škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti greenline kullanıcıları

poyraz · 38 · 11156

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vites göstergesi bence de saçmalıyor. Çok düşük devirlerde vites yükseltilmesinin öneriyor ben 2000 civarı yükseltiyorum. Yakıt konusunda benim araç son zamlardan önce şehir içi 100 TL'lik mazot ile ortalama 400 km gidiyordu. Artık o kadar da gitmez. Klima açıkken kalkışda sorun hissetmedim. Dizel olduğu için benzinliye göre fark olabilir, yeri geliyor gazı fazla verip kalkıyorum.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı bazen virajlar zorluyorum. ESP hemen yardıma yetişiyor. ESP olmazsa baya kötü olurdu yani. İşin aslı ben sakin gidemiyom yaaa. gazı sürekli kökleyecem. virajlarda merkezkaç kuvvetine maruz kalacam diye arabayı zorluyom. bi gün girecez bi yerlere ama hadi neyse...

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.okyanusum.com
Yetiden önce Tiguan vardı işte bunuda iyi biliyorum,:kus2:  Bilgisayar tamamen 120 hp tsı motora göre vites değişimi öneriyor.
Halbuki bizdeki 105 hp turbo dizel:taka: BU YÜZDEN APIŞIP KALIYORUZ.
2000-2500 ARASINDA VİTES DEĞİŞTİRİN.BEN YAKITTAN ÇOK MEMNUNUM.ŞU AN ŞEHİRİÇİ 6 LİTRE MAKSİMUM.BU DEĞERDE
KM.DE 26 KURUŞ YAPAR GAZLI ARAÇLARIN YAKITI BUNDAN FAZLA:favo4:

ARACIN KIYMETİNİ BİLİN:clap::wsh:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İstanbul'da Yeti ve o motorla 6 litre, tebrik ederim :ok: Hem de maksimum 6 litre, otoyolda demek ki ne değerler çıkacak

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, bilmediğim icin soruyorum! Arabanın elektronik göstergesinde 2 türlü yakıt degeri var. Birisinde, araba gittikçe 100 KM'deki yakıt degeri, 20 litreden 4 litreye kadar değişkenlik gösterirken; ikincisinde sabit bir deger gösteriyor 100 KM'de 6 litre gibi! Ama bu ikinci sabit göstergede yuvarlak bir şekil var ve sanırım o da sabit degeri gösteriyor. Sabit göstergede ibre değişmiyor. Bizim değişene mi, sabite gore mi hareket etmemiz gerekiyor?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;402747
Arkadaslar, bilmediğim icin soruyorum! Arabanın elektronik göstergesinde 2 türlü yakıt degeri var. Birisinde, araba gittikçe 100 KM'deki yakıt degeri, 20 litreden 4 litreye kadar değişkenlik gösterirken; ikincisinde sabit bir deger gösteriyor 100 KM'de 6 litre gibi! Ama bu ikinci sabit göstergede yuvarlak bir şekil var ve sanırım o da sabit degeri gösteriyor. Sabit göstergede ibre değişmiyor. Bizim değişene mi, sabite gore mi hareket etmemiz gerekiyor?

Biri anlık tüketim (hızlı değişen), diğeri ortalama tüketim ;)

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ve evet! Benim araçta da 1500 KM'yi astım ama yakıt 100 KM'de 8-9 ve hatta kimi zaman 10-11 degerlerinde (İstanbul ici) Benzinden kaçmıştık oysa :)

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de, ben gistergenin vites degisim önerisine dikkat etmiyorum/edemiyorum pek! Sürüş stilimi değiştirmedim. Gazlama, neredeyse 3 bin devire gelmesine ragmen vites yükseltme tepkimesi yapmıyor gösterge. Göstergeye bakmaksizin 2000-2500 devirde değişiyorum vitesi

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;402748
Biri anlık tüketim (hızlı değişen), diğeri ortalama tüketim ;)

