škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Navigasyon cihazı için ayrı bir hat nereye çekilebilir?

vedat · 14 · 4281

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir navigasyon cihazına ihtiyacım vardı, gönlüm hep Alper Bey'in satacağı navigasyonlu cihazdan almaktı ama 1000 lira üstü bir parayı veremiyorum ne yazıkki. 300-400 e satılan navigasyonlu teypleri düşündüm ama onlarda çok içime sinmedi. Nihayetinde normal bir navigasyon cihazı aldım fakat aletin çakmak şarj kablosu yay şeklinde. Fabianın çakmağıda el freninin yanında olduğu için haliyle daha uzun bir kabloya ihtiyaç var. Mevcut kabloyu takınca elektrik direğindeki kablolar gibi gergin ve havada kalıyor kablo.Ayrıca vitesin tamda üstüne denk geldiği için hem görsel anlamda çok büyük sıkıntı hemde kullanım zorluğu yaratıyor. Durumu firmaya bildirdim, yapabilecek bişeyleri olmadığını ya uzatma kablosu almamı yada yeni satışa çıkardıkları TBS destekli şarj aparatından almamı önerdiler. Bu tbs dedikleri aparat çok işlevsel bir şeye benziyor onu kullanınca online trafik raporu verebiliyor, trafik belirtilen güzergahta sıkışıksa farklı bir rotadan seni hedefe götürebiliyor vs vs. ama öyle bir şeye çokta ihtiyacım yok. sırf kablosu düz diye 80 lira vermek istemiyorum o aparatada.
Neyse gelelim derdime dostlarım. Aracın içinde kabloya tahammul etmek istemiyorken şu anki mevcut görüntü daha vahim durumda. Bir elektrik ustası çakmaklıktan yada başka yerden hat çekip bunu ön cam havalandırma ızgaralarından çıkartabilir mi? bende o kabloyı navigasyonda kullanıp ön konsolda ortaya çıkacak kablo karmaşasından kurtulabilirim sanıyorum. Yada başka bir önerisi olan ?

Yardımlarınızı bekliyorum :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiayi soken deneyimli birine yaptirmalisin. Plastik parcalarrin tirnaklati kırılınca daha kotu bir goruntuye marus kalirsin. Hem elektirik hemde fabisi bilen biri bulmalisin. Sahkana sor bakalim yardımcı olacaklarindan eminim. Ben olsam el freninin oldugu konsolun yanlarından hafif esneterek kabloları oralara gizlerdim. Ama kabloyu geçirmenin daha guzel yollarını.bulacak biri vardir elbett. Ben.de takipteyim.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2012, 23:42:14 Gönderen: B.fabia »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Gayet kolay, dediğin yere en yakın yerden yani sigorta panelinden hat çekecek usta, zaten boşta 1-2 tane sigorta var, orijinal gibi olur

Bu da benzer bir işten foto

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan Abi teşekkürler, güzel fikir gerçekten. Mesajını okuduğum gibi elektronikten anlayan bir arkadaşımın yanına gittim, ona senin paylaştığın resmi gösterdim. Sağolsun halletti hemen. Sigorta panelinden boş bir hat çekerek kabloyu aradan sıkıştırarak uzattık ön cama kadar. Orda Gökhanlada karşılaştık, buda güzel bir süpriz oldu :)  Keşke uygulama anında birkaç foto çekseymişim, muhabbete daldığımızdan resim çekmeyi unutmuşum :)

Çevrimdışı ahcal

• bLack & whiTe
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok iyi olmuş valla. Bendeki navinin kablosuda böyle bağırsak gibi dolanıyor arabanın içinde.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam hangi sigortaya taktiniz. Benim bluetooth cihazına da ayri bir sigorta yapayim.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yandaki kapak açıldı, resimdeki soket yerinden çıkartılıp oradaki elektrik hattından çekildi

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunlarda Bonus foto :)

Benim doblo'da arkada :D

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Güzel olmuş ellerinize sağlık olursa birgün bende taktıracak olursam aklımda bulunsun bu sigorta kutusu olayı ;)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle