škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sizce hangi renk superb

selchuk · 105 · 42838

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
İnsignia ile Superb'in alakası yok :)
İnsignia'yı incelemedim ama bildiklerin hafif uzun boylu bir insanın arkaya binerken başının tavana değmesi + dizlerinin ön koltuğa değmesi.
Donanımsal olarak zaten fark çok.
Bunun neresi rakip :)
Bence ne Passat ile nede İnsignia ile rakip,ama CC biraz büyük kalır Superb'in yanında :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav donanım farkları tutturdunuz gidiyorsunuz. Merak ediyorum yazsanıza superB nin farklı donanımlarını. Yanlış anlamayın cidden merak ediyorum yahu :D

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kendilerine hitap eden araca karar vermişler ve renk için tavsiye istemişler. 90-100.000 TL ödeyip siparişlerini de vermişler. Şu dakikadan sonra başka arabalar ile karşılaştırmanın gereği yok bence.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;34045
Arkadaşlar kendilerine hitap eden araca karar vermişler ve renk için tavsiye istemişler. 90-100.000 TL ödeyip siparişlerini de vermişler. Şu dakikadan sonra başka arabalar ile karşılaştırmanın gereği yok bence.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin.

Zararın neresinden dönersek kardır arkadaşım :hh::hanz::kiki::huh::bnn:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Superb_Tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Insigniayı Benim sipariş verdiğim Superb donanımlarıyla alırsam 99.000 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Superb'in rakipleri bellidir Passat, Insignia, Mazda 6, Accord gibi orta sınıfta üst segment olmayan araçlardır. Superb Hacim+donanım/ Fiyat denkleminde bu saydığım araçların hepsinden üstündür (Listedeki bütün araçlarda tecrübem oldu). Diğer rakiplere gelirsek onlarda 3 Serisi, A4 ve C sınıfıdır, bu araçlar zaten kendi aralarında marka rekabeti yaşadıklarından dolayı onların arasına girmek zordur. Son yıllarda bu gruba en çok yaklaşan Lexus olmuştur IS serisi ile. Superb ne kadar ve yukarıda saydığım diğer araçlar ne kadar donanım sunarlarla sunsunlar bu araçlara karşı malzeme ve işçilik hep bir adım geride olmuşlardır.

Benim çevremden genelde aldığım, burdanda bir kaç arkadaşın verdiği bir tepki Skodaya 90 milyar ödenirmi? Peki ben niçin ödedim? En büyük sebeplerden biri motor; Ben aracımı uzun yolda çok kullanıyorum ve senede en 60.000 km yapıyorum. Bu sebepten dolayı beni ve kendini daha az yoran 6 silindir dizelleri tercih ettim hep (Skoda Superb 2,5 TDI ve Chrysler 300C CRD gibi) Bu araçlardan sonra bir hata yaparak mazot fiyalatlarınında yükseldiği döneme denk gelmesi münasebetiyle 2009 model bir Accord 2.0 benzinli aldım. Uzun yolda ve özellikle rampalarda tork eksikliğinden kaynaklanan vites düşürmelerden epey sıkılmıştım. Bu yüzden yeni araç alırken yine büyük motor bir dizel baktım(Fiyat aralığı 90-110). Bu fiyalara bulduğum Audi, Mercedes ve BMW modellerinin kmleri 75.000 ve üzeriydi. Kusura bakmayın ama esas bana göre 90.000 km deki bir arabaya 90 milyar verilmez. Geriye kaldı Chrysler 300C(En son 52.000 Euro fiyat vermişlerdi) veya orta sınıf 4 silindirli donanımı iyi olan dizeller. Daha önce 2 sene 300 C kullandım ve bir çok yönden güzel bir araba ama bir sürüde eksisi bulunmakta. Şehir içinde istediğiniz her yere gidemiyorsunuz, çok fazla dikkat çekiyor. Malzeme ve işçilik kalitesinin çok düşük olduğu noktalar bulunmakta(Yeni Superbin bile ön konsolu 300C ye göre çok kaliteli duruyor). Her servis faturasının en aşağı 800 TL gelmeside bir başka :D . Bu sebeplerden dolayı orta sınıfa dönüş yaptım. BMW, Mercedes ve Audi üçlüsünün içinde 3 serisinin 2.0 177 beygirlik dizel motoru ve arkadan itiş sitemini beğeniyordum. Fakat sofraya oturduğunuzda önünüze getirilen standart menüyle aç karnına gözünüz doyana kadar yedikten sonra ödediğiniz hesap birbirini hiç tutmuyor. Sadece marka için bu kadar fazla para ödemekte bana göre değil(Tamam kalite farkı olduğunu başta söylediğim gibi kabul ediyorum ama o kadarda değil). Bu üçlüyüde bıraktıktan sonra geriye Wolksvagen, Opel, Skoda gibi markalar kalıyor. Ben aracım 2.0 dahi olsa eski kullandıklarıma göre daha yüksek güç ve torka sahip olası gerektiğine karar vermiştim (Daha önce Passatta kullandığım 2.0 140hp lik motorun benim gözümde hiçbir değeri yoktu. Yağ yakma problemleri ve bana göre çok dengesiz olan güç bandı). Superbin 2.0 170 hp lik motoru ve bu motora denk olan diğer firma araçlarını karşılaştırdım. Passat uçuk fiyatıyla elendi ve diğer modellere görede Superb benim için önemli olan hacim ve donanımlarıyla ve bunlara karşılık istediği fiyatla birinci oldu:D .

