škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA II lpg ekonomisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
28 lt x 2.35 aygaz 480 km şehir içi prins super obd2 lpg kiti japon  kit 3000 tl

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;429765
mustafa seni vururum arabana da benzın doker yakarım :) adam hava atmak ıcın konu acıyo ya :) 19 kr. ş.içi 17 kr. ş.dışı yakıt tüketimim olsa dosta dusmana solemem nazar değer diye :)

Kanka bakımdan sonraki yakıt tüketimim  1 hafta önce yemin ederimki şok olucak bi olay yaşadım  

depoyu fulledim gaz doldururken aracı sallıyorum ve 3 lira fazla aldı arac yeni bakımdan çıkmış ve yağlama sistemi  var üzerinde

km yi sıfırladım İSTANBUL ŞEHİR İÇİ ilk defa 110 u geçmedim ama genel hız 80  çokta trafik yoktu fazla dur kalk yapmadım yalan yok

113 km yol gittim  ve depoyu fulledim  yakıt aldığım yer  samandıra ortadağ starpet  ipragaz litresi 2,29 dan   arac tam  17 tl yakıt aldı ve salladım aracım tam 18 tl de kaldı   113 km yolu  18 tl ye yaptı arac şu andaki yakıt tüketimim hesaplara göre  15,9 kuruş   yağlama sisteminin aracın bakımın yeni olmasının  kesinlikle fadası oldu   aracı  1,5 sene önce 27500 e almıştım 29  veren kişi yanımda idi yakıtı alırken işte bu yüzden aracı satmıyorum dedim   yemin ediyorum şu devirde bu kadar yakan arac bulunmaz nimet ya  kanka senide lpg leyim derim en yakın zamanda

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;429949
bora abinin lpg kitini merak etim atiker hangi seri taktırdınız söyleyin bizde onu taktıralım birde arıza lambanız sık sık yanıyor mu ?
Senin sorularına hemen cevap vercem :)

lpg kitim atiker safe fast  ,italyan yazılım obd 2 falan değil

Arıza lambam bu güne kadar 5 kez yandı  14 bin km içinde 2 kez söndürtmeye gittim sırf kafam takıldı diye ama söndürmezsen eğer tam 400 km sonra otomatik olarak kendisi sönüyo şahsen denedim :) tam 3 kez söndü  buda benim hatalarımdan dolayı aşırı yüklenip bir anda boşa attığım için  devirde karışma ve fakir karışım yapma ile alakalı   filtreyide söktüm  sıkıldım artık sakin moddayım kafası dibe kadar basık  arkası hafif kalkık arac zaten yapılı  

Üsküdar sahilde gezerken  trafik ışıklarının çalışmadığı  bölgede trafik polisi vardı :)  direk bana baktı camı indirmem için el hareketi yapıp dediği tek laf  ilk defa bu kadar güzel fabia görüyorum  bu araca ceza kesmeye kıyamam dedi hayırlı yolcular dedi   bir kez daha bu aracı beğenmeyenleri uymayıp milletin eleştirileri takmayıp  bu aracı aldığım için bir defa daha mutlu oldum

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;430111
yakındır takıcam lpg yi :)

Garantiden çıkmadığını gördün  bende serviste yaptırdım bakımı o garantiyi almasam yaptırmayabilirdim :)

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bora-feat;430103
Senin sorularına hemen cevap vercem :)

lpg kitim atiker safe fast  ,italyan yazılım obd 2 falan değil

Arıza lambam bu güne kadar 5 kez yandı  14 bin km içinde 2 kez söndürtmeye gittim sırf kafam takıldı diye ama söndürmezsen eğer tam 400 km sonra otomatik olarak kendisi sönüyo şahsen denedim :) tam 3 kez söndü  buda benim hatalarımdan dolayı aşırı yüklenip bir anda boşa attığım için  devirde karışma ve fakir karışım yapma ile alakalı   filtreyide söktüm  sıkıldım artık sakin moddayım kafası dibe kadar basık  arkası hafif kalkık arac zaten yapılı  

