škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti yakıt deneyimim 1.2 ambition

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tüm foruma selamlar

yetimle 90 km hızla yüklü yüksüz 8.5 saatte gideceğim yere ulaştım neden bu süre aynı oldu arkadaşlar lastikler 17 jant(lastik varkımı acaba)

muş dan adanaya 250 tl fulledim 720 km yol gittim kırmızının  ucuna yakıt göstergem geldi. gideceğim yere ulaştım ( fabiamla 120-130 la 8.5 saatte  gidiyordum)

adanadan muşa 250 tl fulledim yaklaşık 500 kg yük attım  720 km  yolgittim kırmızının ortasında yakıt göstergem geldi. gideceğim yere ulaştım  ( fabiamla  120-130 la 8.5 saatte dönüyordum)

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
saatle mesafenin veya lastigin alakası yokki.. her arabayla yanı hızda aynı yere aynı sürede gidersin. fabianın hız gostergesinde sorun olmasın?

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crgn;405540
saatle mesafenin veya lastigin alakası yokki.. her arabayla yanı hızda aynı yere aynı sürede gidersin. fabianın hız gostergesinde sorun olmasın?

yok hocam proplem yoktu şöyle birşey söylediler alakası varmı yarı capı r olan ve yarı capı 2 r olan lastikler var r olan 2 tur atarsa 2r olan kaç tur atar bunun çevabı 1 tur ise olabilir dediler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
En güzeli yol bilgisayarının tüketim değerlerini karşılaştırın

Çevrimdışı drkrex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
90 km hızla 720 km; biraz fazla yakmış gibi. Yolun yarıya yakınıda otoban.
90 km ortalamayla depoyu fulleyerek 810 km gitmiştim vrs ile (menzil 5 km kalmıştı:-) samsun maraş arası...

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drkrex;405560
90 km hızla 720 km; biraz fazla yakmış gibi. Yolun yarıya yakınıda otoban.
90 km ortalamayla depoyu fulleyerek 810 km gitmiştim vrs ile (menzil 5 km kalmıştı:-) samsun maraş arası...

bende 138 km oto bandı gerisi normal yol elazı bingöl malatya güzergahım

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
otoban+e5 te ortalama 110 ile 890 km gittim. 4 yetişkin 2 çocuk ve koltuğu ve bagaj imanına kadar dolu. ardından ışık yandı

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bagaj boş dolu fark ettmiyor hep aynı yakıyor bizim takalar

Çevrimdışı istavrit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Greenline aracımız daha 2000 km de şehir dışına çıktık ve totalde gidiş dönüş 1100 km yaptık yaklaşık yolun 700 km'sini 6.3 lt ile tamamladık ben iyi olduğunu düşünüyorum.

Sizce ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Greenline gibi ekenomi odaklı bir araca neden 6. vitesi çok görmüşler acaba, merak ediyorum. Dizel motor aslan gibi çevirir o dişliyi  :hmm:

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;411861
Greenline gibi ekenomi odaklı bir araca neden 6. vitesi çok görmüşler acaba, merak ediyorum. Dizel motor aslan gibi çevirir o dişliyi :hmm:

Yani size çok fena katılıyorum. Hatta 5. viteste 100 ile giderken araç 2000 devirin altında kalıyor. Gitmiyom demiyor ama motorda gereksiz bir titreme hasıl oluyor. Hızlanma yapmak için 4 çekmek gerekiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mzantur;411864
Yani size çok fena katılıyorum. Hatta 5. viteste 100 ile giderken araç 2000 devirin altında kalıyor. Gitmiyom demiyor ama motorda gereksiz bir titreme hasıl oluyor. Hızlanma yapmak için 4 çekmek gerekiyor.

Torku daha düşük olan 1.2 TSI manuel olanlar bile 6 vites, bence yazık etmişler

Çevrimdışı dr.mrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdı superb, depoyu fulledim, biraz şehir içinde, ama çoğunlukla otoyolda 110-120 km ile 1060 km yaptım, araç 3500 km de. km 10 000 leri geçince sonuç değişirmi acaba.

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kitap çık ta 500 km reye kadar zorlamayın diye yazıyor sonrası için bir şey yazmıyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zorlamaktan benim anladığım redline  :) Boşuna kırmızı yapmamışlar  ;)