škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SUPERB II TAVANDAN SES GELİYOR(2 aylık 5000 km de)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SELİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba. aracı alalı iki ay oldu 5000 km yol yaptım. adana özgene bugün gittim rutin bir kontrol için. bunun yanında da tavan iç döşemesi ile tavan kaporta arasından  otoban hariç yollardan giderken çıt çıt çıt diye ses şikayetimi bildirdim. iyi güzel ilgi alaka ama adamlar bana bu sorunu çözebilmek için tavanı açacaklarını söylediler. bende şok oldum tabi. sıfır bir aracın tavanının sökülüp takılması hiç mantıklı gelmedi bana. böyle bir sorun yaşayan varmı aramızda varsa nasıl bir yol izledi. benim fikrim zorlayıp yenisi ile değiştirmek sizce başarılı olabilirmiyim. olaki açtılar sorun gitti bu arabanın değerini düşürürmü? küçücük bir sorun inanılmaz canımı sıktı ben kafayı taktıkça da ses sanki iyice arttı. vereceğiniz fikirle öneriler için şimdiden teşekkürler.
bu arada sunroof var.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof un yağmur kanallarını bir inceleyin derim araya sıkışan kuru yaprak bile süratli giderken aynı sesi yapabilir.Tavanı sökme işi basit bir işlem korkulacak bi durum yok sadece söktükleri plastik parçaların tırnaklarını kırmasınlar yeter :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SELİM;397255
arkadaşlar merhaba. aracı alalı iki ay oldu 5000 km yol yaptım. adana özgene bugün gittim rutin bir kontrol için. bunun yanında da tavan iç döşemesi ile tavan kaporta arasından otoban hariç yollardan giderken çıt çıt çıt diye ses şikayetimi bildirdim. iyi güzel ilgi alaka ama adamlar bana bu sorunu çözebilmek için tavanı açacaklarını söylediler. bende şok oldum tabi. sıfır bir aracın tavanının sökülüp takılması hiç mantıklı gelmedi bana. böyle bir sorun yaşayan varmı aramızda varsa nasıl bir yol izledi. benim fikrim zorlayıp yenisi ile değiştirmek sizce başarılı olabilirmiyim. olaki açtılar sorun gitti bu arabanın değerini düşürürmü? küçücük bir sorun inanılmaz canımı sıktı ben kafayı taktıkça da ses sanki iyice arttı. vereceğiniz fikirle öneriler için şimdiden teşekkürler.
bu arada sunroof var.

Zorlasanız da böyle bir sorun için değişim yapacaklarına ihtimal vermiyorum.
Sizi rahatsız ediyorsa sökülüp takılması aracın değerinde bir sorun yaratmaz. Bence yaptırın..

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof döşeme sürgüsü açık ve sunroof aralıkken mi geliyor o ses yoksa her şekilde mi ?

Çevrimdışı SELİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ses sunroof açıkken yada kapalıyken her halukarda geliyor. yani bence ses sunroof la alakalı değil de döşeme ile tavan arası ile alakalı bir problemden kaynaklanıyor.

Çevrimdışı SELİM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu değişim yada sökülüp takılma işlemi kayıtlara mutlaka alınacaktır değil mi akif hocam. ondan dolayı kafama takıldı arabanın değerini düşürebileceği

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SELİM;397279
bu değişim yada sökülüp takılma işlemi kayıtlara mutlaka alınacaktır değil mi akif hocam. ondan dolayı kafama takıldı arabanın değerini düşürebileceği

Tavan döşemesi açılıp-bakılacak sorun bulunup çözülecek.
Tavan döşeme değişimi yapılması bile zor ihtimal.
Servis kayıtlarına geçer, ancak sigorta-kasko v.s. kayıtlarında hasar kaydı olmayacak. Değerini düşürmesi söz konusu değil.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tavan döşemesi içinde köpüksü bir doku vardır. tavanın yumuşak olması ve sıcağın içeri yansımasını önlemek için. bu doku üstündeki yapıştırma açılırsa veya zamanla eskirse böyle sesler olabiliyor. tavandan bastırırsanız o sesler daha fazla çıkıyor. cila falan uygularken mesela.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu problemin aynisi benim aractada var, burada sonucu belirtilmemis. Problem giderilebildimi yazarsaniz sevinirim. ALttan dosemeye elle bastirinca ses geliyor zaten. Duz yolda herhangi bir ses yok ancak kasislerde veya bozuk satihta duyuluyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavan döşemesini söktürüp baktırmak lazım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı murat kazan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sunroofun perdesi  açıkken yapabiliyor o sesi. perdeyi kapatarak tekrar ses geliyor mu diye bi kontrol et istersen.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat kazan;447250
sunroofun perdesi  açıkken yapabiliyor o sesi. perdeyi kapatarak tekrar ses geliyor mu diye bi kontrol et istersen.
Sunroof ile ilgisi varmi diye epey baktim. perdeli perdesiz acik kapali ses her turlu var, on sag gunesligin biraz arkasina elimle basarak tutarsam ses kesiliyor. Zaten ayni ses el ile bastirincada geliyor. bu ses icin buralari elletirmiyim, servis ilgilenirmi bilmiyorum.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eski konuyu hortlatıyorum ama sesin kaynağını buldum. Resimde görünen kağıt parçalarını sıkıştırınca gelen ses kesildi. Servis tavanı sökmek lazım demişti. Tabi bu iş kağıtla olmaz, garantili araç. Servise götürüp bu durumu göstermelimi yoksa kalıcı çözümü basit izolasyon malzemeleri ile kendim halledebilir miyim? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorunun kaynağının bulunması sevindirici:) Götürün servise ne gerekiyorsa yapsınlar. Yeni arabada öyle çözüm olmaz. Değişmesi gereken ne ise yapmak zorundalar..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rertaret;463666
Eski konuyu hortlatıyorum ama sesin kaynağını buldum. Resimde görünen kağıt parçalarını sıkıştırınca gelen ses kesildi. Servis tavanı sökmek lazım demişti. Tabi bu iş kağıtla olmaz, garantili araç. Servise götürüp bu durumu göstermelimi yoksa kalıcı çözümü basit izolasyon malzemeleri ile kendim halledebilir miyim? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Hiç düşünmeyin servise götürün, halletsinler.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...