škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En yeni Octavia mı? O3?

lrfan · 130 · 38793

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fistikci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;415080
Arkadaş Jetta bakıp duruyordu. 5-6 tane bayiyi aradık ellerinde yokmuş. Gel Octavia al, yeni kasa da çıkacak, şimdiki kasayı ucuza veriyorlar dedim. Hakikaten de 1.4 TSI Jetta Comfortline'a 51 bin lira diyorlar, Octavia Elegance ise 50 bin lira. Aradık sorduk 1-2 yeri ellerinde varmış. Yeni kasa ne zaman geliyor dedik. Mart-nisan gibi gelecek dediler. Arkadaş yeni kasayı mı beklesem falan derken, ama fiyatlar %17 zamlı olacak şu anki halinden dediler. %17 zamlı olsa Elegance 1.4TSI 60 lirayı bulur. En boşu da 45-50 bin lira arasından falan başlar. Bayinin yalancısıyım bende.

Ben %17 zamlı olacağını zannetmiyorum öyle birşey olursa ki octinin fiyatı jattayı çok geçer insanlarda alırken iki kere düşünür bence mesela ben 2010 dizel octavia mı sattım yenisini bekliyorum öyle bir zam gelirse başka alternatiflere bakarım

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de öyle değildir. Olmamalı ya da. Büyük ihtimal elindekini satabilmek için böyle bir şey söyledi eleman.
Gerçi (hiç zannetmiyorum ama) şerit takip asistanı vs. gibi özelliklerle gelirse o fiyatlara da çıkabilir araç.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superble ayni fiyat yapacak kadar düsüncesiz olmazlar herhalde.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
jetta'nın altında kalacaktır fiyat olarak bence. Yüce oto (Doğuş oto) kendi ayağına sıkmaz hiç bir zaman

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.youtube.com/watch?v=0jqEFgS3n54

[YOUTUBE]0jqEFgS3n54[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2012, 04:53:54 Gönderen: GÖKHAN06 »

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yine aynı arkadaşa araba bakmaya gittik dün Konya'ya. İlk iş Skoda'ya uğramak oldu.

Showroom'un girişe Citigo ile Rapid'i koymuşlar hemen. Citigo çok sade bir araç. Ama gelen gidiyor hemen dediler. Bayanlar mı alıyor dedim, yok herkes alıyor dediler. Yalnız Rapid'de hayal kırıklığına uğradım. Zaten Rapid ilgilendiğim bir araç değildi ama yeni Octavia'da buna benzeyeceği için oldu bu. Beklediğim kadar heyacanlandırmadı aracın görünüşü beni. Eski kasa daha güzel bence. Gerçi Octavia bi gelsin canlı görelim bakalım. Ama Rapid böyleyse... Bagaj falan geniş baya. İçi de fena değil. Ama plastik kalitesi alt sınıf olduğunu belli ediyor. Eleman Jetta'yla aynı sınıf Rapid dedi. Octavia daha üst bi araç Jetta'dan dedi. Bizde hadi lem olur mu öyle şey dedik. Ayrıca Octavia ağustosta üretilmeye başlanacak 2014'te gelecek dedi. Geçen aradığımız bayiler mart-nisan gibi gelecek dediler dedik, yok öyle bir şey dedi. Elegance 1.4TSI beyaz Octavia+Bolero ekran 50bine bırakıyorlar bu arada.

Neyse oradan çıktık Volkswagen'e gittik. Arkadaş asıl Jetta'yı merak ediyordu zaten. Showroom'da Jetta yoktu. Arkadaş manuel istiyordu ama ellerinde otomatik 1.2TSI varmış test aracı, onu denedi. Aracın gidişi çok güzel ama iç plastik kalitesi berbat. Keşke fotoğraf çekseydim ama plastiklerin birleşme yerleri, kesim yerleri falan çok kötü. Birde klasik şaft tüneli bunda da var, ayrıca havalandırma kanalları da arkaya doğru çok uzamış ve arka taraf 4 kişilik gibi duruyor. Arkadaş hayallerim yıkıldı dedi. Gerçekten de Yeni Golf ve Passat'a binince çok daha kaliteli araçlar olduğu belli oluyor. Ama dış görünüş olarak çok güzel görünüyor Jetta.

Jetta'dan soğuyunca yol üstünde Toyota, Hyundai ve Honda bayilerine uğradık. Toyota Corolla dümdüz bir araba, bi olayı yok. Hyundai I30 çok dolu ve güzel ama arkadaş sedan araç istiyordu. Elentra'da çok hoşumuza gitmedi. En son Honda'ya gittik, Civic denedi arkadaş yine otomatik vites. Baya bi indirim yapmış onlarda. Arkadaş Civic mi alsam demeye başladı. Ama Jetta'da ki gidiş bu araçta yoktu tabi. Ayrıca göstergelerin dijital olması haricinde konsol çokta güzel değil bence.

Arkadaş araçları kullanırken bende telefondan ses şiddetini ölçen programla ölçümler yaptım sürekli. Konya'yı bilenler bilir. Showroomların hepsi yan yana. Yani test parkuru aynı. Bu yüzden sağlıklı bi ölçüm oldu. Hemen her araç aşağı yukarı aynı seviyede ses alıyor içeri. Octavia çok ses alıyor içeri diyoruz ama diğerlerinin de pek bi farkı yok.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2012, 13:15:01 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence yeni octavianın gelmesi 2014 ü bulmaz söylendiği gibi nisan-mayıs satışına başlarlar çünkü bu saatten sonra çoğu kişi şuandaki kasayı sıfır almak istemeyecek yeni kasada 2014 te çıkarsa 2013 te octavia satışları baya düşer bunun olmasını istemeyecekleri için en kısa zamanda yeni octaviayayı piyasaya süreceklerdir bence.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: msidestructive;415445
bence yeni octavianın gelmesi 2014 ü bulmaz söylendiği gibi nisan-mayıs satışına başlarlar çünkü bu saatten sonra çoğu kişi şuandaki kasayı sıfır almak istemeyecek yeni kasada 2014 te çıkarsa 2013 te octavia satışları baya düşer bunun olmasını istemeyecekleri için en kısa zamanda yeni octaviayayı piyasaya süreceklerdir bence.

Evet, VAG grubunda bi araba son ana kadar ortaya çıkmıyor. Piyasaya çıkması yakındır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tudor da oyle oldu ya bi coupe yapamadı skoda ama bekliyorum acıkcası :)