škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 fabia ambiante 1,4 120 km hız geçince rüzgar sallıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Ben genelde otoyolda 240 ile gidiyorum ve hiç başıma bu tarz birşey gelmedi, arkadaşların dediği gibi başka bir sıkıntı olabilir yada siz önceki aracınıza alıştığınız için bu size farklı geliyor olabilir.

Çevrimdışı mali05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;406934
Aşırı rüzgarlı havada her araba sallanır, trakya tarafına giderken etraf hep arazi, birde fırtına varsa zaten 120den sonra sallanmaması fabianın fizik kurallarına aykırı.

aynen abi genelde edirneye gidiyorum istanbuldan oto yolda bunu yapıyor...anladımki bu arabanın arızası deil arabayı alçaltacagım bıraz

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;407466
Ben genelde otoyolda 240 ile gidiyorum ve hiç başıma bu tarz birşey gelmedi, arkadaşların dediği gibi başka bir sıkıntı olabilir yada siz önceki aracınıza alıştığınız için bu size farklı geliyor olabilir.

scout lar 240 görüyorsa iimiş. benim 194 te gaz ibresi yeter deyip beni iplemiyor. yokuş aşagı benzinle:D

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;407809
scout lar 240 görüyorsa iimiş. benim 194 te gaz ibresi yeter deyip beni iplemiyor. yokuş aşagı benzinle:D

Bende ummuyordum ama gayet güzel görüyor yakıt tüketimide o hızla giderken 8 lt civarlarında oluyor. Araçta 1.6 TDI 90HP motor var.
Aslında abimin aracı Octavia elegance 1.6 TDI 105HP onunla da bu hızı gördük fakat o scout'tan daha pratik görüyor o hızı.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mali05;407508
aynen abi genelde edirneye gidiyorum istanbuldan oto yolda bunu yapıyor...anladımki bu arabanın arızası deil arabayı alçaltacagım bıraz
Sallanması kesilir çünkü sertleşiyor süspansiyon, eskisi kadar fazla olmasada rüzgardan etkilenmesini yine farkedersiniz. Bende eibach pro kit var,ona rağmen direksiyona tepki yapabiliyor.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;407466

240 biraz iddalı olmuş :) O şanzıman ve motor o hızları biraz zor çevirir :)

Servis olarak kayadibi yerine oğuşları tavsiye ederim daha fazla bilgililer.Servis müdürü Mustafa beye forumdan bahsedersen yardımcı olur:) Yada 1.8T octaviası olan arkadaş yolladı dersen hatırlar )

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğim veya rüzgar avantajı varsa çevirebilir, haricinde Kadir'e katılıyorum..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
vRS dışında 240 gören Fabiş yok, buna dişli oranları bile imkan vermiyor

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökçenin 1.6 TDI yanılmıyorsam 210 yapıyor sonrası yok,yokuş aşağı yer yakalasa 220 taş patlasın 225 görür heralde,dişli oranları onu gösteriyor :)
240 imkansız yani :)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3800d/d zaten 180km/h  4200den sonra turbo devri max aşamaya geliyor zaten.  190dan sonrasını kırklareli yolunda görmüştüm pist gibiydi zaten öğlen vakti deniyim dedim 210 maximum,onuda sürekli değil güzel bir düzlükte yakalamıştım. Motorda potansiyel var okeyde, stok olarak o hız imkansız.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Adana'ya yolu düşen olursa mutlaka uğrasın kendileri ile birlikte teste çıkalım bi :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster hariç hiç bir fabiam'da yol tutuş sorunu yaşamadım ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI