škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SUPERB II TAVANDAN SES GELİYOR(2 aylık 5000 km de)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ormancı46

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SELİM;397255
arkadaşlar merhaba. aracı alalı iki ay oldu 5000 km yol yaptım. adana özgene bugün gittim rutin bir kontrol için. bunun yanında da tavan iç döşemesi ile tavan kaporta arasından  otoban hariç yollardan giderken çıt çıt çıt diye ses şikayetimi bildirdim. iyi güzel ilgi alaka ama adamlar bana bu sorunu çözebilmek için tavanı açacaklarını söylediler. bende şok oldum tabi. sıfır bir aracın tavanının sökülüp takılması hiç mantıklı gelmedi bana. böyle bir sorun yaşayan varmı aramızda varsa nasıl bir yol izledi. benim fikrim zorlayıp yenisi ile değiştirmek sizce başarılı olabilirmiyim. olaki açtılar sorun gitti bu arabanın değerini düşürürmü? küçücük bir sorun inanılmaz canımı sıktı ben kafayı taktıkça da ses sanki iyice arttı. vereceğiniz fikirle öneriler için şimdiden teşekkürler.
bu arada sunroof var.

benden de aynı ses geliyor ancak ben kaynağını bulamadım ,sağ emniyet kemerinin orası veya arka sağ kapının orası bir yerden geliyor bende de ses çok değil ancak kafaya taktıkça büyüyor.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normalde bu tür sesler soğuk havalarda çoğalır ama bu ses sıcakta daha çok oluyor, kağıt sıkıştırma sonrası ses kesilince çok mutlu oldum. Servise yeni gitmiştim, daha önce AND otoda göstermiştim, sesin kaynağını usta bulamadı ama tavanı sökmek gerekir bu seferde başka sesler gelebilir demişti, bu tür işler servislerin çok sevdiği işler değil, olay basit bir izolasyon bandı gibi birşeyle hallolursa ben halledeyim diyordum. Uygun bir zamanda servise göstereyim bakalım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takdir ederseniz, tavan döşemesi sökülmeden sorunun bulunması çok zor.
En kötü ihtimal, sesin geldiği bölge tespit edilir ve o bölgeye en yakın taraftan (köşeden) tavan döşemesi sökülür ve işlem yapılır. Ancak işi ehli olan ustalar, bu işi kusursuzca yapabiliyor. Değer düşme olayına kafanızı pek takmayın. Genelde ağır motor bakımları,kaporta ve boya hususlarından dolayı değer kaybı yaşanıyor. Tavan içi ses olayları rastlanan bir durum olduğu için, satış esnasında derdinizi anlatabilirisniz, hatta ses yapan nesnenin fotografını çekerseniz, satış anında elinizde kaynak olmuş olur.

Çevrimdışı pharnakia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım bu ses izolasyon sorunu biraz araçtan çoğunlukla da bizim yollardan kaynaklanıyor :) benimde sol emniyet kemerinin olduğu yerden geliyor gümüşhane de servis olmadığı için bir trabzon ziyaretimde yetkili servise götüreceğim. Gerçekten kafaya takıldıkça büyüyor arada babamın kangoo yu sürüyorum onun her yanından ses geliyor rahatsız etmiyor ama superb de tık ses duysam uykum kaçıyor :D

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Son zamanlarda arttigi icin rahatsiz etmeye baslamisti. kendi gecici cozumum sonrasi maasallah rahatsiz edici bir ses kalmadi. yakinnda servise goturup kalici bir cozum bulmaya calisacagim.

Çevrimdışı mühendis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
servise götürün ince yağlı bakım yapsınlar, sorun çözülüyor. garanti kapsamında