škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

45 litrelik depoya 51 litre doldurmanın zararı olur mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar geçenlerde aracım daha 140km gider gösterirken tahminim içinde daha en az 10 litre benzin varken depoyu ağzına kadar doldurttum ve 51 litre daha aldı. yani 45lik depo 60 civarı aldı galiba. sizce bi zararı olur mu?

Çevrimdışı nuriksari

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet1221;402509
arkadaşlar geçenlerde aracım daha 140km gider gösterirken tahminim içinde daha en az 10 litre benzin varken depoyu ağzına kadar doldurttum ve 51 litre daha aldı. yani 45lik depo 60 civarı aldı galiba. sizce bi zararı olur mu?

Kullanan sizsiniz bir zararini gordunuz mu? Litreye takilmayin, bu devirde agzina kadar doldurmussunuz depoyu helal olsun, tek zarari cuzdaniniza,ona da yapacak birsey yok.

Çevrimdışı CC03

• detaiLove
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nuriksari;402510
Kullanan sizsiniz bir zararini gordunuz mu? Litreye takilmayin, bu devirde agzina kadar doldurmussunuz depoyu helal olsun, tek zarari cuzdaniniza,ona da yapacak birsey yok.

:+1::+1:

Sakın hava basmış olmasınlar?:hanz::hanz:

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam o şekilde doldurmamın sebebi rizede çalışıyorum ve batuma geçtim orda 95oktan 2.28 bu fiyatı görünce ağzına kadar doldurttum :) sonrada acaba dedim bi zararı var mıdır? yoksa burda öle doldurmak artık hayal gibi :)

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o nasil oluyorki ben anlamadim 45 lik deponuz 7 lt de genlesme tankiniz olsa 52 lt eder e geriye kalan yakit nereye doldu.
genlesme deponuzun surekli dolu olmasi zamanla zarar verecegi onceden tartisilmisdi.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Bence zararlı siz pompayı en yavaşa aldırın ve pompa atana kadar doldurtun deponuzu her zaman en sagliklisi bu olur aracınız için hava daha az dolar depoya ;)

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam aldığımda daha ışık yanmamıştı ve burda okuduğuma göre 7 litre kala yanıyor.
o yüzden öyle bir hesap yaptım. bu 45 lik depolar en az bence 55 alıyor zorlayınca..

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi birşey yaptığını sanıp, bu iş böyle olur diyenlere rastladığım oldu pompacılarda, bizim genimizde var sanırım böyle birşey. Ben daha sıfırken aracımın genleşme deposunuda doldurtmuştum,bilmiyordum,ayıp değil,araştırdım forumda soruşturdum kesinlikle zararlı birşey olduğunu öğrendim.Şimdi tık ettimi çek elini kolunu diyorum pompacıya. :) Zararlımı demişsiniz konu açmışsınız, bu depoların 55 litre aldığını söyliyorsunuz. Hesap kitap yerine arama kısmına yazsaydınız ne kadar zararlı olduğunu anlama fırsatınız olurdu.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı ahmet1221

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gökcen rahatsız oldun heralde başlıktan ama cevap vermezsin olur biter hesap kitapta yaparım kusura bakma

Ugur A.

• Ziyaretçi
2,28' e benzin bulmuşsam doldururum arkadaş. Zararını da sineye çekerim.:D

Aslında konu biraz muallakta. Daha önceki başlıklarda "her zaman öyle doldururum şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım" diyen de olmuştu.
Alıntı yapılan: gokcen59;402550
İyi birşey yaptığını sanıp, bu iş böyle olur diyenlere rastladığım oldu pompacılarda, bizim genimizde var sanırım böyle birşey. Ben daha sıfırken aracımın genleşme deposunuda doldurtmuştum,bilmiyordum,ayıp değil,araştırdım forumda soruşturdum kesinlikle zararlı birşey olduğunu öğrendim.Şimdi tık ettimi çek elini kolunu diyorum pompacıya. :) Zararlımı demişsiniz konu açmışsınız, bu depoların 55 litre aldığını söyliyorsunuz. Hesap kitap yerine arama kısmına yazsaydınız ne kadar zararlı olduğunu anlama fırsatınız olurdu.
Bence sen yakıt alırken tabancanın tetiği sadece bir kademe çekilmiş haldeyken mazot almaya çalış.:wnk: Olabildiğince yavaş dolsun yani.:wnk:

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen sene Full istasyonlarında indirim olduğu zaman indirimli fiyatta benzinin litresi 3,70 gibi rakamlara denk geliyordu. O rakamları görünce genleşme tanki dışında her seferinde iki bidonda yolluk alıyordum :) siz o fiyata sadece genleşme tankını doldurmakla cok masum sayılırsınız :)
Saka bir yana genleşme tankının amacı dışında kullanılmasını tavsiye etmiyorlar. Mümkün mertebe genleşme tankını kullanmamanızı öneririm

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de depoyu ilk dolduruşumda ışık yanıyordu, bitmeye yakındı yani ama daha gider diye düşünüyordum. 45 litre depom var. 45 litrede tabanca attı :rm: Bi de uzun yoldayım :D yanımda valide, kızkardeşim falan... Üstine bi 5 litre de genleşme kısmı... sizinki gibi ucuz mazot durumları...

Ondan sonra bi kaç gün mazot kokusu oldu arabada...

Çevrimdışı fahri32

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
depo girişinde bir düğmeye benzer bir şey var ona basınca depo 55 lt alıyor yedek depo diyor pompacılar

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek depo değilde genleşme tankı daha doğru olur..
Bu kısmı doldurmamak gerekiyor diye biliyorum..