škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Favorit yada Lada Samara arıyorum

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı matektas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlarım, araba lazım.
Skoda favorit ya da Lada samara arıyorum
5000-6000 tl arasında param var.

Ankaradayım arabalardan anlamam, bu yüzden düdüklenmek istemiyorum. :)
Gerçi 5000 liralık düdüklenme pek hissettirmez.

Bu arabayı alırken izliyeceğim yolu bana tarif edermisiniz. ustanı al git gibi şeyler demeyin. ben hayatımda araba ustası görmedim. Her hangi bir ustaya 50 lira falan versem arabanın işe yarayıp yaramadığına bakar mı. bu işler nasıl oluyor.  Yardımcı olursanız arkadaşlar bu hafta inşallah arabayı almış olmayı planlıyorum. Ve çok merak ettiğim şeyler var. Ben bu araba ile günlük 10 km yol yapıcam. 5 gidiş 5 geliş. Bu araba tahminimce bu km yi yapar. Ama diyelim canım sıkıldı şehirler arası gideyim dedim. Yola çıkmadan bakım yaptırsam şehirler arası gider mi bu araçlar. Ve km de kaç lira yakar ve senelik bakım maliyeti bana kaça patlar. Ve diyelim satmak istedim 5000 liraya aldığım arabayı 4000 lira bile olsa kaç güne satarım. Piyasası nasıldır.

Hocam bir yardımcı olun alalım şu arabayı.

Bu arada daha önce almaya niyetlenmiştim yine burda konu açtım. birisi satayım demişti askere gidecekmiş, fakat işlerim biraz karıştı cevap veremedim. Arkadaştan çok özür diliyorum, bu sefer bu hafta alacam favoritimi, yada lada mı.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lada hiç kullanmadım fikir veremiyiceğim. Ama favoritten daha sağlam bir motoru var onu biliyorum. Favoritin frenleri iyidir.Saç kalitesi iyidir.Yakıtı iyidir, falan filan.

90 bin km ye kadar olan bir araç bulursanız,tabi ki sizi daha çok memnun edicektir.Dikkat edilcek şey çok,ikinci el araçlar piyango gibidir. En azından arabalara ilgi duyan, arabası olan birini yanınıza alırsanız daha güzel fikir edinmiş olursunuz.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ASlında bütçenizi 8bine çıkarabilseniz 2000-03 arası en son üretilen enjeksiyonlu samaralardan bulabilirsiniz, bir arkadaş için bakmıştım birkaç ay önce 8500 temiz bir tane bulmuştum ama almadık o ayrı bir konu.

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
90 model lada samara var bende de. İzmir için konuşayım; parça ve usta bulma gibi bir sorunum yok. Aynı zamanda işçilik değişse de ustadan ustaya, parçaları oldukça ucuz. Az yakar çok kaçar sözü lada için uygun bir sözdür. Temizini bulduktan sonra gözünüz kapalı alabilirsiniz. Bakımlarını yapar, gazını, benzinini koyar keyfinize bakarsınız :)