škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Fotoğrafçılık Sohbet Başlığı

kadir_ · 147 · 31189

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387673
Atilla abi daha yeni amerikadan bi mağazanın internet sitesinden baktım, canon için olanı 41.99$+kdv..

Abi video dediğim uygulamada nasıl, hani gecikme oluyor mu anlamındaydı ama resimlerde benim beklediğimden çok daha iyi çıktı, ben derme çatma açık devre birşey beklemiştim açıkçası..

Çağrı, abi D5100 ile 600D aynı klasmandalar, bu kadar üzülmene gerek yok ki ?

42$+KDV ?? Ne güzellllll....
Ben bedavaya yaptım:)

Açıkdevre değil yaw, topladık biraz :) Ama makyaj yapmadım:)
Gecikme falan yok, tıkır tıkır çalışıyor. Al sana uyduruk çekim bir video... :)
http://www.dailymotion.com/video/xsu965_vid-20120815-210558_tech
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2012, 21:17:59 Gönderen: atilla »

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;387669
550D nin fiyatları bu aralar iyice geriledi alıcaksan 550 al derim yada yeni çıkan 650D de olabilir :)

Aslında D5100 rakibi 650D yani ballı kaymak tadında ama 600D $550, 650D $850 :( :( (ebay)

Alıntı yapılan: Argyll;387673
Çağrı, abi D5100 ile 600D aynı klasmandalar, bu kadar üzülmene gerek yok ki ?

Çok çok farkları yok ama şöyle açıklayayım; Nikonda HDR var, video da otomatik focus var, iso başarımı daha iyi,daha çok odak noktası mevcut,bataryası daha iyi ve daha seri bi alet fark atmadığı özellikleri yazmıyorum yok sensör biraz daha büyük, daha büyük tekil pixel felan bunlar o kadar önemli değilde birde nikon sempatisi üstüne binince vitrinde görünce canon u tercih etmeye nedenim kalmıyor :)

Piyango vurursa 650D yolu gözükür artık:knp:

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Atilla abi shutter ı uzun süre açık bırabiliyor musun ? Bulb çekim yapabiliyor musun yani ?
Video on numara zaten, gecikme sıfır.. Valla ellerine sağlık :)

Çağrı yazdıklarından sonra ne kadar yaşlandığımı bi daha farkettim, yuh yeni çıkan modellerde ne kadar fark varmış :) Eskiden ekranı 0.3" büyütüp yeni model diye kakalarlardı.. şimdi komple makinayı değiştirmişler..
Bu arada ciddi fark varmış, ben yanlış hatırlıyormuşum demek ki.. Aradaki farka değer mi diye düşünüyorsan, evet ciddi bi şekilde değer..

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387696
Atilla abi shutter ı uzun süre açık bırabiliyor musun ? Bulb çekim yapabiliyor musun yani ?
Video on numara zaten, gecikme sıfır.. Valla ellerine sağlık :)

Çağrı yazdıklarından sonra ne kadar yaşlandığımı bi daha farkettim, yuh yeni çıkan modellerde ne kadar fark varmış :) Eskiden ekranı 0.3" büyütüp yeni model diye kakalarlardı.. şimdi komple makinayı değiştirmişler..
Bu arada ciddi fark varmış, ben yanlış hatırlıyormuşum demek ki.. Aradaki farka değer mi diye düşünüyorsan, evet ciddi bi şekilde değer..

Alttaki düğme bulb için zaten.  1 yazan basılı tuttukca af yapıyor, 2 yazan basinca çekim yapiyor. Alttaki ise bas/bırak düğme değil, anahtar. sağa çektiğinde bulb çalışıyor, ta ki sola çekip kapatana kadar.

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Abi bizim ebayden baktığımız kumandalar bu kadar ayrıntılı değil valla bak ! Tek tuş var, o da shutter.. af yok sanırsam.. yanlışım varsa düzeltin..

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387702
Abi bizim ebayden baktığımız kumandalar bu kadar ayrıntılı değil valla bak ! Tek tuş var, o da shutter.. af yok sanırsam.. yanlışım varsa düzeltin..

