škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda satışlarını yüzde 99 arttırdı

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda satışlarını yüzde 99 arttırdı
Skoda, 2012 yılının ilk 7 ayındaki muhteşem satış performansı ile göz kamaştırıyor.

Skoda, 2018 yılı büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği atılımların olumlu yansımalarını Türkiye'de de almaya başladı. 2012 yılının ilk 7 ayını toplam 4 bin 908 adetlik satışla tamamlayan Skoda, pazar payını yüzde 1.70'e çıkarttı. Temmuz ayında ise 1.004 adet ile bir önceki yılın aynı ayına göre satışlarını yüzde 98.81 arttırarak kıskandıran bir performans sergiledi.

Skoda kalitesinin her zaman rağbet görerek prim yaptığını belirten Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu "2012 yılının ilk 7 ayında gösterdiğimiz satış başarısı otomotiv sektörünü de motive ederken, adı ile özdeşleşen Skoda kalitesinin her zaman talep gördüğünü de gösterdik. Pazara sunduğumuz yeni modellerin de ivme kazandırdığı satış performansı ile bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında daralan pazarda yüzde 11 büyüme başarısı gösterdik ve Skoda en çok satan markalar sıralamasında 15. sırada yer aldı. 2012 yılının en fazla satışını Temmuz ayında 1.004 adet ile gerçekleştirirken, yüzde 2.25'lik pazar payı elde ettik. Geçtiğimiz 7 aylık dönemde ise yüzde 1.70'lik pazar payı elde ettik" dedi.

Yeni model oluşumlarında müşteri ve pazar taleplerini göz önünde bulundurarak her 6 ayda bir yeni modelini pazara sunan Skoda, hitap ettiği segment oranını yükselttikçe satışlarında da elde ettiği üstün performans ile 2012 yılı sonu için yüzde 2'lik pazar payı hedefine emin adımlarla ilerliyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Şimdiden %99 ise seneye hepten uçar. Rapid, makyajlı Superb, yeni Octavia derken pazar payı %4-5'i görebilir.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konya da neredeyse her ışıkta 1-2 skoda denk geliyor genellikle octi ve superb

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi yeni bir marka keşfetmek lazım :) artık yollarada skodalar artacak , özelliğimiz kalmayacak :)

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Havaya girmeyin arkadaşlar, bu başarı bizim Toyota'nın başarısıdır...
Diyeceksiniz ki ne alaka?

Toyota kaliteyi düşürmeye başladığından beri, özellikle güncel 2007 sonrası kasalardaki abuk subuk problemlerden dolayı, millet bırakmaya başladı :++:

Vw zaten araba yok, bugün git 5 ay sonra gel diyor,
Honda'nın civic arka tasarımı tutmadı,

Alacak araba kalmadı ki, ya BMC kamyon, ya Skoda alacağız mecburen :++:

Bir de şu %99'a takıldım yaw, bileydim durumu ben de alır bir tane, %100'e tamamlardım:)

Şaka maka bir yana, Skoda gerçekten takdire şayan araçlar yapmaya başladı. Şu marka imajı konusunda da çalışsa biraz çok iyi olacak... Bu imajın çok üstünde araçlar yapıyor...

Forumda sık sık yakınıp duruyorsunuz, octide şu problem, superbte bu problem var, fabişte bilmem ne oldu, servisler dandik falan diye ama, o sorunsuzluğuyla ve servis/müşteri memnuniyeti konusunda herkesin gözünde 1 numara olan Toyota'nın forumlarına da takılın, ondan sonra şikayet edin Skoda'dan...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah'a şükür Skoda sahibi olduğumdan beridir tüm skodalarim sorunsuz gibiydi nerdeyse..
Ufak tefek sorunlar dısında masallahi vardi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda'nın f/p oranına göre arabalardaki kalitesine insanın içini ısıtıcak çok iddialı olmayan sade görüntüsünü çok sevmişimdir,hakettiği şeyler bunlar.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Millet alacak araba bulmuş valla :D

2012 Haziran Ayı Satış Rakamları

İstenirse bunlarda 2012 Ocak-Temmuz Satış rakamları

http://e1208.hizliresim.com/10/f/buwq4.jpg

Yanlış anlaşılma olmasın amacım paylaşım benimde skodaya karşı bir sempatim vardır :)
Skoda'nın başarısını kutluyorum :favo1:

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı atilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;387026
Allah'a şükür Skoda sahibi olduğumdan beridir tüm skodalarim sorunsuz gibiydi nerdeyse..
Ufak tefek sorunlar dısında masallahi vardi..

Tut ağzını nazar değmesin... :)

Geçen akşam hanımla balkonda sigara içiyoruz, mutfakta da bulaşık makinası çalışıyor, dedim ki "ne iyi çıktı şu alet, 16 senedir ne bakım ne tamir gördü, tık demeden çalışıyor"...

Vallahi ertesi sabah hanım kapağını açarken taakk diye bir ses, kapak yayı kopmuş içeriden :++:
Bu sefer de ona el attım mecburen, yan kapakları söktüm yayı tamir ettim. Eibach takacaktım vazgeçtim:)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atilla;387088
Tut ağzını nazar değmesin... :)

Geçen akşam hanımla balkonda sigara içiyoruz, mutfakta da bulaşık makinası çalışıyor, dedim ki "ne iyi çıktı şu alet, 16 senedir ne bakım ne tamir gördü, tık demeden çalışıyor"...

Vallahi ertesi sabah hanım kapağını açarken taakk diye bir ses, kapak yayı kopmuş içeriden :++:
Bu sefer de ona el attım mecburen, yan kapakları söktüm yayı tamir ettim. Eibach takacaktım vazgeçtim:)

Artıkın sıdıkamız yok :D 5-10 sene sonra alabilirsek inşallah artık :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Real81;386964
şimdi yeni bir marka keşfetmek lazım :) artık yollarada skodalar artacak , özelliğimiz kalmayacak :)
Çinli bişi mi baksak ne yapsak acaba?!:rm:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com