škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Granit nasıl temizlenir?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayla türlü ürün denediğimden evde de bu işler bana kalmaya başladı.

Yaklaşık 1 yıl önce taşındığımız evde koridor ve mutfak zemini krem renk granit.

Göze hoş gelmesine rağmen kullanmada sıkıntılar var. Eşim de bu sıkıntıdan muzdarip. Meyve suyu, çay, süt vb. damladığında hemen silinmezse izi kalıyor. Hatta su bile uzun süre kalırsa renk değişimi yapıyor. Cif, ve normal temizleyiciler fayda vermiyor.

Nette aradım ama belirli bir ürün yöntem bulamadım. Sadece sanayi tipi makinalar ile uygulamalar var.

Cama uygulanan seryum gibi birşeyle poisaj yapılsa geçer mi acaba? Yada önerileriniz.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Marketlerde çbs'nin ev için temizlik ürünleri vardı, belki granit için olanları da vardır...

Bir de yapı marketlerde profesyonel ürünler vardı, onlar da biraz tuzluydu.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Denemek için fiyatı uygun sanki. Başka bir şey bulamazsanız bunu alıp deneyin. Belki işe yarayabilir.

Aklıma geldi de, 2 sene önce evdeki klimaları temizlemeye servis gelmiş, bizimkiler de onlardan ilacı satın almışlar, vinet apc ayarında bir ürün, her şeyi temizliyor fakat çok ağır bir kokusu var, oldukça da pahalı bir ürünmüş. Birazdan fotoğrafını çekip ekliyorum :ok:

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ürün bu, dediğim gibi her şeyi temizliyor. Bahar temizliğinde bunu kullandık, ağır kirleri çok güzel temizliyor. Piyasada satılmıyormuş ama böyle işlerde çalışan tanıdığınız varsa sorabilirsiniz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir ürün var oldukça iyi, kesinlikle tavsiye ederim, sık sil tarzı. Ben daha iyisini görmedim. Tek sorun heryerde bulunmuyor. Fiyatı 4-5 TL gibiydi.

http://www.leventkimya.com.tr/index.asp?islem=urundetay&id=807

Çevrimdışı esteban

• Detailing Canlısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni dertten bende muzdaribim krem rengi mat granit uzerinde su bile iz yapiyor nasil ve ne ile temizlenebilir merak ediyorum. Bir urunu nereden temin edilebilir bilgisi olan varsa paylasirsa memnun oluruz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Derdinizin ilacı bu ürün..
Büyük marketlere bir bakın yoksa
bu linkten http://www.leventkimya.com.tr/index.asp?islem=icerik&key=119&lang=TR size yakın dağıtıcısından bilgi alabilirsiniz..
Olmazsa Antalya'dan bir arkadaşımıza ben adresi tarif ederim alır, gönderir..
Daha da olmadı; ben Antalya'ya gidince alır isteyenlere kargolarım.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2012, 20:45:17 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CC03;392555
Ürün bu, dediğim gibi her şeyi temizliyor. Bahar temizliğinde bunu kullandık, ağır kirleri çok güzel temizliyor. Piyasada satılmıyormuş ama böyle işlerde çalışan tanıdığınız varsa sorabilirsiniz.

Sanırım solvent bu..Klima temizliğinde kullanıyorduk bizde..Cok keskin bir kokusu var, ve elide yakıyor.Ama müthiş temizliyordu.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;392600
Sanırım solvent bu..Klima temizliğinde kullanıyorduk bizde..Cok keskin bir kokusu var, ve elide yakıyor.Ama müthiş temizliyordu.

Evet kokusu gerçekten çok ağır, en az 2 gün evi iyi havalandırmak gerekir. Bu ürünü fısfıs şişeye koymuştuk, sıkıp durulamak yetiyordu :ok:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;392561
Şöyle bir ürün var oldukça iyi, kesinlikle tavsiye ederim, sık sil tarzı. Ben daha iyisini görmedim. Tek sorun heryerde bulunmuyor. Fiyatı 4-5 TL gibiydi.

http://www.leventkimya.com.tr/index.asp?islem=urundetay&id=807

Teşekkürler. Genel temizleyici gibi birşey sanırım.

Alıntı yapılan: CC03;392555

Solventi temin etmek kolay, ama asidik yada alkali  ürünler zarar verebilir.

Alıntı yapılan: lrfan;392685
Granit deyince aklıma hep radyasyon geliyor :(

https://www.google.com.tr/#hl=tr&gs_nf=1&tok=6IhR1sSlukF799ChXdQ46w&cp=10&gs_id=v&xhr=t&q=granit+radyasyon&pf=p&safe=off&output=search&sclient=psy-ab&oq=granit+rad&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=7b82fd9690436b3e&biw=1440&bih=726

Korktum şimdi. Eve döşenen ege seramik idi sanırım. İthal değildir inşallah.

Ev daha yeni hocam masraf çıkarma. :)

Öncelikle Bauhause'a gidince prof. ürünleri araştıracağım.

Sanırım granit geçirgen bir taş ve üzerinde su kalsa çekiyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: agasarca;392744
Teşekkürler. Genel temizleyici gibi birşey sanırım.

Tam olarak genel temizleyici değil.
PorÇöz ü bilirsiniz, bu ürünün asitsiz ya da / az asitli (tam bilmiyorum) hali diyebiliriz.
Daha önce mutfak tezgahı, mermer, granit, musluk, batarya,  lavabo, banyo gibi yerlerde kullandığımız hiç bir ürün yanından geçemez, ne su lekesi, ne kir bırakıyor. Üstelikte pırıl pırıl parlatıyor.
tanıdığım herkese tavsiye ettim. bu güne kadar hiç olumsuz dönüt almadım..

fabialife

• Ziyaretçi
ASM nin yani yanlış değilse ATAS'ın yeni piyasaya giren profesyonel ürünleri var.
Murat bey'e ulaşsak da bize yardımcı olsa.
bana da lazım bu üründen.