škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü tavsiye ?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı -yağmuradam-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Akü dolumu işini alternatör yapıyor bildiğim kadarıyla. 1 büyük almak pek problem yaratmaz belki ama daha fazla büyütmek sorun olacaktır. Akü tam olarak doldurulamayacaktır.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HKNCLSKN;382184
Mutlu silver 110tl
Varta 110tl
Bosch 160tl
İnci  85tl
İnci nano 120tl
Delphi 125tl

Fiyatlar bu şekilde ,birde gittiğim yerlerin çoğunda 72amperlik akü almamı tavsiye ettiler,daha uzun ömürlü olurmuş,daha rahat marş basarmış,falan filan.Siz nedersiniz?

Bu listeden hangisini alırsanız alın sizin işinizi gayette güzel görecektir aslında. Oradaki Bosch 10 sene dayanmayacak o da 5 sene sonunda cortlayacak inci'de dayanmayacak 5 sene sonunda cortlayacak. İnci'nin de son aküleri iyi diye biliyorum ama Varta, Bosch, Delphi varken önceliği vermem sanırım. Varta orada fiyat/performans ve marka olarak göz dolduruyor, güzel seçim olur diye düşünüyorum şayet Mutlu istemiyorsanız.
Üzerinde fabrikasyon gelen akü kaç amper bilmiyorum ama üzerinde gelen değerin bir üst amperinden fazla çıkmamaya çalışın, alternatörünüzün toleransı yüksek değilse alternatörünüzü zorlar. Uzun ömür, marş gücü, soğuk dayanımı v.s amperle direk paralel değildir, akünün teknolojik özelliklerine bağlıdır tamamen.

Çevrimdışı HKNCLSKN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım.Benim için en iyisi  60amper Varta akü

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
inciyi şiddetle tavsiye ederim. eski arabamda mavi rengini kullanıyorum 8. senesine girdi hala çalışıyor. birde bir sürü iş başına geldiği halde alternatör kayışı kopmuştu mesela şarjsız bayağı bir kullandım, servise gidene kadar. şimdi sarı renkleri çıktı onlar mavilerden daha da sağlam kesinlikle alın derim.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımı 2003'te sıfır aldım. Üzerinde Mutlu vardı. Aküyü geçen yıl, artık utandım da değiştirdim:) Yoksa büyük bir problemi yoktu. 8 yıl sorunsuz kullandım.

Geçen yıl da Mutlu Silver aldım, 1 yıldır onda da herhangi bir sorun yok...

Amperaj konusuna gelince, aracın üzerinde 60Ah. varsa, yine 60 alın. Eğer çok fazla güç tüketen amfi, ses sistemi, özel ışıklandırmalar vb. donanımlar vb. eklediyseniz daha sonradan, o zaman 72Ah. akü alın...

Normal şartlarda 60 yerine 72 bağlamanızın faydası yoktur ,zararı da yoktur. Sadece daha çok para ödersiniz.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende sizin gibi bir üst amper almayı denemiştim ama arabada akü kutusu vs olduğundan sığmıyor.ben arabamı ikinci el aldım aldıktan üç yıl sonra aküyü değiştirim çok dandik bir marka idi adını bile unuttum.şuan üstünde mutlu silver var.bence en pahalısıda olsa en ucuzuda olsa geçireceği 4 kış.birtek fabrikasyon üstünde gelenler uzun gidiyor onunda kerametini bilmiyorum neden.komşumda 3004 model arabanın aküsünü daha geçenlerde ilk kez değiştirtti.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı HKNCLSKN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;382290
Aracımı 2003'te sıfır aldım. Üzerinde Mutlu vardı. Aküyü geçen yıl, artık utandım da değiştirdim:) Yoksa büyük bir problemi yoktu. 8 yıl sorunsuz kullandım.

Geçen yıl da Mutlu Silver aldım, 1 yıldır onda da herhangi bir sorun yok...

Amperaj konusuna gelince, aracın üzerinde 60Ah. varsa, yine 60 alın. Eğer çok fazla güç tüketen amfi, ses sistemi, özel ışıklandırmalar vb. donanımlar vb. eklediyseniz daha sonradan, o zaman 72Ah. akü alın...

Normal şartlarda 60 yerine 72 bağlamanızın faydası yoktur ,zararı da yoktur. Sadece daha çok para ödersiniz.

Aracımda ekstradan birşey yok ,60ah almam yeterli olacak sadece marka kararını verip almam lazım

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HKNCLSKN;382296
Aracımda ekstradan birşey yok ,60ah almam yeterli olacak sadece marka kararını verip almam lazım

Çok kafa yormayın, Mutlu'ya İnci'ye bakın, en ucuzu en iyisidir :)

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu kullandim, bozuluncaya kadar bakmadim bile yillarca, gene mutlu ile degistirdim.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vedkum

• ConnecT\'ing People
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Durakta da bütün taksilerde Mutlu akü kullanılıyor,bir tek sorununu görmedim.Tavsiye ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yiğit akü alın

kardeşim fabrikasında çalışıyor. bacanağım kamyonla her yere nakliyesini yapıyor.

renonun bütün aküleri, mercedesin %60, fiatın tamamı yiğit kullanıyor. marka olarak onların istediğini vurdukları için bizde ithal zannediyoruz.

Çevrimdışı HKNCLSKN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;383672
yiğit akü alın

kardeşim fabrikasında çalışıyor. bacanağım kamyonla her yere nakliyesini yapıyor.

renonun bütün aküleri, mercedesin %60, fiatın tamamı yiğit kullanıyor. marka olarak onların istediğini vurdukları için bizde ithal zannediyoruz.

Teşekkür ederim,bu akülerin üzerinde üretim tarihi yazıyormuş,akünün üstündeki numara nasıl okunur peki hangisi yılı işaret eder.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onun belli bir standartı yok diye biliyorum, firmaya göre değişiyor, genelde ilk iki-üç hane gün ve ayı sonrakinde yılı temsil ediyor ama tam terside olabilir, markaya göre değişiyor.

Çevrimdışı HKNCLSKN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
önemli bir ayrıntı sonuçta bir akünün ömrü 5 yıl ,gidipte 1,2 sene beklemiş aküyü kakalamaya çalışmasınlar.