škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tuning yazılım

marines · 21 · 11234

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı marines

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.9 tdi 105 bg  250 tork octaiva ma  tuning yazılım attırdım  135 bg  320 tork oldu yola sıgmıyor ama motor elimde kalacak diye korkuyom  aranızda  bu işlemi yaptıran oldumu ne gibi olumsuzluklar oluyo  paylaşırsanız memnun olurum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış hatırlamıyorsam cemalarslan nickli üyemiz chip işiyle uğraşıyor.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu paylaşmak için biraz geç değil mi? :) Yaptırmadan önce sorsaydınız daha iyi olurdu zannımca.

Nerede ve kime yaptırdınız? Her önüne gelen ben çipçiyim diye geziyor. Yazılım sizin isteğiniz doğrultusunda custom edit mi oldu yoksa standart bir yazılım size sorulmadan direkt yüklendi mi?

Çevrimdışı marines

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
önce ilginize teşekkür ederim  bana yüklemeden önce kalkışta atakmı kalksın yoksa 1500 dv mi turbo açsın diye  soruldu bende atak kalsın dedim  ama  şimdi degiştiricem yada silecem orj yüklücem çünkü turbodan gelen ıslık sesi gibi olan ses den rahatsız oluyorum  sanki turbo arıza verecek korkusu  hakim bende  yoksa arabanın  performansı müthiş arttı arıza yaparmı yaparsa nelerdir .

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilinçsizce yapılmış bir chip modifiyesi ile turboyu ele almak oldukça mümkün :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: marines;33841
önce ilginize teşekkür ederim bana yüklemeden önce kalkışta atakmı kalksın yoksa 1500 dv mi turbo açsın diye soruldu bende atak kalsın dedim ama şimdi degiştiricem yada silecem orj yüklücem çünkü turbodan gelen ıslık sesi gibi olan ses den rahatsız oluyorum sanki turbo arıza verecek korkusu hakim bende yoksa arabanın performansı müthiş arttı arıza yaparmı yaparsa nelerdir .

Bu ses zamanında benim octide oldu sonuç turbo pervanelerinin balansı bozuluyor ve rahatsız eden bir ses oluyor sizede öyle olmuş olabilir geçmiş olsun..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşların dediği gibi keşke önceden danışsaydınız ama olan olmuş sorunsuz problemsiz binersiniz inşellah.hayırlı olsun,artık sizi tutan olmaz yürü ya kulum dedi mi Allah önüne kim geçer ki.320 tork acaib bi tork.Peki maliyeti noldu bunun sana?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı marines

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilginize teşekkürler öncelikle  yeni uygulamaya başlayan bir firma tarafından yapıldı sanırım süper chip yazılım almanya baglantılı ben 5 araçtım  500 tl ye yaptırdım arabamın orjinal yazılımını bana verdiler flaş belege attım ne olur olmazdiye kendileride yedeklediler şehir içi ve agresif kullanım olmasına ragmen  220 krş yaktı  10 gündür yarıştırıyoz arabayı birde firma bakın diye bana yönlendiriyo milleti deneme aracı olduk valla performanstan memnunum ama şu turbodaki ses kafa karıştırıyo firma öter çünkü turbo devamlı çalışıyo diyo ama istersen diger yazılımı atalım 1500 devirde turbo devreye girsin ses olmaz ama kalkışta yavaşlar ara hızlanman hızlı olurdiyo bakacam daha yeni biraz böle deneyim aynı azılım vw de 1600 euro +kdv ama garanti veriyo servisi herkese keyifli kazasız sürüşler.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis bunu nasıl yapabiliyor pek anlamış değilim açıkçası. Pek yanaşmazlar böyle işlere malum :)

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yerinizde olsam turboyu 1500d'de açılacak şekilde mod'latırdım. Kalkışda önemli ama drag'lara girmeyeceksiniz sonuçta, giderken ara hızlanmalarda coşması daha faydalı olur bence. Hem bahsettiğin ses problemine de çare olacaksa kafan da rahat eder.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yen octi fsi sahibi olarak bu unutulan konuda bir kaç sorum olacak.1.6 FSİ 115 bg.yakıtı malum ve ağırlığı sebebiyle hantal kalıyor acaba diyorum chip tuning uygulaması ile ne oranda isteklerime cevap alırım?Daha türkçesi yakıtı düşürüp biraz daha seri hale getirebilirmiyim.
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Benzinli araçta çipe masrafa değmez derler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octobus;145776
Evet yen octi fsi sahibi olarak bu unutulan konuda bir kaç sorum olacak.1.6 FSİ 115 bg.yakıtı malum ve ağırlığı sebebiyle hantal kalıyor acaba diyorum chip tuning uygulaması ile ne oranda isteklerime cevap alırım?Daha türkçesi yakıtı düşürüp biraz daha seri hale getirebilirmiyim.

Turbosuzlarda pek verim olmuyor diye biliyorum en fazla sağlıklı olarak 10-15 hp alınır diye düşünüyorum :ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;145780
Benzinli araçta çipe masrafa değmez derler.
abicim benzinli demeyelim turbosuz diyelim.

1,6 fsi en fazla 8 10 bg falan alır en fazlası oda yoksa 5 bg de alabilir daha azınıda. bu yzden değmez.
ama mesela bir tsi makine 150 bg 250 nm ye çok rahat çıkar. bu fark turbodangeliyor.

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaşlar bu konudada yol gsterdiniz.Ben en iysi boya korumaya odaklanmalıyım:)
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07