škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu problem hakkında Fikri olan var mı? Dört gözle yorumlarınızı bekliyorum

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 ay önce yeti greenline ambition aldım.şu anda 4000 km de.aracımdan fazlasıyla memnunum ama bi problem var. aracımı geri vitese takıp ilerliyorum durmak için frene bastığım  gibi arabanın altından ciddi bi ses geliyor.sesi tarif etmem zor ama sanki aracın metal bi yerine çekiçle vuruyorlarmış gibi tok bi ses.bu ses arabayı aldığım ilk günden beri var.servise götürdüm ama tesadüfen orda bi türlü ses gelmedi. bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ayagını cektikten sonramı yoksa basıncamı geliyor. cunku bahsettigin ses benimde basıma 1 kere geldi.
sanırım aynı sesten bahsediyoruz cunku boyle çat diye yuksek bir sesti.
ben egimli bir yolda durdum el frenini çektim boşa aldım ve ayağımı frenden ceker cekmez bahsettigin gibi çat diye bir metal sesi geldi.sanki diskle balata arasında birşey oldu gibi...

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crgn;391628
ayagını cektikten sonramı yoksa basıncamı geliyor. cunku bahsettigin ses benimde basıma 1 kere geldi.
sanırım aynı sesten bahsediyoruz cunku boyle çat diye yuksek bir sesti.
ben egimli bir yolda durdum el frenini çektim boşa aldım ve ayağımı frenden ceker cekmez bahsettigin gibi çat diye bir metal sesi geldi.sanki diskle balata arasında birşey oldu gibi...

frene basınca o ses geliyor.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
genel olarak octavia da duydugum bir ses, el freni cekiliyken, suspansiyon sisteminin esnedigi/calistigi durumlarda, gicirtiya benzer, kuvvetli `cattt` diye bir ses gelir.Acaba?

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lezgin;391546
Arkadaşlar 2 ay önce yeti greenline ambition aldım.şu anda 4000 km de.aracımdan fazlasıyla memnunum ama bi problem var. aracımı geri vitese takıp ilerliyorum durmak için frene bastığım gibi arabanın altından ciddi bi ses geliyor.sesi tarif etmem zor ama sanki aracın metal bi yerine çekiçle vuruyorlarmış gibi tok bi ses.bu ses arabayı aldığım ilk günden beri var.servise götürdüm ama tesadüfen orda bi türlü ses gelmedi. bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Herkese selamlar. Yaklaşık 20 gün önce greenline active (aksiyon paketli) aldım. Aynı sorunu ben de yaşadım ve halâ yaşıyorum. Konuyla ilgili herhangi bir servise de müracaat etmedim.(vakit yokluğundan) konu hakında çözüm önerisi olan varsa çok faydası olacağına inanıyorum. Neden derseniz, derdimi servise anlatmaya çalışacağım ancak anlatamayacağımdan eminim.

Çevrimdışı TheGhostNetwork

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı şey benim Kangoo'dan geliyordu,servise götürdüğümüzde bize fren disklerinden olduğunu söylemişlerdi.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok nadir bana da denk geliyor, yıllardır forumlarda okudum bu sesi, ama iyi bir ustaya da dinlet fırsat bulunca

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlginçtir bende de (vw tiguan) oluyor bu ses ama şu şekilde;

normal ilerlerken durup geri vitese takıp harekete geçtiğim anda tık diye ama kuvvetli bir ses geliyor tam aracın ortasından geliyor ses, önden ya da arkadan değil eminim.
ama araç uzun süre bir yerde kalınca marştan sonra ilk kalkışı geri vitesle yaparsam ses gelmiyor.
diğer arkadaşlar gibi bende servisteyken olmayacağını olsa da duymazdan geleceklerini bildiğim için götüremiyorum :(

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;394015
İlginçtir bende de (vw tiguan) oluyor bu ses ama şu şekilde;

normal ilerlerken durup geri vitese takıp harekete geçtiğim anda tık diye ama kuvvetli bir ses geliyor tam aracın ortasından geliyor ses, önden ya da arkadan değil eminim.
ama araç uzun süre bir yerde kalınca marştan sonra ilk kalkışı geri vitesle yaparsam ses gelmiyor.
diğer arkadaşlar gibi bende servisteyken olmayacağını olsa da duymazdan geleceklerini bildiğim için götüremiyorum :(

hocam aynı problemden bahsdiyoruz.servise yine gittim ddeneme sürüşü yaptılar am bu sefer ses az geldi. alt takımlardan geliyor gibi dediler.randevu almadığım için müddahele etmediler. böyle kullanın bişey olursa bizi arayın dediler :(

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vag grupta ortak kullanılan bir parçadan kaynaklanıyor herhalde ben vw kullanıcısıyım ama aynı sorun bende de var.
Ben de gidip bir baktırayım durumu bildiririm.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;394089
Vag grupta ortak kullanılan bir parçadan kaynaklanıyor herhalde ben vw kullanıcısıyım ama aynı sorun bende de var.
Ben de gidip bir baktırayım durumu bildiririm.
Sabah saatleri yıkanıp yarım saat öncesine kadar güneşte yatan Jetta ilk harekete geçişinde anlattığınıza benzer bir ses çıkarttı.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeni arabada motor devrini almışken vitesi ters yöne geçirdiğinizde düz viteste debriyaj pedalını biraz sert bırakırsanız kavramaya yük bir anda bindiği için böyle bir ses geliyor. otomatikte ise şanzıman geç devreye girerse böyle oluyor. zamanla araba alıştıkça geçer diye düşünüyorum.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar sıfır arabalarda olur bendede oldu fren diski pürüzsüz olduğuiçin ilk başlarda balata ve disklere sürtme olacak zamanla balata üzerinde deformasyonlar meydana gelecek sürekli ileri doğru frene bastığımız için geriye doğru frende baskı balatalar kendini boşa brakmıyor vokum gibi diski cekiyor ve bas cek lerde küt küt ses yapıyor zamanla düzlmesi lazım düzelmesse servise sorarsınız

arkadaşlar klometre önemli değil önemli olan nekadar sıklıkla frene bastığınız

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.okyanusum.com
Alıntı
Arkadaşlar 2 ay önce yeti greenline ambition aldım.şu anda 4000 km de.aracımdan fazlasıyla memnunum ama bi problem var. aracımı geri vitese takıp ilerliyorum durmak için frene bastığım gibi arabanın altından ciddi bi ses geliyor.sesi tarif etmem zor ama sanki aracın metal bi yerine çekiçle vuruyorlarmış gibi tok bi ses.bu ses arabayı aldığım ilk günden beri var.servise götürdüm ama tesadüfen orda bi türlü ses gelmedi. bilgi sahibi arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Aynı durumu yaşıyorum,sanırım ortak sorun ama sorun olacağını düşünmüyorum.