škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia II Ayna Ve Ayak Altı aydınlatma

cecman · 32 · 10122

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cecman;392629
tavandaki iç aydınlatmadan bağlantı yaptım yani ampüllerin arkasına bağladım.yandaki direğin içinden aşağıya indirdim kabloyu

Tavan aydınlatmasına kablonun ne taraftan gittiğini bulup hiç o kısımlara dokunmadan yapmak daha kolay olurdu diye düşünüyorum..
Kabloları bulmayı denediniz mi?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;392859
Tavan aydınlatmasına kablonun ne taraftan gittiğini bulup hiç o kısımlara dokunmadan yapmak daha kolay olurdu diye düşünüyorum..
Kabloları bulmayı denediniz mi?

Gerek kalmıyor kabloyu bulmaya çok basit kabloyu ordan geçirmek :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;392866
Gerek kalmıyor kabloyu bulmaya çok basit kabloyu ordan geçirmek :)

Can tam olarak anlatabilir misin, nasıl yapacağımı. bugün led aldım yarın yapmayı planlıyorum..
Arka tarafa da yapmak istiyorum, ön koltuğun altına nasıl götürürüm kabloyu..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben de tavan lambasından hat çekmiştim arkaya, her yere döşeme altından veya kapı eşiği fitillerinden hat çekilebilir

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=17944

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maliyet 10 lira sadece,haftaya da arkalara çekiyoruz kısmetse,önler tamam :) Herşeyin düzgün olması açısından 2.5 saat kadar uğraştım Gökçenin yardımlarıyla,ama sonuç aşırı güzel oldu. Kapı açılınca yavaşça yanıyor kapanınca yavaşça sönüyor :)
Bir ipucu fotosu,detaylar çok yakında genel bir başlık altında olacak inşallah :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;392870
Can tam olarak anlatabilir misin, nasıl yapacağımı. bugün led aldım yarın yapmayı planlıyorum..
Arka tarafa da yapmak istiyorum, ön koltuğun altına nasıl götürürüm kabloyu..

Abi tavan lambasını çıkarmak için arkasındaki plastik kapağı kanırtarak yerinden çıkar,daha sonra elini içeri sokarak tavan lambasını çıkar.. Lambayı soketinden çıkarıp koy kenara.. Kablolardan kırmızı ve kahverengi olanlar artı/eksi olması lazım..

Daha sonra ön direkleri sertçe çekerek yerinden çıkar. Ayrıca torpidomnun sağ ve solund bulunan oval kapalarıda çıkar. Kabloları buralardan geçir,ayrıca direğin içinden ve tavanın ön camla birleştiği kısmı elinle açarak içinden geçir,bağlantıları yap,tamamdır.. Arka kısımlar için haftaya düşünücez,o yüzden şimdilik bir şey diyemiyorum :(

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;392960
Abi tavan lambasını çıkarmak için arkasındaki plastik kapağı kanırtarak yerinden çıkar,daha sonra elini içeri sokarak tavan lambasını çıkar.. Lambayı soketinden çıkarıp koy kenara.. Kablolardan kırmızı ve kahverengi olanlar artı/eksi olması lazım..

Daha sonra ön direkleri sertçe çekerek yerinden çıkar. Ayrıca torpidomnun sağ ve solund bulunan oval kapalarıda çıkar. Kabloları buralardan geçir,ayrıca direğin içinden ve tavanın ön camla birleştiği kısmı elinle açarak içinden geçir,bağlantıları yap,tamamdır.. Arka kısımlar için haftaya düşünücez,o yüzden şimdilik bir şey diyemiyorum :(

fabialarda icinde 2 tane yıldız vida var, bende aynı şekilde arkaya aydınlatma çektim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;392960

Can bugün denedim tavan lambası bağlantı yerleri v.s. herşey tamam.:ok: anlattığın gibi açtım, buldum, ayarladım. :) Direği açmak için kapı fitilini yanından hafif araladım, direğin içi boydan boya airbag. Airbag hakkında hiç bilgim yok. çalışma prensibi, tetikleyici, motor v.s. açıkcası bir zarar vereceğim diye daha ileriye gitmedim. Kaseti geri sarıp toplamak zorunda kaldım:(

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;393310
Can bugün denedim tavan lambası bağlantı yerleri v.s. herşey tamam.:ok: anlattığın gibi açtım, buldum, ayarladım. :) Direği açmak için kapı fitilini yanından hafif araladım, direğin içi boydan boya airbag. Airbag hakkında hiç bilgim yok. çalışma prensibi, tetikleyici, motor v.s. açıkcası bir zarar vereceğim diye daha ileriye gitmedim. Kaseti geri sarıp toplamak zorunda kaldım:(

Abi hiç bir şey olmazdı aslında,kabloyu sistemin altından geçirmen yeterliydi ama içine sinmedikten sonra hiç elleme daha iyi :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;393313
Abi hiç bir şey olmazdı aslında,kabloyu sistemin altından geçirmen yeterliydi ama içine sinmedikten sonra hiç elleme daha iyi :)

Can işin gerçeği bu tür teknik işe bulaşmak istemiyorum. En son elime polonun sürücü airbag makarasını ve şanzumanını aldım. Biraz kötü tecrübe
sahibiyim yani. İşin ehli bir usta bulup, kabloyu ona çektirsem sanırım daha iyi olacak.
Egomu da bagaja led çekerek şimdilik tatmin ettim:++:
Yrdımların için teşekkür ederim:ok:

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
xenon olarak kaliteli bir marka alırsanız o problem olmaz silecek motoru bütün vag gurubu araçlarda olan bir sorun ince balast olan spacelerden alırsanız bir sıkıntı olmuyor octaviada da kullanıyorum sorunsuz. fiyatı biraz daha fazla fakar en azından sorun 200-250 tl gibi bir fiyatı soz konusu fakat dediğim gbi silindir tip olan değil ince balast olanlardan

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ben Fabişte mercekli farda 6000 xenon denedim ve hemen halojene geri döndüm. Kaliteli bir halojen daha iyi aydınlatma sağladı.

Çevrimdışı YGZ96

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bana birisi benim rs mercekli için halojen veya xenon söylesin. Aydınlatması stocktan iyi olması şart çok az beyaza kaçabilir. Yeterki memurlarla uğraşmıyım.
Bi kaç seçenek sunarsanız alıyım birini takıyım :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YGZ96;393628
Bana birisi benim rs mercekli için halojen veya xenon söylesin. Aydınlatması stocktan iyi olması şart çok az beyaza kaçabilir. Yeterki memurlarla uğraşmıyım.
Bi kaç seçenek sunarsanız alıyım birini takıyım :)

Space 4300 K xenon kitten başkası yalan. Şahkan Otoyla irtibata geç :)