škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OTOSHOW Yarın başlıyor

ringcep · 96 · 21812

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
jettanın ikizi gibi,hatlar ve boyutlar çok yakın...Fiyatıyla öne çıkacak gibi..

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu hindistan rapidi değil mi ?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce geldim eve,Gökçenle beraber saat 16.00 dan beri fuardaydık,deyim yerindeyse ellemediğimiz araba kalmadı..

Bir çok yeni Çin malı araç gelmiş,Mermerler oto getirmiş. Elektrikli versiyonları dahi mevcut. Ancak kısa bir incelemeniin ardından ve o iğrenç plastik kokularını soluduktan sonra,kesinlikle Çinlilerin araba yapma konusunda çok daha fazla çalışmaları gerektiğini düşünüyorum.

Yeni Golfü inceledik ve benim içim tam anlamıyla kocaman bir hayal kırıklığı oldu malesef. Ön kapı içleri yumuşak iken arka kapılar sert plastikten yaılmış ve Golf 6 ile dış görünüm olarak neredeyse hiç fark yok. Uzaktan görseniz aynı araç dersiniz. Kalitenin arttığını hiç düşünmeyin çünkü tam aksine Golf 6 ya göre kalite düşmüş malesef. Sonra Beetle ı inceledik,gayet güel ve kaliteli bir araç yapmışlar çok hoşumuza gitti. Jetta HYbrid vardı ve fuarın en az yakan aracıymış sanırım,Bi-Xenon farları vs vardı ve gayet güzel bir araçtı oda.. Geri kalan Vw modelleri zaten tanıdıktı,ek olarak Tiguan R vardı ama boşuna uğraşılmış,o araca o kit olmamış ,gereksiz tamamen..

Oradn Opele geçtik ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki,Opel kendini aşmış. Kalite konusunda Vwden bir gömlek üst düzeye çıkmış açık yüreklilikle söyleyebilirim bunu. Astrada kokpit kalitesi ve sürüş pozisyonuyla Golf arasında çok fark var. Astra çok daha iyi bir otomobil her açıdan. Hele Astra GTC yi incelediğimizde,ön camla birleşik cam tavan olayı mükemmel olmuş. İstenirse tavan döşemesi aynen Sunroof perdesi gibi ileri geri sürülebiliyor ve ön camın görüş açısı artırılabiliyor..
Astra Sedan güzel bir araç olmuş fakat Astra HB olmalı bence,şaşırtmadı tasarım olarak beklenen bir araçtı zaten..
Ampera vardı,o da bayağı ilgi çekiciydi..

Ordan Kia ya geçtik,ben özellkle Ceed i merak ediyordum ve gerçekten Kia ailesinin en kaliteli aracı diyebilirim. Resmen kusur aradık araçta ama ufak tefek şeyler dışında tek kusur bulamadk,helal olsun diyorum Kiaya. Amaa,çok anlatılan Optimamıydı neydi isimli aracı incelediğimizde yine tamamen hayal kırıklığı oldu. Bagaj kapağını açınca kıının başını dağıtması,arka koltukların yatıran mekanizmanın,amortisörlerinin vs açıkta bırakılmış olması,bu aracı kesinlikle sınıfının diğer araçlarından çok uzaklara götürmüş. İç mekan kalitesi falanda düşüktü aracın. Diğer Kia modelleride gayet güzel araçlardı. Rio vs gayet kullanışlı ve kalite kokan araçlar olmuş.

Hyundaide de aynı şey geçerli,bazı araçlar cidden sınıfının kalite standartlarını zorlarken bazıları şaşırtıcı derecede geride kalmış. Satış stratejisi olduğunu düşünüyorum..

Yen Seat Leon gerçekten çok kaliteli bir araç olmuş fakat kimse eski Leondaki ruhun bu araçta olmadığını düşünüyordu,orda eski Leonda vardı,ona oturduğumuzda çok daha tok bir araç karşıladı bizi. Torpido gözünün içi tamamen plastik yenisinde,bu bile soğuttu bizi. Arka kapı kolu çok aağıda kalmış,açarken eğilmek zorunda kalıyorsunuz resmen. Ama ufak tefek ayrıntılar haricinde güzel bir araç olmuş,Golften daha güzel en azından..
Toledoda iç mekan kalitesi düşük olması gereken,çünkü hiç bir yumuşak materyal kullanılmayan bir araç olmasına karşın,hiç bir işçilik hatasının olmaması ve plastik kaltesinin yükseltilmiş olması nedeniyle göze çarpan bir unsur bulundurmuyor. Gayet güzel bir araç olmuş o da..

Skodaya geçtiğimizde ise yeni olan Citigo ve Rapid var dı. Citigo tam bir ayak altı aracı olmuş,yani şehir içinde sağa sola gitmeye kullanılabilecek bir araç. Bagaj içlerinde plastik bile yok bildiğiniz çıplak sac her yer.. Kapı içleri röno kango gibi,yarısı plastik yarısı aracın renginde sac. Yalıtım sıfır gibi bir şey,davlumbazlarda plastik falan yok..

