škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Özel hastane ayrıntılı fatura vermiyor!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eşimin doğumunu özel bir hastanede yaptırmıştık.Fakat ödenen mebla sonucunda ayrıntılı fatura vermiyorlar.İsrarlarima rağmen dogum diye tek kalem fatura kesip gönderiyorlar.

Özel hastane yönetmeliğini çıkarttım , orada açıkça belirtiliyor.
Şu an hastenede bekliyorum cevap verebilmiş değiller..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bu detaycılığın yüzünden pataklayacaklar bir gün he!:kiki:

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En yakın SGK İL müdürlüğüne müracaat edin elinizdeki faturayla onlar detaylarını isterler.

bide size ne için lazım acık fatura?

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan'ın ciddi olduğuna inanıyorum
özel hastane olunca sanırım fatura yüksek çıktı..
o da faturayı doğum olarak tek kalem değilde ayrıntılı olarak,
kullanılan ilaçlar,kuvöz,çocuk bakımı,vs hakkında istiyor zannediyorum..
açıklamada bulunursa daha iyi anlayabiliriz..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim kardeş için bakıyorlardı. bir hastane 10.000 küsür istemişti. bu ne lan düğün de mi yapacaklar nedir. imansızlar.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan ısrarcı ol ve ayrıntılı döküman al ve nerelere ne kadar kalem harcama yapılmış vede gereksiz harcama yapılmışsa şikayet.com a yazacağını,tüketici hakem heyetine gideceğine dair müdüre söyle,cıngar çıkar gerekirse eyvallah etme kapitalizme esir olma.yanındayım.che gibi.Bolivyalı değiliz ama fethiye'liyik icabında.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fatura normalden yüksek çıkacağı zaten belli.Adamlar bize bastan şu kadar ücret diyorlar.Ancak SGK ile anlaşmalarından farklı olarak fazla ücret talep ettiklerini düşünüyorum.Ayrintili faturayı bu yüzden istiyorum.Bana fatura keseriz ama genel bir fatura olur diyor.Ayrintilari normal kağıda çıkartıp kâşeleriz diyor.Diyorum ki; neden faturada yazmıyorsunuz? Biz 13 senedir böyle yapıyoruz diyor.Dedim demekki 13 senedir hata yapıyorsunuz.. Normalde mal veya hizmet aldığında resmi olarak faturalandirmalari gerekmiyor mü?Evet iste sizde bu hizmet karşılığında neyi ne kadar yazdığınızı gösterir bir sekilde fatura çıkartmanızı istiyoruz diyorum.Ozel hastane yönetmeliğinde bu var diyorum.Olmaz diyorlar..Sonra bana bir kağıt çıkarttılar.Bu kağıttan imzaladınız mı diye? Daha önce imzalamamız gerekiyormuş.Dedim imzalamadım ama şimdide imzalamam.Saglik Bakanligi Maliye'ye yönlendirdi.Bugun maliye calismiuor.Yarin sikayet ileteceğim.

Gazetede benzer haberler hep var.Fatura isteyen müşteriye cevap veremeyince pardon deyip aldıkları ücrette indirime gidiyorlar.Google Amca'da hep var bu haberler..

Biz kesmiyoruz öyle fatura diye bisey mı var yahu! Resmen ayakta  dudukleyecekler..!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi cok uzunsa faturada yazmayabilr ama antetli kağıda cıktısını versin o tek tek kalem kalem fiyatlarıyla oda işini görecekdir

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;390738
abi cok uzunsa faturada yazmayabilr ama antetli kağıda cıktısını versin o tek tek kalem kalem fiyatlarıyla oda işini görecekdir

A4 kağıdına sığacak kadar kalem var.O zaman herkes öyle yapsın.Bizde yeri geldiginde 2 sayfa fatura kesiyoruz.Antetli kağıda basalım , kase vuralım ..Faturaya e gerek var o zaman? Benim isimi görecek tek şey resmiyette faturalandirilmasi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuna kadar talebinizde ısrarcı olun. Bakın göreceksiniz o faturayı kesmek zorunda kalacakları gibi üstelik bazı kalemlerde yanlışlık olmuş dieyip fazladan geçirdiklerini silerek fiyatta indirime de gidecekler. Hakkını arayıp sormasan göz göre göre keydircekler...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Enjektör, sargı bezi, ...vb. sarf malzemelerini bu şekilde stoklarından düşemeyeceklerdir. Maliye normal şartlar altında "sayalım bakalım sarf malzemelerinizi" diyeceğinden, kesin gene kıvıracaklar. Eğer ayrıntılı liste veya fatura verirlerse kalem kalme incele hem fiyatını hem ne olduğunu.

