škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Fotoğrafçılık Sohbet Başlığı

kadir_ · 147 · 31155

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yunus kumanda favorilerimde idi. daha almak nasip olmadı. nikonu bırakmadım,onlarında kompaktını kullanıyorum.

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anladım ama dslr de canon almışsın :)
Kumanda için ebaydan uyumlu buldum bende, açık arttırma için takipteyim, sanırım bu akşam alacam bi tane, sağol yardımın için :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kumanda olarak geçen hafta bende 550D makinem için bunu aldım en uygunu bu sanırım :)

http://www.ebay.com/itm/150822613015?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Bende ufaktan set yapmaya çalışıyorum :) Makine olarak 550D yi seçtim video performansı çok iyi şu AF olayınıda çözselermiş süper olucakmış :) Manuel ayarla uğraşmak sıkıntı oluyor AF yi açıncada dışarıdaki sesten çok motor sesi duyuluyor :D

Alacağım tripoduda hem video hem fotoğraf için alacağım o yüzden kazıklanmaktan korkuyorum :D

Foto buluşması iyi olur mekan yönünden sıkıntı yok yakın çevrede güzel mekanlar mevcut :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;387609
Kumanda olarak geçen hafta bende 550D makinem için bunu aldım en uygunu bu sanırım :)

http://www.ebay.com/itm/150822613015?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Bende ufaktan set yapmaya çalışıyorum :) Makine olarak 550D yi seçtim video performansı çok iyi şu AF olayınıda çözselermiş süper olucakmış :) Manuel ayarla uğraşmak sıkıntı oluyor AF yi açıncada dışarıdaki sesten çok motor sesi duyuluyor :D

Alacağım tripoduda hem video hem fotoğraf için alacağım o yüzden kazıklanmaktan korkuyorum :D

Foto buluşması iyi olur mekan yönünden sıkıntı yok yakın çevrede güzel mekanlar mevcut :)

Aynen cony waynen :) aynı kumanda için zamanın dolmasını bekliyorum bende ..

AF de ne gibi bir problem var ? Video çekimindekini mi kastediyorsun yoksa fotograf çekerken mi ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387615
Aynen cony waynen :) aynı kumanda için zamanın dolmasını bekliyorum bende ..

AF de ne gibi bir problem var ? Video çekimindekini mi kastediyorsun yoksa fotograf çekerken mi ?

Evet videolardan bahsediyorum deklanşörden odak yapmaya çalıştığım zaman videoda çır çır motor sesi çıkıyor :D

Alıntı yapılan: Argyll;387618
Bu da kılıflısı, bence ekstradan 2 $ ı hakediyor..

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Canon-RC-6-Remote-Control-for-Canon-EOS-450D-500D-550D-600D-7D-60D-5D-/120968577221?pt=Camera_Camcorder_Remotes&hash=item1c2a4a00c5

Çantamın bir köşesine koyarım kılıfa gerek yok :D Kalan 2 dolarlada parasoley adlım :D

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kalan 2 dolarlada parasoley adlım :D

Kadir bişey soracam ama alınmaca gücenmece yok.. Harbiden öğrenci misin :)

Güle güle kullan kardeşim şimdiden :)

Video konusuna gelince.. Senin bahsettiğin o olay 60D de var(kesin), yanlış bilmiyorsam 5DMII'de de var, MIII' ü bilmem :)  Yani 550D de kahabat yok :) Bu arada, o konuda sanırım lens daha önemli, zira af motorları uzun bir süredir lens üzerinde artık. Yani daha iyi af performansına sahip bir lens ile netleme süresi daha kısa, usm veya ivr bir lens ile daha sessiz görüntü yakalayabilirsin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387626
Kalan 2 dolarlada parasoley adlım :D

Kadir bişey soracam ama alınmaca gücenmece yok.. Harbiden öğrenci misin :)

Güle güle kullan kardeşim şimdiden :)

Video konusuna gelince.. Senin bahsettiğin o olay 60D de var(kesin), yanlış bilmiyorsam 5DMII'de de var, MIII' ü bilmem :)  Yani 550D de kahabat yok :) Bu arada, o konuda sanırım lens daha önemli, zira af motorları uzun bir süredir lens üzerinde artık. Yani daha iyi af performansına sahip bir lens ile netleme süresi daha kısa, usm veya ivr bir lens ile daha sessiz görüntü yakalayabilirsin.

Öğrenciyim abi :) Makine babamın hediyesi aksesuarlar cepten gücüm yettiği kadar :ok:

Çevrimdışı ST-max

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kadir henüz üye olmadıysan canontürk'e üye ol.Ben makinemle ilgili çoğu bilgiyi oradan öğrendim.Aslında makineyi nasıl daha efektif kullanacağımı öğrendim.

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kadir kardeşim hayırlı olsun o halde güle güle kullan şimdiden..

Makinayı tanımak için canonturk olabilir, ama genel anlamda fotografçılık için ise netfotograf ı tavsiye ederim.

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün mediamarkt da tekrar baktım gönlüm her yönüyle ne kadar D5100 den yana atsa da 600D elime çok daha rahat oturuyor.Malum el biraz büyük olunca nikon elimde kayboldu kasa olarakta ufaktı zaten çok muallaklardayım çooookk :uhu:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387585

Atilla abi varsa videosunu görmek isteriz, foto forumlarında bile öyle uygulama görmedim ben :)

Neyin videosunu görmek istiyorsun??
Foto forumlarında öyle uygulama göremezsin zaten, orada bizim kadar sıyrıklar yok ki :++:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387590
Atilla abi hala şaşkın şaşkın bakıyorum, abi selman kardeşin de dediği gibi tam zihni sinir ödülüne layık :)
Abi bi de wifi devresi koyalım ona, makina nasıl haberleşiyor acaba, bluetooth ise bi devreye bakar..
Valla süper olmuş, ellerine sağlık..

Selman 500D güzel makina abicim, bende kısa süreliğine 550D kullandım, inanılmaz memnundum makinadan.. Nikon u niye bıraktın ?

Bir sorum olacak sana bir de Selman, bu remote un kapsama alanından memnun musun ? Birde makinanın arkasından sinyal alıyor mu, yoksa sadece önünden mi denedin ?

Sağolun :)

Yok ya bu basit bir zihni sinir procesiydi. Bende daha neler var neler :++:
Makinayı aldığımda almak istemiştim, 49$'mı ne demişlerdi, etmez diye düşündüm, oturup kendim yaptım oldu bitti. :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SYSOP;387659
Bugün mediamarkt da tekrar baktım gönlüm her yönüyle ne kadar D5100 den yana atsa da 600D elime çok daha rahat oturuyor.Malum el biraz büyük olunca nikon elimde kayboldu kasa olarakta ufaktı zaten çok muallaklardayım çooookk :uhu:

550D nin fiyatları bu aralar iyice geriledi alıcaksan 550 al derim yada yeni çıkan 650D de olabilir :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Atilla abi daha yeni amerikadan bi mağazanın internet sitesinden baktım, canon için olanı 41.99$+kdv..

Abi video dediğim uygulamada nasıl, hani gecikme oluyor mu anlamındaydı ama resimlerde benim beklediğimden çok daha iyi çıktı, ben derme çatma açık devre birşey beklemiştim açıkçası..

Çağrı, abi D5100 ile 600D aynı klasmandalar, bu kadar üzülmene gerek yok ki ?