škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

6 aylik skoda satiş rakami

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Türkiyedeki otomobil satışında skoda ilk 6 ay 3900 adet satış rakamıyla 18  sırada yer aldı.Birinci 46000 adetlik satışıyla Ford.İkinci 44 000 adetle Fıat...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insanlar hep bir önceki arabasının yeni modelini aldığı ve araştırma yapmadığı için rakamlar böyle. alışılmışın dışına çıkmak istemiyorlar.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: YEKE;381151
insanlar hep bir önceki arabasının yeni modelini aldığı ve araştırma yapmadığı için rakamlar böyle. alışılmışın dışına çıkmak istemiyorlar.
Alışkanlıklarımızdan vazgeçmeyi beceremiyoruz malesef.Aynı paraya lıneayı alıyor,skodayı almıyor...Aslında binip test sürüşü yapsa kararı değişecek..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu satış rakamlarının çoğunu filo araçları oluşturuyor.Skoda da bu yok ondan düşük gözüküyor satış rakamları.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ford'un focus, Fiat'ın Linea satışlarını düşmek lazım:) Çünkü bunların çok büyük bölümü filo, kiralama şirketleri vb. alımlarıdır...

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ayıca pazarlama aracı olarak çoğu firmanın dizel fieata kullandığınıda unutmayın , fabia ya 1.2 dizel motoru takın da bak nası pazarlama aracı oluyor

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ford'u anlarımda fiat nasıl bu kadar satar anlamış değilim.reno ile fiat bana göre en son binilecek araçlar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;381234
ford'u anlarımda fiat nasıl bu kadar satar anlamış değilim.reno ile fiat bana göre en son binilecek araçlar.

Sirket araclari iste hocam. Linea var, deli gibi satiyor.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ticari kismi cok bilemem ancak,

Keyifle arac kullanan biri olarak bu ay icerisinde `ana` arac ureticilerinin hepsine, gerek mevcut kampanyalar gerekse yilsonu beklentileri cercevesinde arac bakmaya gittim.

Oncelikli kriterim ve aklimdaki ilk soru `bu arac bu parayi eder mi?` idi.

Tabii ki cevap kocaman bir `hayir` oldu.

Kimisi bizim asiri ve bilincsiz arac alma heveslerimizi kullanacak sekilde yuksek fiyattan (ustelik siraya girerek), kimisi eski motor ve teknolojisini kasayi degistirip (kaba tabirle allayip pullayarak), kimisi takas adi altinda elinizdeki arabayi ucuza kapatip yeniyi olmasi gereken fiyattan soyleyerek, bir kismi da elindeki araca ve teknolojisine bakmadan digerlerinden asagi kalmayacak sekilde fiyat cekerek, bana araba satmaya calistiklarini gordum.

Donanim-fiyat karsilastirmalarina hic girmiyorum cunku sitelerindeki konfigurator e girdiginizde her motorda her donanimi, her donanim da her opsiyonu maalesef bulamiyorsunuz.Ya o zaman bana neden secme sansi veriyorsun ki.

Sonra dedim ki arkadas cebinde 0 araba almaya yetecek paran var, neden gidip 2. el bakmiyorsun?

Ama o tarafta da ayri bir rezillik soz konusu.Ayni model, cok yakin ozellikteki ve cok yakin km deki 4-5 aracin arasinda bu kadar mi fiyat farki olur. Ustelik altina pazarlik payi yoktur, aracim hasarsiz ama park yerinde surttuler,sadece 5 parca lokal boya var v.s. gibi komik ifadeler koyarak bunu yapmaya calisiyorlar.Ustelik genel olarak fiyatlar da bir yukseklik var.

Alisveriste 2 tarafta kazanir ama anladigim bu gunlerde hep saticilar kazaniyor.Bu nedenle kim ne kadar satmis acikcasi, distributorun satis politikasindan mi yoksa alicinin zevk-ihtiyaclarindan mi ya da arabanin kalitesinden mi anlamak mumkun degil!!

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyide Ford'u bu kadar sattıran ne peki, çokmu ucuz çok süper arabalar mı ne peki

Ortalık arabası gibi, trafikte ilerlerken her yer ford, bu bile bence bu markayı tercih etmemek için bi sebep,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;381483
İyide Ford'u bu kadar sattıran ne peki, çokmu ucuz çok süper arabalar mı ne peki

Ortalık arabası gibi, trafikte ilerlerken her yer ford, bu bitti ile bence bu markayı tercih etmemek için bi sebep,
Bayram ford o kadar teknolojide ileri gitti ki  
aracın klimasından tutunda star stop özelliğinden cd çalarına kadar aklıma gelmiyen şeyler sesli komutla açıyorsunuz çizgisi değişti en azından focusIII için böyle.Yani skoda'dan daha hızlı değişim/evrim geçiriyor.Geri kalmıyor rekabette geri değiller güncelleyebiliyor kendini.Haa dersen sen buna rağmen alırmısın diye sorsan ben almam o başka.Benim gibi kaç kişi kaldı ki:++: şunun şurasında.İlçede 3 octi oldu ona kızıyorum ben halbu ki düne kadar tekdim koca ilçede.şaka bir yana ben octide ki motordan şikayetçi olmamakla birlikte devirden düştüğü zaman o kasayı sürümekte zorlandığını yaşadığım zaman sinirleniyorum.Değilse kasası beni çok cezbediyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jodgin;381483

Ortalık arabası gibi, trafikte ilerlerken her yer ford, bu bile bence bu markayı tercih etmemek için bi sebep,

bana göre de aracı almaktaki sebeplerden en mühimi olabilir. çünkü bir sürü insanın aynı hatayı yapacağını sanmıyorum. önemli olan insanların beklentileri ve ileriki dönemde karşılaşacakları sıkıntıları en aza indirme düşünceleri bu şekil davranmayı gerektirmektedir.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Linea almayı düşünen bi arkadaşım var. Rapid'i önerdim bakalım...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;381545
bana göre de aracı almaktaki sebeplerden en mühimi olabilir. çünkü bir sürü insanın aynı hatayı yapacağını sanmıyorum. önemli olan insanların beklentileri ve ileriki dönemde karşılaşacakları sıkıntıları en aza indirme düşünceleri bu şekil davranmayı gerektirmektedir.
:ok::+1:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skoda bence 2007ye kadar sıfır araba fiyatlarını gayet makul tutuyordu.şahsi fikrim son 5  yılda haddinden fazla artırdı.octavia tdi eleganceye bakmıştım dsglisi67bintl idi almış başını gitmiş fiyatlar.baz fiyatları normale yakın ama donanım ekledikçe alakasız artıyor fiyatlar
elegance=ugurcnplt