Rapid Seat Toledoyla ufak ayrıntılar haricinde aynı bir araç. Yeni tip direksiyon çok hoş olmuş,iç mekan tamamen plastik ama kaliteli. Koltukların pozisyonu güzel,aracın dış görünüşü güzel,bagaj çok geniş.. Ancak arka tamponun altında sağ tarafta sert bir plastik var,hemen arkasında da sanki kırılmış gibi bir demir sarkmış aşağıya,o hiç hoşumuza gitmedi..

Ford Fiestaya makyaj yapmış,hiç güzel olmamış. Yeni Mondo güzel bir araç olmuş,ama yine eskisi gibi lansman aracı 18 jantlı falan tank gibi bir şeydi,Trye gelenler büyük ihtimal ufacık tekerlekli çirkin araçlar olacak. Arka camdaki kocaman sileceği kaldırmayı yine unutmuşlar,Ford yerinde saymış diyebilirim.

Rönoda yeni Symbol,lio,makyajlı Fluence vardı yenilik olarak.  Symbol anlatılmaya bile ihtiyaç olunmayan bir araç,berbat ötesi. Yeni Clio beniim tarzıma uygun olmayan ama kaliteli duran bir araç. Kocaman Röno amblemi koymuşlar yenilenen tüm araçların önüne..
Makyjalı Fluence kim ne derse desin çirkin bir araç bile olsa iç mekan kalitesi olarak sınıfının en iyi araçları arasına girer. Her yer yumuşacık,çıtırtı patırtı yok gayet hoşumuza gitti..

Peugeot yine saçma sapan modeller çıkarmış,301 di sanırım 40 bin tl çektikleri aracın bagaj kapağının içi çıplak sac.. Ayıp denilen bir şey var..

Aklıma gelenler şimdilik bunlar,sorularınız olursa yanıtlayabilirim :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Can, gitsem bu kadar izlenimim olmazdı herhalde..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can hiç foto yok mu yahu?:D

Golf7 ilgi alanımda olan bir araç, açıkçası fotolardan 6dan daha kaliteli gözüküyordu.Gerçi plastik kalitesine göre değerlendirmemek gerek.TSI ve TDI motorlarda oldukça iyi iyileştirmeler var.Keza yeni şasi sayesinde araç daha hafif ve güvenli...Neyse bayilere gelsin daha detaylı inceleyeceğim.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fotoların hepsi Gökçende,gerçi telefonla çektik öylesine ama bilmiyorum nasıl çıktı,o görünce atar bir kaç foto :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bilgi ve görüşlerin için teşekkürler. pejo 301'i türkiye gibi doğu avrupa tarafı ülkelere göre yaptığı araç. ama fiyatı gerçekten yüksek okuduğuma göre citroen-peugeot iş birliği şapa oturmuş. ekonomik açıdan zordaymışlar. geçen aylarda 8000 kişi işten atılmış. cumhurbaşkanı hollande bu sene vergi almayacaklarını söylemiş. fransadaki fabrikalarını kapatıp çin ve türkiye'de açmayı düşünüyorlarmış. 301'de dediğim gibi kurtarıcı olarak doğu avrupa pazarında satılacakmış. albenisi artsın diye esp'yi standard olarak sunuyorlarmış.

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, Yeti'ye has bir haber yaparım diye gittim ama büyük ihtimal bütün modelleri kapsayacak bir Skoda haberi yapacağım. YETİ biraz daha torpilli olacak sadece. O kadar da olsun di mi Oktaviacılar :))
Bu arada, size bir haberim var. Genel Müdür Mahmut Kadiroğlu, Oktavia ile ilgili çok büyük bir sürprizden bahsetti ama tam açmadı ne olduğunu. Sanırım 6 içinde kasa ful yenileniyor, haberiniz olsun : )

Yeti bölümünde paylaştığım otoşow fotoğraflarını burada da paylaşıyorum.
Skoda Rapid:

Terimgiller :)

Ünal Başgan: )

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ve şimdi de ordan burdan!

Bendeniz ve Bugatti :)

Lambooo:

Porche:

Ve Klasik Güzeldir :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarınde gidip ben bi talan edeyim :D Bolca detay fotosu çekmeye çalışacağım..

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can gayet güzel anlatmış,bana pek birşey kalmamış,ama fuarda benim bütçem olarak yeni astrayı çok beğendim. Şunu söyleyebilirim ki, hiçbir araç fotoğraflarda göründüğü gibi değil(lamborghini,bentley,porche vb. haricinde) renault bombayı patlatmış symbol ile, berbat ötesi. Alfa romeo büyük hayal kırıklığı, fiat marka hayal kırıklığı, yenilik yapmaya çalışıp bozmayanlar yine VAG grup olmuş,zaten doğuş kendine ayrı koskocaman bir stand almış :)

BONUS: SAZAN   [fiberden yapılma,davlumbazdan baktığınızda ciğerlerini görebilceğiniz bir araç,model bir arabadan bile daha kötü]

-------------------------------------------------