2009' da kayınpeder özel hastanede by-pass ameliyatı oldu. Meğerse SGK sadece ameliyatı karşılıyormuş. Ameliyat öncesi ve sonrası röntgen, MR, ...vb. harcamaları karşılamıyormuş. Ameliyat sonrasında diyalize girmesi gerekti. Diyaliz merkezine gidemedi, diyaliz aleti hastaneye geldi. Baktım ki sabah akşam diyalize alıyorlar ve sabah 750 lira akşam 750 lira yazıyorlar. Gittim arka sokaktaki diyaliz merkezine sordum fiyatını. "SGK' ya fatura edebileceğimiz KDV dahil 253 liradır. Hadi başka bir yer alsın alsın 300 lira alsın ki imkânsız zira rekabet çok, size aleti getiriyorlar olsun olsun 400 lira olsun" dediler. Muhasebe müdiresinin yanına çıktım. Dedim durum bu. "Yapamayız" deyip sert sert ve ters ters konuştu benimle. "O zaman biz hastaneden çıkıyoruz, paramız bugün itibariyle bitti. çıkış işlemlerini başlatın" dedim. Tam olarak çekinceleri neydi hâlâ bilmiyorum ancak toplamdaki diyaliz borcumuz 3.750 liradan 2.000 liraya inmişti. Bu gibi durumlarda "önce sağlık, para mühim değil" diye düşündüğümüzden, tuttuklarını öpüyorlar maalesef.

Gökhancığım konuyu güncel tutmanı bekliyoruz. Kolay gelsin.

Alıntı yapılan: fenomen;390730
...eyvallah etme kapitalizme esir olma.yanındayım.che gibi.Bolivyalı değiliz ama fethiye'liyik icabında.
Hocam seni de çok Muhammesto Ünalavera gördüm he!:rm:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar kalemi faturaya yazamayiz diyorlar.:) 1 sayfa kadar yer kaplayan şey sonuçta.Hadi 2 sayfa fatura mı kesmeyecekler! Komikler..

Hadi ben anlamam muhasebeden ama anladığım bildigim tek şey ne alırsan al fatura kesilme zorunluluğudur.Yok ben kesemem, biz böyle kesmiyoruz falan filan hikaye..

Söyledim Ordaki kadına, Maliye'ye giderim zaten siz haklıysanız korkacak birşeyiniz yok.Ben hakkımı öğrenmiş olurum.Aksi olursa sonucuna katlanirsiniz dedim.

Bakın benzer şikayetler..

Alıntı
Eşim Yenibosna Nisa Hastenesinde sezeryanla doğum yaptıktan sonra 1050 TL doğum parası ödedim. Medical muhasebeden detaylı fatura istedim. Bana neden fatura istediğimi sordu. Bende bu benim yasal hakkım dedim. Oradaki görevli fatura verirse kurumun maddi yönden zarar göreceğini söyledi.

"Buradaki hizmeti devlette bulamazsınız, size bayan doktor tahsis edildi. Tek kişilik oda verildi. Doğum sonrası her türlü hizmet yapıldı. " Bana böyle şeyler söyledi.

Ben de bundan sonra hakkımı yasal yollardan arayacağımı söyledim ve ayrıldım.

--------------—
Ankara'da da özel bir hastaneye giden H.A ismindeki vatandaş tahlil ve tetkiklerin ardından vezneye gitti. Sigortalı olmasına rağmen 545 lira istenen H.A, ayrıntılı fatura ile yapılan işlemler ve devletin ödediği miktarları görmek istediğini söyledi. Bunun üzerine H.A'ya faturasını hazırlayan muhasebe yetkilisi, "Borcunuz 35 liraymış, 510 lira yanlış yazılmış" cevabı verdi.

FATURA ZORUNLULUĞUNA DİKKAT

Yaşanan olayların benzeri yüzlerce şikayetin SGK'ya ulaşması üzerine özel hastanelere vatandaşa yapılan tedavinin her türlü ayrıntısı ve ücretinin yer aldığı belge verme zorunluluğu getirildi. Fatura vermemekte direnen hastanelere ceza kesileceği belirtildi.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;390740
A4 kağıdına sığacak kadar kalem var.O zaman herkes öyle yapsın.Bizde yeri geldiginde 2 sayfa fatura kesiyoruz.Antetli kağıda basalım , kase vuralım ..Faturaya e gerek var o zaman? Benim isimi görecek tek şey resmiyette faturalandirilmasi..

abi bilmiyorm bana mi snirli yazıyosn yoksa kelimelerin ruhu yok ondan mı sınirli gibi oldu anlayamıyorum.

ben size diyorm gidin sgk ya tek kalemde olsa faturanzi ibraz edin gerisine karışmayın onlar sizi bulur

sinirleriniz yıpranmaması için cozum bu.

bu arada ödediğiniz parayla fatura tutuyorsa maliye bişey yapmaz. ancak sizin ödediğinizden az bi fatura veriyolarsa elinize ozaman maliye girer.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SekoLive;390758
abi bilmiyorm bana mi snirli yazıyosn yoksa kelimelerin ruhu yok ondan mı sınirli gibi oldu anlayamıyorum.

ben size diyorm gidin sgk ya tek kalemde olsa faturanzi ibraz edin gerisine karışmayın onlar sizi bulur

sinirleriniz yıpranmaması için cozum bu.

bu arada ödediğiniz parayla fatura tutuyorsa maliye bişey yapmaz. ancak sizin ödediğinizden az bi fatura veriyolarsa elinize ozaman maliye girer.

Yok yok sana degil :) onlara hitaben buraya yazmış bulundum :) yoksa sana neden kızayım :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı SekoLive

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi sen dediğimi yap kimseyle uğraşma kafan rahat olur hatta onlar seni aradıgında eğer haklıysan fazla ücret almslarsa pis bir tebessümle gidersin yanlarna ;)