škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 2012 elegance tdi 1.6 yakit

SELİM · 46 · 10430

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SELİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracim 1500 km ye geldi ama yakitta gözle görükür bir düşüş olmadi şehir içi sakin kullanimda yaklaşik 8.5lt uzun yolda 6.5lt yakiyor. Bu normal mi daha düşermi bilgisi olan lütfen yardimci olsun.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: SELİM;380859
Arkadaşlar aracim 1500 km ye geldi ama yakitta gözle görükür bir düşüş olmadi şehir içi sakin kullanimda yaklaşik 8.5lt uzun yolda 6.5lt yakiyor. Bu normal mi daha düşermi bilgisi olan lütfen yardimci olsun.

Mutlaka düşecektir daha erken.
Ben 2.0 TDİ ile bu değerlerle yol gidiyorum...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8000-10.000'den önce düzene girmez daha var kısaca. Şehiriçi çok değişirde şehirlerarasında 6.5 az daha altına düşer tabi dikkatli kullanımla.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kullanıma göre değişiklik göstermektedir
km 1400 de
sakin bir kullanımla şehiriçi şehirdışı sürekli hareket halide 5,3lt gördüm
fakat şehiriçi biraz sert kullanımda 8,5-9 olmaktadır

Çevrimdışı kutluhan83

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracım da 1.6 tdi superb 19 binde şehir içi klima ile 8 in altına düşüremedim sakinde kullanıyorum ama şehir dışında  sakin kullanımda 5 litreye kadar düşüyor. bu araçlar şehir içinde malesef 8 lerin altına inemiyor, ben bu değerlerden rahatsızlık duyup vw grup diğer araçları kullanan arkadaşlarımdan biraz araştırdım ve normal olduğuna kanaat ettim mesela dsg li jettası olan arkadaşımda 7.5 litre , ve 1.6 manuel passatdada 8-9 değerlerini duydukdan sora gördüm ki vw grup hepsi aynı.

Çevrimdışı Cuneyt

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt değerleriniz yüksek, araç sakin ve sabit hızla kullanımda şehir dışında ortalama 5.0 lt yakıyor, 4.5 lt'ye kadar düşüyor, hangi aralıkta olacacağınız yol durumu ve kullanıma göre değişir, ancak 5.0 lt'yi geçmez Antalya gibi yokuşu bol bir yere yolculuk yapmıyorsanız.

Şehir içinde elde edilen değerler doğrudur, 9-10 lt'yi de görürsünüz trafiğin yoğunluğu ve dur-kalk durumuna göre. Bu araçta ortalama 7.5 lt görüyorsanız elde ettiğiniz değerler normal değerlerdir. Özetleyecek olursam şehir dışı 5.0 lt, karma 7.5 lt yakar bu araç, şehir içi trafiğe, kullanıma ve dur-kalk durumuna göre ve mesafeye göre değişir.

Çevrimdışı SELİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sağolun verdiğiniz bilgiler için.tşk.

Çevrimdışı sarke

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün superb combi 1.6 tdi ile keşan dönüşü hız sabitleyiciyi 90 km ayarlayarak ortalama 4.5 lt yaktım .düz yolda sabit 90 3.8 ile.2 arasında geziyor
Şehir içi sakin kullanım ile 6 ları yakalamak çok kolay .Araç 7500 km de.

Çevrimdışı cadirmax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araci alali birkac ay oldu. 1500 km. Yol bilgisayarina sehir ici 7,5 8 lt yakiyor gosteriyor. Ama kendim tam dogru mu test etmedim.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında bu bilgiyede güvenmemek lazım çünkü pedaldaki oynamalar ve anlık veri akışı net bilgi almayı zorlaştırıyor. en iyisi depo fullendikten sonra sayacı sıfırlayıp o şekilde hesap yapmak. o daha bir güvenli. geçen gün seri bir kalkış yaptım bilgisayar anlık tüketim değeri 60 lt gösterdi. ulan depo zaten 60 lt. kendini roket mi sandı nedir.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Gaziantep şehir içi biraz agresif kullanım ile 9 litreyi gördüm :S sakin kullanım ile 6,5 civarlarında. Araç daha 1200 km'de, tüketimin düşmesi için biraz daha beklemek gerekecek sanırım.

Bu arada Maraş'a git gel yaptım, duble yollarda 110 ile, otobanda 125 ile gittim hızı sabitleyip. Antep'ten giderken 4,4 yaktı dönerken 5,6 oldu yükseklik farkı nedeniyle, yani ortalama 5 lt yakmış oldu. Biraz km yaptıktan sonra bununda düşmesini bekliyorum.

Dün babamla oturduk ciddi ciddi chip tuninge niyetlendik, alt devirleri canlandırmak şart

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla rekor bende heralde şehir içi kısa mesafe 10 lt,istanbul ankara otoban tam gaz 160-180 km/sa hızla 8 lt yaktı,henüz aracı hiç sakin kullanamadım,ya trafik oluyor ya kısa mesafe oluyor yada otoban oluyor o yüzden maşşallah su gibi mazot içiyor...

Çevrimdışı mete yıldız

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım henüz 1000 km doldurmamış olmasına rağmne şehir içinde ortalama 5,8-6,00 lt cıvarlarında geziyor ortalam hız 30 km/h diğer rakamlar bıraz yüksek geldi bana da.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;418860
valla rekor bende heralde şehir içi kısa mesafe 10 lt,istanbul ankara otoban tam gaz 160-180 km/sa hızla 8 lt yaktı,henüz aracı hiç sakin kullanamadım,ya trafik oluyor ya kısa mesafe oluyor yada otoban oluyor o yüzden maşşallah su gibi mazot içiyor...

benim yakıtta sizdeki verilen altına inmiyor
Yaklaşık aynı veriler

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: mete yıldız;418865
Aracım henüz 1000 km doldurmamış olmasına rağmne şehir içinde ortalama 5,8-6,00 lt cıvarlarında geziyor ortalam hız 30 km/h diğer rakamlar bıraz yüksek geldi bana da.

Benim ortalama hız 24 ile 26 arasında geziyor