škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 octavia arka suspansiyon sorunu

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dr_emrah;383627
2012 octaviamdan o kadar cok ses geliyor ki artık dinlemiyorum

bu bahsettiğiniz ses yok ama

Yol sesi disinda simdilik ses yok. Insallah olmaz ileride.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
daha önce 2007 a5 vardı siyah renk,  şimdi 2011 a5 beyaz  var ama bu bahsedilen seslerin hiçbiri her ikisindede yok. böyle bir şansızlık yaşadığınız için üzüldüm şahsen. ama arabayı yakacak kadarda sinirlenmeyin lütfen. mutlaka bir çaresi vardır. hani havalar çok sıcak her şey tamtakır kurudu acaba takozlar falanda kurudumu diyeceğim ama öyle olsa herkeste yaşanması lazım bir durum. belki hatalı amortisör. belki hatalı ön viraj denge çubukları ( ön takım seslerinin en büyük sebebidir) belki hatalı takozlar.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: recep güral;383485
videoyu kim eklediyse emeğine sağlık. bu sesten bahsetmedim bile. passatım vardı bu aptal ses onda da vardı. ve her daim geliyor. bu ses bildiğim ses. buna razıyım. :PP sıcaklarda kesiliyor. bahsettiğim ses rezil bir ses . sol arka süspansiyondan geliyor. tam tarifini ancak şöyle anlatabilirm. elinizde bir bisiklet pompası var. ucunda hortumsuz olduğunu düşünün. birden aşagıya doğru cüüüüüvvvp diye itekleyin. o sesin kalını işte. ne gariptirki 30-35 km ile geçince sorun yok. insan gibi yavaşlayıp tek celsede geçersinizya tümseği. böle tık tık edip geçersiniz 10- 15 km arası. işte o geçiş tık tık yapmıyor. Aynen şöyle: '''tık-ciüüüuuuvvp''''

patlak veya özelliğini yitirmiş amortisör sesi o sanırım

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mdindas;383667
Alıntı yapılan: [B
recep güral[/B];383667]videoyu kim eklediyse emeğine sağlık. bu sesten bahsetmedim bile.  passatım vardı bu aptal ses onda da vardı. ve her daim geliyor. bu ses  bildiğim ses. buna razıyım. :PP sıcaklarda kesiliyor. bahsettiğim ses  rezil bir ses . sol arka süspansiyondan geliyor. tam tarifini ancak  şöyle anlatabilirm. elinizde bir bisiklet pompası var. ucunda hortumsuz  olduğunu düşünün. birden aşagıya doğru cüüüüüvvvp diye itekleyin. o  sesin kalını işte. ne gariptirki 30-35 km ile geçince sorun yok. insan  gibi yavaşlayıp tek celsede geçersinizya tümseği. böle tık tık edip  geçersiniz 10- 15 km arası. işte o geçiş tık tık yapmıyor. Aynen şöyle: '''tık-ciüüüuuuvvp''''
patlak veya özelliğini yitirmiş amortisör sesi o sanırım
Bana da öyle geliyor. Bir yerlerden basıncı dışarıya veriyor gibi algıladım.

Çevrimdışı recep güral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkdaşlar bügün bahsettiğim seslerin hepsini yükleyeceğim. az kaldı. arcı yakmamın sebebini anlayacaksınız. 12000 kmde araç aldım. araç 24,700km  oldu. bu kadar kısa sürede pert olacak kadar da pis araç kullanmam. zaten kullansam bunlara isyan edecek kadar duyarlı olmam. gaz pedalını kökler eşeğe biner gibi binerim.

Çevrimdışı recep güral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE][/YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=D-XhwWfWMy8&feature=youtu.be

Çevrimdışı recep güral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE]d56dme4Ps-4[/YOUTUBE]

buda debriyajdan gelen ses

Çevrimdışı recep güral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[FONT="][/FONT][FONT="][/FONT][FONT="][YOUTUBE]4gFr36DVIe0[/FONT][/YOUTUBE]

[FONT="][/FONT][FONT="][/FONT]

Çevrimdışı recep güral

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE][FONT="]D-XhwWfWMy8[/FONT][/YOUTUBE]

direksiyon sesi.

kusura bakmayın vide eklemeyi bilemediğim için biraz fazlaca link verdim.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: recep güral;383490
ne gariptir batıkent sanayide bir skodacıya götürdüm, işnin ehli bi usta. baya bi baktı. sesi de duydu. ama nafile. sadece yorumu; viraj denge çubuğundan filan geliyor. zaten octaviaların hepsinde var bu ses dedi.  fakat yemedim ben. bu ikinci octaviam. bir önceki ile bütün donanımların hepsi aynı. 2011 1.6 tdi ambiante. kmleri bile aynıydı. renk farklıydı. diğeri griydi. gir olanda bu saydığım hiç bir ses yoktu. tam bir skoda idi. sağlamlık konusunda geçer not almıştı benden. ama beyaz octi üzdü beni :((   en kısa sürede bütün sesleri çekip koyacağım buraya. dinleyen bir çözümü olan varsa paylaşsın. mazot yanmaz kolay kolay ama inadına bi depo mazot döküp yakacam aracı.  heleki son ik aydır direksiyondan gelen ses fıtık etti beni. kütür kütür kütür. bunada bi çözüm bulamadılar. yağlayıp yağlayıp gönderiyorlar aracın orasını burasını.

eğer bu kadar sıkıntın var ve bu sürede sıkıntını gideremiyorsa servislerin hepsini yüceye ilet.sende ilk fırsatta yüceden bi randevu al...detaylı teste çık sıkıntını gider.başlarından savmaktan başka bi şey yapmamışlar.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servis elemanı sorduğunuz bir soruya "normal" diye cevap veriyorsa bilin ki bir halttan haberi yok.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;384248
eğer bu kadar sıkıntın var ve bu sürede sıkıntını gideremiyorsa servislerin hepsini yüceye ilet.sende ilk fırsatta yüceden bi randevu al...detaylı teste çık sıkıntını gider.başlarından savmaktan başka bi şey yapmamışlar.

dostum yüceyi o kadar yüceltme :) istanbulda biz çok dertliyiz oradan