Hadi ya... Hem de 40 küsür dolar mi? Benim yaptığım tüm fonksiyonlari çalıştırıyor, 3 tuşu var. Demekki bu 120dolar falan:)

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sleep_r;387580
ben canon'cuyum :)

Canon A2200 benim ilk fotoğraf makinem.:D Alınterimle alınca daha daha özel oluyor.:kiki:

Çevrimdışı disq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
of, K10d ne güzel aletti. Sonra satıp (ağırdı, taşınmıyordu) D90'a geçmiştim. Eve hırsız girince D90 ve bir sürü objektifim çalındı... :( Fırsat bu fırsat dedim, o zaman yeni çıkmış 550D'ye geçtim (daha da hafif body, daha güncel model diye)

550D ile az çekim yaptım, uzun zamandır da vakit ayıramadım. İstanbul'dayken garip bir şekilde daha çok vakit ayırabiliyordum sanki. Oysa burda çok daha fazla vaktim var aslında.

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387561
Kesinlikle insanı rahatlatıyor..

K10D pentaxta efsanedir ya.. Lens bulmakta bir nebze zorluk yaşayan arkadaşlarım vardı, ama gren performansı gerçekten iyi makineydi..
3000 shutter lı makinayı çok rahat satarsınız problem yaşayacağınızı sanmam..

1.99$ a uzaktan kumanda nasıl olur :hanz: bi link varsa versene bi zahmet bizde faydalanalım :)

Aslında bu forum bir çok şeye vesile oluyor madem.. Bence fotograf çekimi için bir buluşma düzenleyebiliriz, bu aralar havalarda müsait. Konu araba da olabilir, doğa da şehir de portre de.. Maksat muhabbet..

http://www.ebay.com/itm/IR-Wireless-Remote-Control-Nikon-ML-L3-D7000-D5100-D5000-D3000-D90-D80-D60-/230803682220?_trksid=p4340.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D1359569222863272595%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D1%26

Kusura bakma geç dönebildim :)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar, ben birkaç yıldır takip edemiyorum bu konuları, cihazları, aksesuarları falan... Bu bahsettiğiniz kablolu/kablosuz remotelar sadece çekim mi yapıyor? Yani autofocus ve bulb modları yokmu bunlarda?

Eğer öyleyse ne anlamı var? Benim yaptığım gibi kablolu kumanda yaptırın, tüm fonksiyonlarını kullanın. Wirelesslarda 4-5m. mesafe yazıyor, bu doğrumu? Eğer öyleyse yine kablolu yaptırın, isterseniz 100m. kablo kullanın...

Parça fiyatlarını bilmiyorum ama, 40-50 lirayı geçmez herhalde, sağlam olur, tüm fonksiyonlarını evladiyelik kullanırsınız?

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: disq;387751
of, K10d ne güzel aletti. Sonra satıp (ağırdı, taşınmıyordu) D90'a geçmiştim. Eve hırsız girince D90 ve bir sürü objektifim çalındı... :( Fırsat bu fırsat dedim, o zaman yeni çıkmış 550D'ye geçtim (daha da hafif body, daha güncel model diye)

550D ile az çekim yaptım, uzun zamandır da vakit ayıramadım. İstanbul'dayken garip bir şekilde daha çok vakit ayırabiliyordum sanki. Oysa burda çok daha fazla vaktim var aslında.

Evet K10D süper alet gerçekten, Ben de aldığım dönemlerde bir ara 500D'ye bakıp elimden bırakmıştım. Bu ne ya çocuk oyuncağı mı demiştim :++: K10D'nin kasasına alışınca, diğerleri sanki kolayca kırılacakmış gibi geliyor. Diğerlerine alışana da ağır geliyor ilk eline aldığında...

Kardeşimde var 500D, bu hobinin ve makinanın hakkını veriyor. Nerdeyse international professional photographer oldu :) Bir gözatın fotolarına : http://www.flickr.com/photos/cengizuskuplu/

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: flash41;387768
http://www.ebay.com/itm/IR-Wireless-Remote-Control-Nikon-ML-L3-D7000-D5100-D5000-D3000-D90-D80-D60-/230803682220?_trksid=p4340.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D1359569222863272595%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D1%26

Kusura bakma geç dönebildim :)

Murat estagfirullah ne demek.. :) Ben sipariş verdim aynısının kılıflı olanından, sağolasın ;)

Kemal abi geçmiş olsun, giden mal olsun cana birşey gelmesin.. boş ver..
550D gerçekten iyi makina, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek donanıma sahip bence..

