škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far buğulanması sorunu :(

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
farlarda buğulanma sorunu yaşıyorum.daha önce hiç başıma gelmemişti yalnız iki gün önce aracın kaportasındaki reçine vb. lekeleri yok etmek için yoğun şekilde araca gaz yağı sürdüm.kaportadan sızan gaz yağı, farların kenarlarından girip yalıtımını bozdu diye tahmin ediyorum!sebep bu olabilir mi?.dünden beri sis farlarındaki buğular gitmemiş hatta küçük su damlacıkları şeklinde duruyor.ne yapmalıyım?

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gaz yağıu büyük ihtimal far camı ile kasasınınm arasındaki yapışkanı çözmüş olabilir tahminimce

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gaz yağı o yapışkanı asla sökemez  ;)

100 derece fırtında bekletince bile zor açılıyor bizim farlar.

Ama farın hava aldığı delik var, oradan girmiş olabilir.

Aracı güneşe bırak 1-2 günde yok olması lazım

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bundan sonra aynı şey tekrarlar diye korkuyorum.ilk defa böyle bişey oluyor.normal bi durum olmadığını düşünüyorum.sis farlarının ikiside buğulu :(servise gidip göstermeme gerek var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle farın nereden su aldığını bulup, izole edin.

İçerideki nemi gidermek için, tüm farları yakın, bir süre yansın, plastik iyice ısınsın. Su tanecikleri iyice buharlaşsın.

Ardından hemen tüm ampulleri sökün, farın içi mümkün olduğunca hava alsın. Farın iç kısmına hava sirkülasyonu yaptırın. Saç kurutma makinası vb. ile hava tutun, içerideki nemli hava ve buharlaşmış su dışarı atılsın. Sis farlarında, kurutma makinası ile zorluk yaşarsanız bir akvaryum hortumu vb. ile far yuvasından içeri üfleyerek de yapılabilir. Yalnız, derin nefes alarak yapın, nefesinizdeki buhar farın içine gitmesin.

Mümkün olduğunca uzun süre güneş altında ve arada kurutma makinası ile havayı sirküle ederek bekleyin.

İyice temizlendiğinden emin olmak için; farları bir süre yakıp yine ısıtın. Ardından farları kapatıp, su ile plastikleri soğutun. Eğer iç kısım iyice kurumamışsa su zerreciklerini tekrar plastik üzerinde göreceksiniz. Eğer su zerrecikleri görülmüyorsa, işlem tamamdır...

Bu şekilde sonuç alamaz iseniz, bir miktar silika jel bulup, ampul yuvasından farların içine sokmaya çalışın, bir gece bekletseniz bile yeterli olur, içerideki tüm nemi emer.

Çevrimdışı bursaspor_16_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede sol farda oluyor aracı yıkadıgımda buhar oluyor amaa cabuk gıdıyorr ızolee ettırebılırmıyız acabaa serwıste weyaa tamırcılerde

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: evilonthemove;382275
bundan sonra aynı şey tekrarlar diye korkuyorum.ilk defa böyle bişey oluyor.normal bi durum olmadığını düşünüyorum.sis farlarının ikiside buğulu :(servise gidip göstermeme gerek var mı?

İlk mesajda sis diye yazmamışsın, sisler kolay, elle sökülüyor kolayca, sök farı koy evde güneşli camın önüne, ampul deliklerinden hemen kurur