Herkesin araba alırken tercih ve zevkleri farklıdır. Kimi dizayna önem verir, kimi işlevselliğe, kimide parasının karşılığı aldığı teçhizata. Ben yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı Superbe 90.000 TL ödedim. Hayırlısı bakalım inşaallah üzmez bizi. Çok uzun bir yazı oldu kusura bakmayın :D

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;34062
Zararın neresinden dönersek kardır arkadaşım :hh::hanz::kiki::huh::bnn:

Allah bizede böyle zararlar nasip eder inşallah :ok:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06navy;34069
Allah bizede böyle zararlar nasip eder inşallah :ok:
İnşallah:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
işte herşey beklenti ve kişisel zevk.

insignia vs. superb savaşları yapsak bişey değişmez... bence benim supermini fabiam, elimdeki megane full+full arabdan daha zevkli, daha spor, daha güzel, daha yakışıklı, daha iyi kavşak dönüyor, devrilcekmiş gibi olmuyor.... vs....

kimine göre üst sınıf araç tartışmasız megane...

fasa fiso...

90 bin lira bi arabaya verecek olsam şahsi mantalitem önümde skoda, opel, VW gibi piyasa marka amblemlerini taşımaya el vermiyor.

gider Cadillac STS'i çekerim donanımdı carttı curttu laf anlatmazsın millete sadece amblemi gösterir ''Cadillac'' derim...

kimine göre sapıkça, bana göre en doğrusu.

siz istediğiniz arabayı almışsınız, elde edebileceğiniz dünyanın en güzel arabasıdır, kalitesine konforuna güvenliğine gözü kapalı kefiliz zaten, insignia gibi arka koltukta ter döktürmek istemeyen bi aile babası için en güzel seçimdir, Cadillac gibi araba :lol:

hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

octaviaman

• Ziyaretçi
:hanz:Yav almış adam taş gibi superbi hala insinya minsinya çene suyu çorba kaynatıyorsunuz.Kendimi skoda harici bir forumdaymışım gibi hissetmeye başladım.:huh:Hayırlı olsun kardeşim.:ok:Güzel ve her modelde olduğu gibi sınıfında en uygun alışveriş..Herkesin portföyü bunu  anlamak için uygun olmayabilir.:boks:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SuperB gerçekten güzel bir otomobil..

Eski kasa deseniz tamam biraz daha cılız duruyor, 90bin verilmez denebilir.Ama hem kasa canavar gibi hemde motor çok iyi..Bu motoru hangi arabayla bu fiyata alabileceksiniz..Kombinasyon çok ideal..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
insignia ve C5 i bu katagoriye sokmaları bile hata arka tarafa 1.90 biri oturunca kafa tavanla ilişkiye geçiyor seden değil coupe yapmışlar camlar vs de öyle:)

Aracınız hayırlı olsun güle güle binin umarım forumda aktif olursunuz bizimde sorucaklarımız var :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız binmek nasip etsin inşallah.Marka olarak diyebilirizki 90-100 bin TL Skoda' ya verilirmi diye bende derim ki verilir kardeşim bal gibide verilir.BMW-Mercedes gibi markaların bu segmentte boşoğluboş araçları bu fiyat zaten.Arabada zırnık yok yavv.Neymiş adı vamış.Adı batsın :D Bu fiyata alınabilecek en iyi araç bana göre Superb' dir.TDI 170 DSG kombinasyonu ise BMW-Mercedes' te bile yok.Motor 10 numara, donanım 10 numara, kalite 10 numara, sürücüye ve yolculara yaşattığı keyif 10 numara.Daha ne olsun be kardeşim.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracınızın hayırlı ve uğurlu olmasını; kazasız, belasız ve mutlu sürüşler görmenizi dilerim.:)

Bu arada; 170'lik TDI'ınızla TDI grubumuzda farklı bir fırtına, pardon, rüzgar estirirsiniz umarım.:heyo::fiuv::hanz:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle