škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

Artukbey · 125 · 36748

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün 4 adet ug8 i taktık octavia ya yorumları ve deneyimleri dinleyerek aldım inşallah lm 30 lardan sonra utandırmaz ug8

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Can şimdi kendi arabanızla baban o yola girsin aynı şekilde çıkamaz bak buraya yazıyorum :) Kışın araç kullanırken %60 lastikse %40 da pilotaj etkili :) Aynı şekilde babamın geçtiği yerlerden mesela ben geçemiyorum araç patinaja düşüyor vs bir sürü sıkıntı yaşıyorum ama babam alınca yapıştırıp gidiyor.Allaha şükür bu zamana kadarda sıkıntı yaşamadık ama bana verse illa bi yerde bocalarım :D

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;407869
Kar lastiğiniz varsa bizim gibi nerede savurur neler yapar diye zekv için zorlayıp durursunuz :D

[YOUTUBE]RD8y3AWbP38[/YOUTUBE]

Araçta asr vs yoktur saf güç:D

hocam o 5:52 de çıkan neydi öyle.ben olsam zombi diye ezmiştim adamcağızı.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnydn;408345
Vallahi Can Bey, üzerine para verseler, en iyi kış lastiği falan da olsa cesaret edemem ben o iklimde o yollara girmeye. :) Biraz da alışkanlık meselesi. "Kar yağarken yola çıkılmaz" diye kafaya işlenerek büyüyünce, sonra da kafa değişmiyor :)

Herneyse, bu sene ben de kar lastiği alacağım

205 55 r16  goodyear UG8 veya conti ts850 arasında gidip geliyorum
UG8 200, conti 235.. 35x4= 140 tl fark vermeye değecek bir durum var mı merak ediyorum

Ankara içi kapsamlı bir fiyat araştırmam lazım.

Yurtdışı incelemelerde conti 1 numara hep. 2 de ug8.
conti nin kar performansı çok yüksek. slash yani sulu kar da ortalama demişler.
ug8 de genel olarak her segmentte iyi..

Gerçi pratikte bunların çok farkedeceğini sanmıyorum ama.. Bizim yollarda da genelde şehir içinde sulu kar vs. oluyor. UG 8 mi alsam diye düşünüyorum

Desen olarak nedense ts850 daha iyi gibi görünüyor bana

Ben ts 850 almayı düşünüyorum ve baz donanım ebatlarında alacağım (195 65 15) böylelikle jantlar bedavaya gelmiş olacak, arabayı satmadan lastikleri eskitirsek kara bile geçmiş olacağız :kiki: Şu anda benim 15 jant için bulduğum en iyi fiyat 600 tl ve pazarlık yapılmadı. Testlerde sizinde belirttiğiniz gibi en iyi gözüken ts850. 2-3 sene önce karda çok ciddi kaza atlattım 7-8 araba gözümün önünde hurdaya döndü o nedenle kışlık lastikte affım yok bundan sonra, elimdeki bütçeyle alabildiğimin en iyisini almaya çalışacağım.
Ts 850 alamazsam eğer 2. sırada alpin a4 geliyor benim için, ug8 ise 3. sırada, bu benim görüşüm tabi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arinalw;408495
hocam o 5:52 de çıkan neydi öyle.ben olsam zombi diye ezmiştim adamcağızı.

Kardan dolayı toplu ulaşım araçları çalışmıyor bulunduğumuz yer biraz yüksekte kalıyor bundan dolayıda insanlarda yürümek zorunda kalıyor.05.52 de çıkanlarda çarşaf gibi bir şeye sarılmış insanlar :D

Haftaya p.tesi kışlıkları takıyorum artık zamanı geldi :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;408357
Can şimdi kendi arabanızla baban o yola girsin aynı şekilde çıkamaz bak buraya yazıyorum :) Kışın araç kullanırken %60 lastikse %40 da pilotaj etkili :) Aynı şekilde babamın geçtiği yerlerden mesela ben geçemiyorum araç patinaja düşüyor vs bir sürü sıkıntı yaşıyorum ama babam alınca yapıştırıp gidiyor.Allaha şükür bu zamana kadarda sıkıntı yaşamadık ama bana verse illa bi yerde bocalarım :D

Babam mı çıkamaz ? :)
Komik olma la :) Babamın arabasına binmedin hiç binenlere sor bence :D
Adam 30 yıllık şöför :) Ayrıca o gün oraya çıkarken hiç bir pilotaj unsuru gerektirecek durum ktu,otomatik vtes araba bastı çıktı Sonay abi,araba yerinden bilee kıpırdamadı hiç :) Bi şeyi de beğen zaten :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;408512
Babam mı çıkamaz ? :)
Komik olma la :) Babamın arabasına binmedin hiç binenlere sor bence :D
Adam 30 yıllık şöför :) Ayrıca o gün oraya çıkarken hiç bir pilotaj unsuru gerektirecek durum ktu,otomatik vtes araba bastı çıktı Sonay abi,araba yerinden bilee kıpırdamadı hiç :) Bi şeyi de beğen zaten :D

