škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia İstanbul Abant yakıt tüketimi ve gezi izlenimlerim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Arkadaşlar merhaba

Bu hafta eşimle birlikte iki günlük bir Abant tatili yaptık aracımı alalı 8 ay oldu bir kez Kıyıköy e bir kez de Babaeskiye gitmiştik yani bu şimdiye kadarki en uzun yolculuğumuz oldu.

Gitmeden önce depoyu fulledim 34lt benzin aldı 187 TL tuttu.

İstanbul Avcılardan Abant a gidiş dönüş 657km yol yaptım normal yol 605km ben 52 km de çevreyi gezerken yaptım.

Evin önüne geldiğimde yol bilgisayarı 40 km yol yapabilecek benzin olduğunu gösteriyordu benzin çizgisi ise tek çizgi kalmıştı.

Bu hesaba göre bir depo ile ortalama 700 km gibi bir rakam ortaya çıkıyor,bu rakam sizce iyimidir?

Giderken 120km hızın üstüne çok çıkmadım ve yol bilgisayarı ortalama yakıtı 5 ile  5,5 lt arası gösterdi dönüşte Abantan izmite kadar en düşük 140 en yüksek 190 km hızla geldim devir 4000 ortala yakıt ise 6.5 lt gösterdi.

Abant çok güzel giderken Tem den Mudurnu çıkışında ayrıldım Abanta kadar Mudurnu Akyazı yolu üzerinden gittim çok güzel manzaralar köyler gördük hatta Taşseki beldesi ile Abant arasında 16 km lik bir dağ yolu var toprak ve orman içinden giden bir yol oradan gittik küçük dereler çam kokusu çok güzeldi.

1.2 motor için çok iyi bir performans çıkarttı o yolları çıktı ya daha gözümü hiç bir yol korkutamaz:))

Yaşasın Skoda Yaşasın Fabia II

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Güzel değerler bence hızına göre :ok:

1.2 HTP Fabiamla 80-90 km hızı geçmeden İst.-Bodrum yapmıştım, neredeyse bedava gidecekti  :)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya arkadas o degilde ben 1.2 htp ile 160 i gecemedim 190 nasil gordunuz

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesin istanbul içi git gel diğer kısımdan daha fazla yakmıştır.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp ve 190 km hız:clap::hmm::blm::blg::hanz:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu yaz edirne ye gidip gelmiştim ş.d. için ortalama 800-850km arası bir yol yaptım bir depoyla ama hız 80-90km geçmedim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia_tr;409645

İyi açılmış bir motor, düzgün bir yolda çıkar, ben de çıkmıştım, epey uzun sürüyor o başka

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bu motor acma nasil oluyor? arabam daha 9400 km de isin acigi ilk 5000 bakima girdikten sonra cok sikistirmadim yani devirsiz de kullanmiyorum ama nedir yapmamiz gereken duz yola cikip tam gaz basmak mi? ben bakimdan sonra basmistim bi kere araba 160 i gecemedi simdi cok duzgun yol da yok hic denemedim ama bu arabanin motorunun acilmasi ne kadar surer nasil olur bilgilendirirseniz cok kisi faydalanir

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas

Merhaba

190 km hıza çıktığım doğru İstanbul yönünde Bolu dağı tüneli çıkışından sonra yol çok düzgün ve aşağı eğimli birde yol boş olunca çıkıyor İrfan beyin dediği gibi hemen çıkmıyor bir süre 4000 devirde gittikten sonra 180 190 km hıza çıkıyor yolun aşağı eğimli olması arabada 2 kişi olmamız ve bagayda yük olmaması da etken olmuştur belki düz yolda doğrudur çıkamaz.Keşke fotoğraf çekebilseydim:)

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arif1202;409729
Merhaba

190 km hıza çıktığım doğru İstanbul yönünde Bolu dağı tüneli çıkışından sonra yol çok düzgün ve aşağı eğimli birde yol boş olunca çıkıyor İrfan beyin dediği gibi hemen çıkmıyor bir süre 4000 devirde gittikten sonra 180 190 km hıza çıkıyor yolun aşağı eğimli olması arabada 2 kişi olmamız ve bagayda yük olmaması da etken olmuştur belki düz yolda doğrudur çıkamaz.Keşke fotoğraf çekebilseydim:)

valla dogrudur belki benim motor acik degildi o yuzden oyle oldu ama yuksuz arabada tek kisi 160i gecemedim ben o yuzden sasirdim :)

Çevrimdışı cecman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
120TL ilk benzinle 510KM yaptım 90ı geçmedim birazcık ş.içi gerisi ş.dışı karışık

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

nasıl geçemedin. bende 1.2 optimal var 2012 1500 km yi geçtiğimde motoru denemek için izmite gittim dönüş yolunda 5,1 devirde 215 km yi gördüm hatta octi ile kapıştık baya baya.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru neye alıştırırsan öyle gider, sürekli sakin sakin kullanırsan motor da ona uyar :) Devir ibresini kırmızıya yaklaştırmak lazım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin araçların 6 HP azından bende var, araba 2 aylıkken konya girişinde 200 ü devirdi, sanki daha gidecek gibiydi, lastikleri ince olduğundan yanlara yaylanma yaptı bıraktım...yani 200 garanti...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;423683
Sizin araçların 6 HP azından bende var, araba 2 aylıkken konya girişinde 200 ü devirdi, sanki daha gidecek gibiydi, lastikleri ince olduğundan yanlara yaylanma yaptı bıraktım...yani 200 garanti...

taş çatlasın 180 yapıyorum ben o da hafif eğimle.

makyajsız fabia II lerde vites oranlarında farklılık var diye düşünüyorum I den.

makyajlı' II nin vites oranları max. sürate daha yatkın onu biliyorum.

baktım şimdi youtube'a makyajsız 1.2 lerde en fazla 170 gören var. bizimkiler yavaş :)

ben cruise control'le 80-90 arasına sabitlediğimde hiç yakmıyor. ama bu sefer de insan sıkılıyor :D
« Son Düzenleme: 01 Mart 2013, 02:25:16 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White