škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Donanım ve Özellikler

mzantur · 68 · 16185

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Aracımızda bulunan bazı orjinal özellikleri bu başlıkta toplayabiliriz. Mesela daha yeni öğrendiğim bir özellikler. Aracın kapıları kilitli camlar açık. Yağmur yağdığında otomatik olarak kapanıyor. Tabi yağmur sensörlü araçlarda. Bu tarz edinimleri olan arkadaşlar paylaşırsa güzel olur diye düşünüyorum...

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracı kitlerken kumandadan kilit tuşuna uzun basıldığında da açık camlar kapanır

Çevrimdışı fbatuk

• Česká ŠŠkoda
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çoğu kullanıcı biliyordur fakat yine de paylaşmak istedim.

Arka koltuklar (varioflex) ileri geri alınabilir. böylece bagajdaki yükünüz çoksa, arka koltuk diz mesafesinden feragat ederek bagajda daha fazla alan yaratabilirsiniz.
arka koltuklarda sırt ayarı da vardır.
arka koltuklar tam katlanılıp çok kolay bir şekilde tek tek sökülebilir. (koltuk aralarına düşen yiyecek kırıntılar vs. bu sayede kolay temizlenebilir)

ben bu varioflex koltukları çok sevdim. üstelik isofix çocuk koltuğu özelliği de bulunmakta :)

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj tuşuna uzun basınca bagaj kilidi açıyor. Keşke bir yay takabilsekde kapak komple açılabilse...

birde sadece bagaj düğmesine basıp bagajı açtınız. işiniz bitti kapattınız kilit tekrar kilitleniyor. bunuda çok kullanıyorum...

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bolero teylerde park sensör sesinin tonunu ve ses seviyesini değiştirebiliyorsunuz...

Çevrimdışı istavrit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şöför mahalinin sol tarafında emniyet kemerinin bulunduğu yerdeki butonu tam olarak açıklayabilecek varmı ?

(Alarm butonu galiba ama tam olarak nasıl çalışıyor bilmiyorum.)

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;403056
aracı kitlerken kumandadan kilit tuşuna uzun basıldığında da açık camlar kapanır

salih arkadaşın dedigine ek olarak

eğer katlanır aynalar varsa önce aynalar kapanır. tekrar basılı tutuldugunda camlar kapanır..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: istavrit;403120
Arkadaşlar şöför mahalinin sol tarafında emniyet kemerinin bulunduğu yerdeki butonu tam olarak açıklayabilecek varmı ?

(Alarm butonu galiba ama tam olarak nasıl çalışıyor bilmiyorum.)

Araç içi denetimi ve araç çekme koruması denetiminin devreden
çıkartılması
– Kontağı kapatınız.
– Sürücü kapısını açınız.
– Sürücü tarafındaki orta sütunda  bulunan düğmeye  basınız, düğmede  sembolü kırmızıdan oranj rengine döner.
– Aracı 30 saniye içinde kilitleyiniz.
Araç içi denetimi ve araç çekme koruması denetimi aracın bir sonraki kilitlenmesinde otomatik olarak tekrar devreye girer.

Araç içi denetimi ve çekme koruması denetimini kapatırsanız, aracın içindeki hareketlerden dolayı (örn. çocuklar veya hayvanlar tarafından) veya araç taşınırken (örn. tren veya gemi ile) veya çekilirken alarm tetiklenebilir

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende bir özellik vereyim abuk subuk led ve xenon takınca arıza ışığı yanıyor ben denedim ve oldu kaliteli ledler xenon lar kullanın

birde yokuşlarda inişlerde yokuş kalkış desteği otomatik devreye giriyor her hangibir düğmeye gerek yok yani

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hill holder otomatik devreye girmiyo bende çift fren yapar gibi bastığınızda kitliyo freni.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;405791
hill holder otomatik devreye girmiyo bende çift fren yapar gibi bastığınızda kitliyo freni.

cift fren yapınca otomatik olarak devreye giriyor işte

düğme yok:o

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Salih28;405791

Kitapçıkta yazdığı gibi %3 meyilden dik yerdeysen devreye girer otomatik olarak

Alıntı
Yokuş yukarı çıkma yardımcısı dik yokuşlarda tırmanmayı kolaylaştırır. Sistem, ayak fren
pedalından çekildikten sonra yaklaşık 2 saniye süre ile oluşmuş fren basıncını tutarak
yokuş yukarı sürüşü destekler Böylece sürücü yokuşta kalkarken ayağını fren
pedalından gaz pedalına, el frenini kullanmadan değiştirebilir. Gaz verildiği oranda fren
basıncı da azalır. Araç 2 saniye içinde kalkmazsa, geriye doğru kalkmaya başlar.
Yokuş çıkma yardımcısı sürücü kapısı kapalı ise, % 3 meyilden itibaren devreye girer.
Eğimlerde ileri veya geri yönde kalkışlarda devrededir. Yokuş aşağı inişlerde devrede
değildir.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fbatuk;403089
Çoğu kullanıcı biliyordur fakat yine de paylaşmak istedim.

Arka koltuklar (varioflex) ileri geri alınabilir. böylece bagajdaki yükünüz çoksa, arka koltuk diz mesafesinden feragat ederek bagajda daha fazla alan yaratabilirsiniz.
arka koltuklarda sırt ayarı da vardır.
arka koltuklar tam katlanılıp çok kolay bir şekilde tek tek sökülebilir. (koltuk aralarına düşen yiyecek kırıntılar vs. bu sayede kolay temizlenebilir)

ben bu varioflex koltukları çok sevdim. üstelik isofix çocuk koltuğu özelliği de bulunmakta :)

Benim aracım active donanım paketli ondan mıdır bilmiyorum? Ancak arka orta koltuğun ileri geri kayma özelliği yok.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: abcdiver;405997
Benim aracım active donanım paketli ondan mıdır bilmiyorum? Ancak arka orta koltuğun ileri geri kayma özelliği yok.

Ortadaki sabittir, Roomster'da da

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tesadüfen öğrendiğim bir özellikten bahsedeyim
Ön koltukların arasındaki kapı kilitleme ve açma düğmelerinden açma düğmesini basılı tutunca tüm camlar ve sunroof  açılıyor kapatma düğmesinde de hepsi kapanıyor.
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede: