škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bisiklet seçimi

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bisikletle ilgili bilgisi olan arkadaşlar olduğuna eminim. Havalar pek bisiklete uygun değil biliyorum ama yavaş yavaş bilgi toplayıp bir bisiklet almayı düşünüyorum.
Yaşadığım sehir düz. Tepe bayır yok. Zaten burası bisiklet ve motorsiklet kaynıyor. Hastaneye ( işe) yürüyerek gidiyorum zaten. Ama çarşıya arabayla inmek park sorunu yüzünden bir eziyet. Hem günlük ihtiyaclar hem arasıra spor için.
p/f acısından marka, vitesli vitessiz seçimi vs. Açısından önerilerinizi bekliyorum teşekkürler

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vitessiz bisikleti düşenme bile. çok düşkün değilseniz 250-300 tl ye 26 cant bişey işinizi görür. ilave olarak yolcu taşıyacaksanız sele takabilirsiniz. tekerleri kalın model seçin patlama olasılığı düşer. vites ve fren sisteminin kaliteli olmasına özen gösterin sonradan uğraşmayın.

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
düz alanda kullanacağımdan vitessiz olabilir diyordum. ama vitesliye yöneldim sonradan.
şehir bisikletlerinde teker ince oluyor diye biliyorum. dağ bisikletlerinde kalın olmuyor mu?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
minimum 6 vites genelde 21 vitestir. eğer paradan sıkıntınız yoksa hidrolik maşalı (süspansiyon) selesi bisiklet iskeletine doğrudan bağlantılı olmayanlar daha rahat peugeot marka bisikletlerde vardı sonra diğer markalarada yayıldı. lastikleri tırtıklı olanlar rahat olmasa da diş kalınlığı patlama riskini azaltıyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eğer orman yoluna girmeyeceksen, işe gidiş geliş içinse dağ bisikletine ince lastik takılabilir, bisikletin gidişi, akışı bambaşka olur  ;)

F/P açısından Kron marka aldığım yeğenime, alümünyum gövde olanlarına bak. KEza Sedona ve Salcano da f/p ürünleri güzel.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Bendede kron var galiba xc500 olması lazım tek amatüsör olsun hafif olsun diye vede alimiyum kasa olsun frenler ve vites geçişleri güzel olsun tamam dır lastik olarak bende de dag bisikleti olmasına rağmen ince lastik var

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dag bisikletine ince lastikten memnun musunuz? Kron yada salcano dusunuyorum.Birde çamurluk ve sepet bu dag bisikletlerine ihtiyac halinde monte edilebiliyor mu?

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaliteli bakarsanız TREK, GIANT ve SPECIALIZED marka bisikletler iyidir, fiyatları yüksektir. Şubat ayında yeni sezon gelecek Güzelyalı sahilde ki bisikletçiye. Ben uzun ve iri oldugumdan uygun boyut için bekliyorum. Aysıca SCOTT da iyi markadır. KRON zannedersem tayvan malı ama elbette iş görür, etrafımda çok kullanan görüyorum. Saydıgım markalar dışında ki diğer markalar nispeten daha ucuzdur. Şahsen kendi boyutlarıma uygun bir bisiklet alıp sele, gidon v.b. ürünlerde takas yapmayı düşünüyorum. Dağa v.s. çıkmayacaksanız disk frene ihtiyaç duymazsınız.Tekerlek konusuda söylendiği gibi, gittiğiniz yolları ezberleyecekseniz ince lastik, yoksa kalın lastik almanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: 03ekim08;404067
Dag bisikletine ince lastikten memnun musunuz? Kron yada salcano dusunuyorum.Birde çamurluk ve sepet bu dag bisikletlerine ihtiyac halinde monte edilebiliyor mu?

Ben dağ bisikletine slick (ince ve dümdüz lastik) lastik bile taktım, yarış bisikleti gibi olmuştu  :)

Çamurluk kolay, sele borusuna bile takılan tipler var, ama sepet takılacaksa eğer, gövdesinde bunlar için hazır yeri olanlara bak, sonradan kelepçeyle sağlıklı olmuyor.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Ben memnunum hafta sonu çıkıyorum 20 km dolaşıp eve geliyorum hemde lastik ince olduğu için yormuyor yanlız benim bisikletçi ön lastik ile arka lastiğin yeri değiştirdi rot bozul dü gibi eli bıraktınmı sola çekiyor düzelttirmem lazım bide memnun olmazsanız değiştirirsiniz çok pahalı değil

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aynen sizin gibi bir bisiklete ihtiyaç duyuyorum. Elimde 1995 model raleigh marka dağ bisikleti var, eski olmasına rağmen herhangi bir problemi yok ama fren sistemi ve amortisörsüz oluşu sıkıntı yaratıyor. Yeni bir bisiklet alıp slick lastik takmayı düşünüyorum. Şu an bayram tatili için Ankara dayım aşağıdaki bisikletlerden birini almayı düşünüyorum xc250 300tl xc500 400tl'ye bırakıyorlar. Sıfır xc250'de 479 tl. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-kron-marka-sadece-bu-yaz-son-iki-ay-haftasonlari-kullanilmistir-99284957/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-az-kullanilmis-kron-xc-500-94833729/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-kron-xc-250-dag-bisikleti-26-boy-2011-bedava-kargo-6-taksit-103202940/detay

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence 1. yani sıfır olanı tercih edin. yalnız 2. koltuk açısından daha rahat, renk olarak 3. daha güzel.

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sehir bisikletini tipleri çok hoşuma gitmedi. Eşime  netten gösterdim kız bisikleti gibi bu ne be dedi. Dag bisikleti alıp kolay monte edilen çamurluklari alayın gerekirse takip kullanırım. Alacağım yerlede konuşup kalın lastikleri incelerler değiştireyim.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç gündür bisiklet forumlarında baya bir araştırma yaptım, kullananlar kron xc250'yi pek tavsiye etmiyor. Kron xc500 de fiyatının hakkını vermiyor diyorlar. Üzerinde kullanılan malzemeler ve özellikle kullanım tarzına göre kilitlenebilir kaliteli bir ön maşaya salip olan "Carraro 419" dağ bisikletini çok tavsiye ediyorlar. Fiyatı xc250 den pahalı belki ama xc500 ile aynı seviyede ve daha kaliteli görünüyor. Ben şu an acelem olmadığı için temiz ikinci el veya indirimli bulabilirsem sıfırına bakıcam. Benim gibi dağ bisikleti alıp slick lastik ile şehir ağırlıklı kullanmayı düşünen arkadaşlar Carraro 419'u düşünsün derim.

Carraro 419

Ayrıca "Sedona 711v" de oldukça tavsiye edilen güzel bir model, bu da tercih edilebilir.

Sedona 711v

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yağmur yağışta kullanırsanız sırtınıza su sıçratma olayı var. çamurluklu olanları var mı? salcano'nun sele altından yaylı amortisörlü olanları var. onlar daha rahat. fiyatlarıda sizin baktıklarınıza yakın bir inceleyin.
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2012, 12:40:34 Gönderen: YEKE »