škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti greenline a 17 jant takan arkadaşlar gözlemleriniz lütfen

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erenceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.yeti greenline sahibiyim greenline 17 jant taktıran arkadaşlarda bilgi rica ediyorum

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kısaca cevap vereyim. Olmaz dediler inat ettim taktım. İnadımın bedelini 1750 TL ile ödedim. Çünkü hiç memnun kalmadım yakıt 1,5 Lt civarında arttı. Araba yüksek süratte güven vermedi ve süspansiyonlar sertleşti. start stop olayını etkiliyor dediler 1-2 kere stop etmediği oldu ama o olay çok rahatsız etmedi. Tekrar orjinale döndüm. Kısaca bukadar. Yardımcı olmuşumdur umarım :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
17 janttan ziyade lastik taban ölçüleri çok etkiler bu durumu. Aynı janta 215 taban takmakla 235 takmak arasında çok büyük fark var.
Benim yazlıklar 215 taban kışlıklar ise 205 taban,bu nedenle yakıtta yarım litre,direksiyonda hissedilir derecede yumuşama oldu. 17 jant + 215 tabanlı lastikle çok büyük bir artış olacağını düşünmüyorum ama sonuçta araba Greenline,adı üstünde :) O nedenle bence ellemeyin çünkü bu tür SUV görünümlü araçlarda kalın yanaklı lastikle küçük jant çok daha sert duruyor bence :)

Çevrimdışı erenceren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar. 205 50 17 veya 215 50 17 taksam yine sadece jantı büyüttüğüm çok bir şey değişir mi?

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla ben 17 jant freş pakatte hediye geldi ne bilim hoş duruyor işte yük koysamda aynı yakıyor koymasamda arbada değişiklik varmı diyecen 16 hiç kullanmadımki 720 km de 225 yakıyorum. hız 90-95 çok yakar diye geçmedim ha... ama sekiz bucuk saat sürdü yol, yolda oyalanmama rağmen kısa sürdü hiç bir şey anlamadım. ben lastik farkı diyorum 14-17 göre millet başka birşey diyor (gözlük tak gibi..)

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: stroom;409627
valla ben 17 jant freş pakatte hediye geldi ne bilim hoş duruyor işte yük koysamda aynı yakıyor koymasamda arbada değişiklik varmı diyecen 16 hiç kullanmadımki 720 km de 225 yakıyorum. hız 90-95 çok yakar diye geçmedim ha... ama sekiz bucuk saat sürdü yol, yolda oyalanmama rağmen kısa sürdü hiç bir şey anlamadım. ben lastik farkı diyorum 14-17 göre millet başka birşey diyor (gözlük tak gibi..)

Sanırım sizin aracınız benzinli çünkü greenline'da fresh paket yok. Yada bizi yanlış bilgilendirdiler.

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 17 jant bir iki arkadaşta gördüm hali ile görsel olarak daha iyi duruyor araçta oturaklı duruyor tabiki benzin sarfiyatı artacaktır herşeyin bir bedeli var...

Bir sorum olcak aracınızın ön ve arka basınç değerlerini öğrenebilirmiyim ben önleri 35 arkaları 40 gibi ayarlamaya çalışıyorum yanlışmıyım

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Alıntı yapılan: Blackhawk;409748
Merhabalar 17 jant bir iki arkadaşta gördüm hali ile görsel olarak daha iyi duruyor araçta oturaklı duruyor tabiki benzin sarfiyatı artacaktır herşeyin bir bedeli var...

Bir sorum olcak aracınızın ön ve arka basınç değerlerini öğrenebilirmiyim ben önleri 35 arkaları 40 gibi ayarlamaya çalışıyorum yanlışmıyım
Merhaba

Yuksuz iken on ve arka 33 olmasi lazim. Ama siz iyisimi benzin depo kapaginin icine bakin. Orada yaziyor..

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;409701
Sanırım sizin aracınız benzinli çünkü greenline'da fresh paket yok. Yada bizi yanlış bilgilendirdiler.

doğru benzinli ama yakıt konusu aynı olması lazım dizel de yacaksa benzindede yakacaktır