Üsküdar sahilde gezerken  trafik ışıklarının çalışmadığı  bölgede trafik polisi vardı :)  direk bana baktı camı indirmem için el hareketi yapıp dediği tek laf  ilk defa bu kadar güzel fabia görüyorum  bu araca ceza kesmeye kıyamam dedi hayırlı yolcular dedi   bir kez daha bu aracı beğenmeyenleri uymayıp milletin eleştirileri takmayıp  bu aracı aldığım için bir defa daha mutlu oldum

abi aracının fotolarını cok merak ettim nasıl bişi yapmıssın :D belki bende yaparım fabia güzel bende lpg taktırıcam marka cok önemli değilse atiker taktırıcam senin dediğinden. cevap için ayrıca cok teşekkür ederim ustam.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
şehir içi 20 kr. ve bazen kullanıma bağlı olarak 18 kr lara düşebiliyor.. :) memnuniyet hat safhada :)

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;430161
abi aracının fotolarını cok merak ettim nasıl bişi yapmıssın :D belki bende yaparım fabia güzel bende lpg taktırıcam marka cok önemli değilse atiker taktırıcam senin dediğinden. cevap için ayrıca cok teşekkür ederim ustam.
Arac bu kardeşim

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah. Çok güzel olmuş Güle güle bin  jantları kapi çıtasıni ne ile boyadın birde depo kapağındaki ne ?

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antihacker;430345
Maşallah. Çok güzel olmuş Güle güle bin  jantları kapi çıtasıni ne ile boyadın birde depo kapağındaki ne ?

Kendi bünyemizde  bir yetkili serviste oto boyası ile boyandı boyanın karışımını yapan benim   custom varak boya :)  

depo kapağındaki  ön direklerdeki folyodan

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Süper olmuş maşallah Allah nazarlardan korusun. cok hoş olmuş bende mavimsi boyatacam gibi :D

Çevrimdışı daltin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antihacker;429972
28 lt x 2.35 aygaz 480 km şehir içi prins super obd2 lpg kiti japon kit 3000 tl

Bu rakamda bir hata yok değil mi:) Ben de kendimi az yakıyor zannediyordum. 28 lt ile 480 km şehir içi demek 100km ortalama 5.83 lt LPG tüketimi demek o da benzin lpg dönüşümüne göre 100 km'de yaklaşık 4.8lt benzin tüketimi demek hem de şehir içi... 1.2 araçların teknik verilerinde bile şehir içi 7,3 lt şehir dışı 4,5lt yazıyor.. Sizin tüketiminiz neredeyse şehir dışı ortalaması. Durum buysa Prins'e bravo diyorum..

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: daltin;431134
Bu rakamda bir hata yok değil mi:) Ben de kendimi az yakıyor zannediyordum. 28 lt ile 480 km şehir içi demek 100km ortalama 5.83 lt LPG tüketimi demek o da benzin lpg dönüşümüne göre 100 km'de yaklaşık 4.8lt benzin tüketimi demek hem de şehir içi... 1.2 araçların teknik verilerinde bile şehir içi 7,3 lt şehir dışı 4,5lt yazıyor.. Sizin tüketiminiz neredeyse şehir dışı ortalaması. Durum buysa Prins'e bravo diyorum..

abi bence marka ne olursa olsun yakıt yakma konusu aynıdır sadece farkı hani arıza verme olasıgı az oluyordur iyi markalarda . oyle şey olsa herkes prins takar ne bilim bence hepsi aynıdır kullanıma bağlı diyorum. ben

bende 20 TL normal sakin sakin sürersem 50 KM yol yapıyom benzinli arac. LPG takimmi takmiyimmi arada derede kaldım lpg taksam 20 TL 70-90 Km arası bişi gdecektir. eminim.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: antihacker;429972
28 lt x 2.35 aygaz 480 km şehir içi prins super obd2 lpg kiti japon  kit 3000 tl

480 km   28 litre ile imkansız   480  km çok iddialıdan daha iddialı :D

Bu dediğiniz Rakam CNG kit için geçerli bir rakam

Çevrimdışı antihacker

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten oyle bir kit yok :) benim atiker safe fast 5Tl gaz ile 33 km şehir içi gidiyorum