Tesekkurler İrfan hocam! Anlık gösterge Oyle sık değişiyor ki, insanın bası donüyor, özellikle sehir icinde. Ne yaktığını bilmek Cok zor! Benim baska bir sorum olacak. Ortalama yakıt degeri icin de 2 tane sabit gösterge var! Bunların arasındaki fark nedir? Mesela biri 6 iken, digeri 6.5 gösteriyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;402753
Tesekkurler İrfan hocam! Anlık gösterge Oyle sık değişiyor ki, insanın bası donüyor, özellikle sehir icinde. Ne yaktığını bilmek Cok zor! Benim baska bir sorum olacak. Ortalama yakıt degeri icin de 2 tane sabit gösterge var! Bunların arasındaki fark nedir? Mesela biri 6 iken, digeri 6.5 gösteriyor

1 nolu hafıza aracı çalıştırdıktan sonra durana kadar, günlük sayaç gibi, 20 dk'dan fazla durursan otomatik sıfırlıyor.

2 nolu hafıza sen reset atmadıkça sıfırlanmayan kemik hafıza  ;)

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: corova;402749
Ve evet! Benim araçta da 1500 KM'yi astım ama yakıt 100 KM'de 8-9 ve hatta kimi zaman 10-11 degerlerinde (İstanbul ici) Benzinden kaçmıştık oysa :)

Sorento 2500 cc otomatik 2,5 tonluk araçla 9 - 10 litre tüketimim oluyordu sizin hesaplarda hata var sanırım.:hmm:
Ben sert kullanırım buna rağmen 6 lt geçmedi ilk 1000 km.de ve bu değer düşecektir 5,5 lt.lere      :ok:

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: babakaptan;402771
Sorento 2500 cc otomatik 2,5 tonluk araçla 9 - 10 litre tüketimim oluyordu sizin hesaplarda hata var sanırım.:hmm:
Ben sert kullanırım buna rağmen 6 lt geçmedi ilk 1000 km.de ve bu değer düşecektir 5,5 lt.lere      :ok:

Hadi inşallah hocam. Benim söylediğim degerler, sıkışık trafikte sürekli değişkenlik gösteren günlük degerler (bugün öğrendiğim kadarıyla) Ama cogu zaman, uzun yola da çıktığım icin sabit deger olarak 100 KM'de 6,5 litre gösteriyor! Bu, henuz 10 bini asmamış ve çoğunlukla İstanbul icinde kullanılmış bir arac icin iyi bir deger bence de! O mesajı yazdığımda, günlük İstanbul ici 10-11 gibi degerleri, genel deger diye düşünmüştüm. Bu pahalılıkta umarım 5'lere kadar düşeriz :)

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Buralarda ki yorumlar kişilerin araç tercihinde etkili oluyor,yaptığımız yorumlar varsayımdan öte ne kadar gerçeği yansıtırsa o oranda bir çok kişiye yardımcı olmuş oluruz.
Durduk yerde bu paylaşımlarımız bile iyilik olarak bize yansır.
Yakıtı sakin kullanımla şehir içinde bile 5 lt./100 km.leri göreceğiz merak etmeyin.Bu grup araçlarda ekrandaki tüketime dikkat ederseniz bu değerleri görmek çok kolay.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: babakaptan;402830
Buralarda ki yorumlar kişilerin araç tercihinde etkili oluyor,yaptığımız yorumlar varsayımdan öte ne kadar gerçeği yansıtırsa o oranda bir çok kişiye yardımcı olmuş oluruz.
Durduk yerde bu paylaşımlarımız bile iyilik olarak bize yansır.
Yakıtı sakin kullanımla şehir içinde bile 5 lt./100 km.leri göreceğiz merak etmeyin.Bu grup araçlarda ekrandaki tüketime dikkat ederseniz bu değerleri görmek çok kolay.

Haklısınız! Ben de forumları saatlerce okuyup, tartışmalara katılarak, yorumcuların yazdıklarına önem vererek Yeti almaya karar verdim! Burada öğreneceğimiz Cok şey var. Her gun yeni bir şey öğreniyoruz. Yakıt konusunda , artık daha dikkatliyim. Genel tüketim oranının, yeni araba icin 6,7 olması da Guzel. Değişken değerlerle karıştırmamak lazım.

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Depoyu fulledim,1250 Km.deyim.Tüketim 5.9 Lt. şehir içi.Varsa bu değeri bulan araç,gelsin...:gaz: