turuncu ped ile uygulamışım çünkü turuncuyu polishing diğerini cutting sanıyordum... araba parlamasına parladı gözüme batan bazı çizikleri son derece görünmez hale getirebildim ancak hala dairesel ve hare olmayan bununla birlikte düzensiz ve çok dikkatle yandan uygun ışıkla görülebilen çizikler kaldı.... yarın kaliperleri iddialı bir renk turuncuya boyamayı planlıyorum ancak oruçtan dolayı çok sıkıntılı oluyor.... her ne kadar pek bişey anlaşılmasada karışık bazı fotolar eklemeye çalışacam...

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık Hakan. Fotolarıda bekleriz. Çok yorma kendini oruç oruç.

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2012, 22:46:17 Gönderen: mustang »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ceyizi sermissiniz. Ben.de toparlicam srtik yavas yavas.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet bayağı büyük serdik :) resmi küçültemiyorum, bu foto yükleme işi tam bir işkence imageshack e-mail e link göndermiyor sabahtan beri.

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2012, 22:53:08 Gönderen: mustang »

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
diğer sayfaya tekrar yüklendi....
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2012, 21:45:48 Gönderen: mustang »

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
imageshack e üye olmuştum yükleyip albümden sildiğimi sanırken linkleri de silmişim 10 dakika uğraşmıştım... bi 10 dakka içinde tekrar yüklüyorum...

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dün rötuş işleri ve farları parlattım m105+plastix....

bugün ise resimlerde gördüğünüz üzere kaliper boyama ve jant temizliği...

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan eline sağlık,

Hiç moralini bozma, ilk uygulamalarda o makinalar hep öyle hoplar zıplar, birkaç deneme ve biraz da işin üçkağıtlarını öğrendikçe çok daha güzel ve keyifli uygulamalar ortaya çıkacaktır... Ayrıca bence uygulamalar da hiç fena olmamış yani...

Gerek M105+205, gerekse seryum oksit, çok iyi ürünler. Ama belki pad seçimi, belki makina devri, baskı şiddeti gibi unsurlardan dolayı tam sonuç alamamış olabilirsin, ama dediğim gibi bir süre sonra çok daha mükemmel uygulamalar yapacağına eminim...

Moral bozacak bir durum yok, yola devam... :ok:

Çevrimdışı mustang

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Atilla bey moral için teşekkürler, bütün bu işleri tek başına yapmak tam bir kabus danışacak, fikir verecek, en önemlisi de işi paylaşacak birilerinin olmaması... birileri mutlaka fikir vermeli senin görmediklerini sana göstermeli. çok ama çok yorucu oldu ve keşke hiç böyle bir işe girişmeseydim dedim ama her yaptığım işin sonucunu görünce hoşuma gitti.

Şimdi kaliperleri turuncu yapınca ön ve arka vw amblemlerinin iç kısımlarını da turuncu yapsam mı yarın diye düşünüyorum... kaliperleri turuncu yaparken cırt dururmu endişesi vardı ama benim hoşuma gitti....

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2697720

özellikle sondan 3. resim fikir verebilir.