škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Fotoğrafçılık Sohbet Başlığı

kadir_ · 147 · 30890

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bana bebek resim örnekleri lazım.:DNette bakıyorumda yok öyle.Aslında İrfan abininkiler çok güzelde (maşallah:D)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SUMA:);387420
Bana bebek resim örnekleri lazım.:DNette bakıyorumda yok öyle.Aslında İrfan abininkiler çok güzelde (maşallah:D)

http://www.flickr.com/search/?q=baby&s=rec :ok::ok:

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu başlık iyi olmuş valla, açanın eline sağlık..
Uzun süredir ilgilenemediğim bir hobim fotoğrafçılık. Uzun bir süre Canon, Nikon vb. digital makinalarla çalıştıktan sonra, birkaç sene önce efsane makinalardan Pentax K10D almıştım. Fakat çok fazla kullanma imkanı bulamadım, öylece çantasında yatıyor. Toplasanız daha 3000 çekim bile yapılmamıştır. Hala sıfır gibi duruyor...

Arada bir makinayı satayım diye aklımdan geçiriyorum, ama mükemmel bir makina, kıyamıyorum, sonra tekrar satayım diyorum, yine vazgeçiyorum:)

Ama fotoğrafçılık hobisi gerçekten vakit istiyor, buna karşılık en dinlendirici hobilerden birisi...

Bu başlık vesilesiyle belki tekrar makinamı elime alıp çekimlere başlarım, yoksa bu sefer satacağım, çünkü makinaya karşı kendimi mahçup hissediyorum:++:

Çevrimdışı flash41

• White Dead Angel
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel başlık :+1::+1::+1:

İş yerimde D80+SB600 ve orta halli bir manfrotto kullanıyorum.
Kısa zaman önce kendime de bir D90 edindim:ok:
Lens 18-105 VR. Üzerinde geleni yani. Şimdilik oğlumun resimlerini bununla çekiyorum. Olumlu Feedback'ler alıyorum. Kısa zaman içinde geniş açı bir lens+ Tripod ve flash almayı planlıyorum, Bakalım nasipse :ok:

he bazen tripodla kullanırken lazım olur diye ebayda uzaktan kumanda almıştım. 1.99 $. Acayip iş görüyor :+1:

Takipteyim :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle insanı rahatlatıyor..

K10D pentaxta efsanedir ya.. Lens bulmakta bir nebze zorluk yaşayan arkadaşlarım vardı, ama gren performansı gerçekten iyi makineydi..
3000 shutter lı makinayı çok rahat satarsınız problem yaşayacağınızı sanmam..

1.99$ a uzaktan kumanda nasıl olur :hanz: bi link varsa versene bi zahmet bizde faydalanalım :)

Aslında bu forum bir çok şeye vesile oluyor madem.. Bence fotograf çekimi için bir buluşma düzenleyebiliriz, bu aralar havalarda müsait. Konu araba da olabilir, doğa da şehir de portre de.. Maksat muhabbet..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Evet foto odaklı bir buluşma da yapabiliriz, gelirim D90'ımı alıp  :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Link için çok teşekkürler, bende remote arıyordum güzelinden ama orjinali canon u fena pahalı, bu çok makbule geçti..

İrfan abi allah için sen rahatça gelip orada fotograf çekebileceğini düşünüyor musun ya, herkesin aklında o kadar soru varken şunu söyle yapsam nasıl olur, şu makina nasıldı, önce srp miydi, colli mi fk mı derken kimse seni rahat bırakmaz, en azından benim bi ton sorum olur, ilk gördüğüm yerde soracam diye ajanda tutucam az daha :kiki:

Bu arada, forumda herkes nikon mu kullanıyor ??

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;387561
Kesinlikle insanı rahatlatıyor..

K10D pentaxta efsanedir ya.. Lens bulmakta bir nebze zorluk yaşayan arkadaşlarım vardı, ama gren performansı gerçekten iyi makineydi..
3000 shutter lı makinayı çok rahat satarsınız problem yaşayacağınızı sanmam..

1.99$ a uzaktan kumanda nasıl olur :hanz: bi link varsa versene bi zahmet bizde faydalanalım :)

Aslında bu forum bir çok şeye vesile oluyor madem.. Bence fotograf çekimi için bir buluşma düzenleyebiliriz, bu aralar havalarda müsait. Konu araba da olabilir, doğa da şehir de portre de.. Maksat muhabbet..

Pentax lenslerine bakmıştım almadan (bir iki sene önce). İstenilen her lens vardı. Hem orjinali hem de sigma'nın  uyumlu lensleri var. Şimdi daha rahat bulunur herhalde, çoktandır bakmadım hiç... Yurtdışında zaten bol bol vardı, fiyatları da uygundu.
Makina gerçekten çok iyi. Su falan geçirmeme özelliği falan da var. Ama işte vakit bulup kullanmadıktan sonra...

Ben makina için kendim kablolu kumanda yapmıştım zamanında, hala tıkır tıkır çalışıyor:) Bir ara fotosunu yüklerim. Bir SD kartın plastik kutusu içine, eski bir hesap makinasının tuşlarını takarak yapmıştım...:)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
El yapımı kumandamı görün bakalım beğenecekmisiniz :)
Makinamın da fotolarını koyayım bari...

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yurtdışından alma imkanınız varsa sizden kralı yok zaten :)
Sigmanın her lensi her yerde bulunmuyor maalesef.. Hadi buldunuz bi bakıyorsunuz nikon uyumlu vs vs.. Aslında çok iyi bir marka, ben hala 105.mm f2.8 macro lensine hayranımdır.. Sessiz, net lensler üretiyor firma..

Atilla abi varsa videosunu görmek isteriz, foto forumlarında bile öyle uygulama görmedim ben :)

:) sleep_r, bilerek canoncu demek istemedim ama bende canon u seviyorum :) Vaktinde 2 nikon kullandım biri D70 idi, diğeri dijital değildi.. velhasıl kelam istediğim renkleri bir türlü alamadım..
Sen ne kullanıyorsun makina olarak ?

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yunus ben 500d kullanıyorum. Almadan çok araştırdım,biraz da doğrusu olmadığını farkettim, tercihimi canondan yana kullandım. 2 kompakt makina var ,onlar nikon :)
Atilla bey zihni sinir projesi olmuş :)harika

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Atilla abi hala şaşkın şaşkın bakıyorum, abi selman kardeşin de dediği gibi tam zihni sinir ödülüne layık :)
Abi bi de wifi devresi koyalım ona, makina nasıl haberleşiyor acaba, bluetooth ise bi devreye bakar..
Valla süper olmuş, ellerine sağlık..

Selman 500D güzel makina abicim, bende kısa süreliğine 550D kullandım, inanılmaz memnundum makinadan.. Nikon u niye bıraktın ?

Bir sorum olacak sana bir de Selman, bu remote un kapsama alanından memnun musun ? Birde makinanın arkasından sinyal alıyor mu, yoksa sadece önünden mi denedin ?