Kar yağsın sen o direksiyona geç ben o zaman görücem seni :D

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;408549
Kar yağsın sen o direksiyona geç ben o zaman görücem seni :D

Ben zaten kendim için demiyorum ki hiç kar tecrübem yok zaten,ama bahsettiğin adam 30 yıllık şöför nerden öyle bir kanıya vardın onu anlamadım :D

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben continental almayı düşünüyordum ama ilk sene performansı çok iyi ama 2. sene iş görmüyor diyenler var, bilginiz var mı?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;408902
Arkadaşlar ben continental almayı düşünüyordum ama ilk sene performansı çok iyi ama 2. sene iş görmüyor diyenler var, bilginiz var mı?

bizim kardeşe aldım ve bayağı beğendim. tabi ts 850'yi diyorsan. düşük ebat için ts 800'ler var onlar iyi değil. ts 830'larda çok yakıyor. 2. sene iş görmüyor diyenler umumiyetle sert kullanıp tekeri aşındırmışlardır. dediğim gibi continentalda ts 850 harici yaramaz.

Alıntı yapılan: GÖKHAN06;408499
Ben ts 850 almayı düşünüyorum ve baz donanım ebatlarında alacağım (195 65 15) böylelikle jantlar bedavaya gelmiş olacak, arabayı satmadan lastikleri eskitirsek kara bile geçmiş olacağız :kiki: Şu anda benim 15 jant için bulduğum en iyi fiyat 600 tl ve pazarlık yapılmadı. Testlerde sizinde belirttiğiniz gibi en iyi gözüken ts850. 2-3 sene önce karda çok ciddi kaza atlattım 7-8 araba gözümün önünde hurdaya döndü o nedenle kışlık lastikte affım yok bundan sonra, elimdeki bütçeyle alabildiğimin en iyisini almaya çalışacağım.
Ts 850 alamazsam eğer 2. sırada alpin a4 geliyor benim için, ug8 ise 3. sırada, bu benim görüşüm tabi.

ts 850 varsa o ebatta kaçırma. ben 185/65/R14'ü sordum diğer araba için aynı fiyatı verdiler, üstelik ts 800'dü. ve dişlerini beğenmedim. diğer markalar pahalı.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;409137
bizim kardeşe aldım ve bayağı beğendim. tabi ts 850'yi diyorsan. düşük ebat için ts 800'ler var onlar iyi değil. ts 830'larda çok yakıyor. 2. sene iş görmüyor diyenler umumiyetle sert kullanıp tekeri aşındırmışlardır. dediğim gibi continentalda ts 850 harici yaramaz.

ts 850 varsa o ebatta kaçırma. ben 185/65/R14'ü sordum diğer araba için aynı fiyatı verdiler, üstelik ts 800'dü. ve dişlerini beğenmedim. diğer markalar pahalı.

Abi bende çok beğeniyorum bu lastiği bayağıda araştırdım ve almaya kesin kararlıydım ama peder birde arkadaşa sorayım ben dedi ve arkadaşı da 2. sene iş görmüyor ug8 alın demiş. Peder beyde artık imkanı yok benim lafıma gelmez :D Bende gidip ts850 alsam Allah korusun bir şey olsa yandık ki ne yandık :D Bir adamın lafı ile koskoca Continental yerin 7 kat dibine girdi, daha da çıkmaz :D Olmazsa artık başka bir arkadaşını tembih edip çok iyi lastik dedirteceğiz :D
TS 850 o ebatta var, fiyatı 2 hafta önce 580 liraydı geçen hafta 600 oldu bu hafta ise 620 diyor :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;409157
Güzel fiyat :)

http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-205-55-r-16-91-h-nokian-wr-g2-kis-uretim-tarihi-2012-yili/productDetails.aspx?productId=otkmtt441614&categoryId=259720&SKU=OTKMTT441614

Çok güzel soran arkadaşlar kaçırmasın, üstelik H serisi.
Nokian hakkında bugüne kadar olumsuz bir yazıya rastlamadım..

Lastik basınç ölçüm cihazı ve diş derinliği ölçüm cihazı hediye yazıyıor.
Bizim gibi meraklıların işine yarar..

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ug8 taktırdım (195 65 15), iyi mi ettik kötü mü ettik bilmiyorum. 140 liradan taksitli olarak aldım tanesini 28. hafta üretimi olduğundan sanırım fiyat biraz uygun oldu. 140 liraya da 4 tane sac jant aldım, caddy jantı boyasız falan nasıl sırıtıyor bilemezsiniz :D montaj, balans dahil toplam 700 tl.ye hallettik bakalım.

Çevrimdışı aliyeti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
225/45/17 kış lastiği kullanmış olan var mı? 1 hafta içinde alacağım ama kararsızım bilindik 3-5 marka çok pahalı tanesi 350-420 arasında fiyatlar bu markalarda. Kullandığı lastikten memnun olan kullanıcılardan marka tavsiyesi bekliyorum bu ölçüde. Lassa buldum 310 liraya. Petlas 210 lira ama düşünmüyorum. Nexen Hankook Kumho ise 240-270 arasında fiyatlar. Benim için kullanıcı yorumları önemli.