Atilla abi, daha önceden hiç kumanda kullanmadım abi dürüst konuşayım..
Bu kumandalarda görünen tek tuş var o da shutter zaten. 2 modlu olarak kullanılabildiğinden bahsediliyor açıklamalarda; ya anında çekim olarak ya da 2 saniye sonra çekim olarak.. Ama bunun hangi modda anınca çekim olduğundan bahsetmiyor. Yani diyelim ki 10" shutter olarak ayarlanan bir çekimde kumandadan tuşa basıldığında shutter 10" açık kalıyor sonra kendiliğinden kapanıyor. Yani burada bulb modunu makina kendi ayarlıyor. Manuel bulb modunda nasıl oluyor bilmiyorum, onu gelince deneyip buraya yazarım ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kumanda iyi oluyor, zamanlama ayarı yerine onu kullanıyorum. Nikon var bende orijinal, o da ucuz zaten

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu arada isteyen olursa elimde bir adet Sifir Canon 60D + 18-135mm lens mevcut.

Kutusu, CD ve kablolari mevcut degil.

Diger butun aksesuarlari var.

Fiyat 2300 TL. Urun sifirdir.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;388071
Murat estagfirullah ne demek.. :) Ben sipariş verdim aynısının kılıflı olanından, sağolasın ;)

Kemal abi geçmiş olsun, giden mal olsun cana birşey gelmesin.. boş ver..
550D gerçekten iyi makina, her türlü ihtiyaca cevap verebilecek donanıma sahip bence..

Atilla abi, daha önceden hiç kumanda kullanmadım abi dürüst konuşayım..
Bu kumandalarda görünen tek tuş var o da shutter zaten. 2 modlu olarak kullanılabildiğinden bahsediliyor açıklamalarda; ya anında çekim olarak ya da 2 saniye sonra çekim olarak.. Ama bunun hangi modda anınca çekim olduğundan bahsetmiyor. Yani diyelim ki 10" shutter olarak ayarlanan bir çekimde kumandadan tuşa basıldığında shutter 10" açık kalıyor sonra kendiliğinden kapanıyor. Yani burada bulb modunu makina kendi ayarlıyor. Manuel bulb modunda nasıl oluyor bilmiyorum, onu gelince deneyip buraya yazarım ;)

O 2sn. dediğin, 2sn.diyaframın açık kalma süresi mi, yoksa tuşa bastıktan 2sn.sonra normal çekim mi yapıyor? Eğer böyle kısıtlı ise bir anlamı yok ki zaten... Benim bildiğim bulb modunda deklanşöre basarsın, ne kadar istiyorsan diyaframı açık tutarsın, sonra bırakırsın. Bu süre 2sn.de olabilir 15dk.da olabilir.

Mesela şimşek yakalamak istiyorum, o zaman tripoda alıyorum makinayı, kumandandan açıyorum bulb modunu, sonra düğmeyi bırakıp gidiyorum çay içmeye :) Diyelim 30sn.sonra şimşek çaktı, ondan sonra gidip tekrar kumandadaki düğmeden kapatıyorum, fıstık gibi çekmiş oluyorum şimşeğimi :)

Bulb modunu zaten ya bu tür şimşek, havai fisek vb. fotosu yakalamak için kullanırsın, ya da aşırı karanlık ortamda aşırı pozlama için.. Yani en azından ben böyle kullanıyorum. Bulbta deklanşöre bastıktan sonra, elini sürekli düğmede basılı tutman gerektiği için, ya da sadece belli bir sn.ye ayar yapabildiğin için pratik olmuyor. Makina tripodda olsa bile titriyor ve foto güme gidiyor. Ben bu amaçla kullanıyorum o kumandadaki bulb modunu. Yani düğmeye basıyorum sonra bırakıp gidiyorum, ne zaman istersem kapatıyorum. Yani elimi basılı tutma derdim yok, süre sınırım yok, hatta kumandayı elimde tutmam bile gerekmiyor...

Bilmem anlatabildim mi derdimi, biraz karışık oldu galiba ama...