škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıcak Üflemiyor ?!?

fbatuk · 41 · 12372

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fbatuk

• Česká ŠŠkoda
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sizlere Yeti'mde karşılaştığım bir şeyi soracaktım dostlar. Aracım 2012 Greenline. Sabahları çalıştırıp hareket ettikten sonra sıcak kaloriferi açıyorum. soğuk hava geliyor. Az ısınsın bakalım motor soğuk ondandır diyorum. 3-4 dakika sonra hala soğuk. klimasını da açmama rağmen soğuk hava geliyor.
Yeti'den önce Honda Civic vardı ve çalıştırdıktan 15 saniye sonra baya sıcak hava üflüyordu kışın dahi. İlk defa dizel araç kullanıyorum bu sorun aracın dizel olmasından mı kaynaklanıyor acaba? Veya benzer şeyler sizde de oluyor mu? Ya da Honda da fazla mı şımardım her gün 5 dakka beklemem mi lazım ısınmak için? Görüşlerinizi beklemekteyim dostlar..

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel olduğundan  sıcağı geç üflemeye başlıyor bir önceki dizel aracımda 3-5km gitmeden sıcak hava üflemiyordu .

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor sıcaklığı 60 dereceyi geçtikten sonrada mı sıcak üflemiyor? Benim bugüne kadar ki gözlemlerim ; dizel araçların benzinlilere göre daha geç çalışma sıcaklıklarına ulaşmalarıdır.Bu bir sorun değil motorun çalışma karakteristiğinden ve motor bloğunun malzemesinden kaynaklanan bir olaydır.

Sanırım benzinli bir araçtan dizele geçmişiniz.Yadırgamış olabilirsiniz.Eğer motor ısındıktan sonra dahi sıcak üflemiyorsa sıkıntı olabilir.Anlattıklarınıza göre bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim eski benzinli octi de yenisi de sıcağı hemen üflemiyor.
Keşke 15 sn de üflese. Rahat 2-3 km sürüyor.. İş eve yakın olunca, işe varınca ancak ısınmış oluyor...
Bu vw grubunun klimalarının ilk çalışma süresinden ben de hoşlanmıyorum
Keşke üst devirde biraz daha sessiz çalışsa bir de..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel araçlar benzinliye göre geç ısınır, geç soğur. önceliğini motor ısınmasına verir. ısıyı 22 derece üstüne ayarlayın. arabayı çalıştırdıktan sonra autoya basın ac'yi çalıştırmayın. soğuk havada arabayı önce kontağı açarak sarı helezon yay şeklindeki ışığın söndüğünü gördükten sonra çalıştırmak gerek. tabi ben bunu superb üstünden söylüyorum. yetide de sistem aynıdır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
TSI motorlu Fabiş düşük motor devriyle yol aldığı ve erken vites attığı için 2 km sonra adam gibi ısıtıyor.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yeti gereenline 5-6 km sonra ısıtmaya başlıyor. Geçen sene kullandığım punto multijet 15km sonra ısıttığı ve beni geçen seneki Ankara soğuklarında kaban,bere,atkı altında sadece gözlerim görünecek şekilde araba kullandırıp :) buz tutturduğu  için için şimdi bu 5-6 km bana çok süper geliyor :)

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Astra benzinli 3-4 km sonra ısıtıyordu. Sonra dizel fiesta 1.4 tdci kullandım 5-6 km den önce vermiyordu sıcağı.. Yeni aldığım 2.0 dizel cruze yine 2-3 km içinde sıcağı vermeye başlıyor. Motor hacmine bağlıyorum ben olayı..

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen arkadaşlar, benim araçta 3-4 km de ancak ılık üflemeye başlıyor ama başka bir problemimde var. Motor sıcaklığı 90 derece olmasına rağmen sıcak üflemiyor. ne zaman kaloriferi high konumuna alsam fırın gibi yapıyor. 26 dereceye aldığımda yine soğuk üflemeye başlıyor. Ama bunu herzaman yapmıyor. sanırım dijital klima bazen ayar çekemiyor sisteme...

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende de hemen üflemiyor soğuk sıcak yapıyorum hemen sıcak geliyor anlaması biraz gıt bu aracların

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fbatuk;409650
Sizlere Yeti'mde karşılaştığım bir şeyi soracaktım dostlar. Aracım 2012 Greenline. Sabahları çalıştırıp hareket ettikten sonra sıcak kaloriferi açıyorum. soğuk hava geliyor. Az ısınsın bakalım motor soğuk ondandır diyorum. 3-4 dakika sonra hala soğuk. klimasını da açmama rağmen soğuk hava geliyor.
Yeti'den önce Honda Civic vardı ve çalıştırdıktan 15 saniye sonra baya sıcak hava üflüyordu kışın dahi. İlk defa dizel araç kullanıyorum bu sorun aracın dizel olmasından mı kaynaklanıyor acaba? Veya benzer şeyler sizde de oluyor mu? Ya da Honda da fazla mı şımardım her gün 5 dakka beklemem mi lazım ısınmak için? Görüşlerinizi beklemekteyim dostlar..

Bu problemin aynısı bende de var.motor sıcaklığıyla alakası yok. bende bazen 50 km yol gittikten sonrabile üflemiyor.sanki kumandada bi problem var.sıcak ve soğuk arasında geçiş yapmıyor.

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Alıntı yapılan: lezgin;410008
Bu problemin aynısı bende de var.motor sıcaklığıyla alakası yok. bende bazen 50 km yol gittikten sonrabile üflemiyor.sanki kumandada bi problem var.sıcak ve soğuk arasında geçiş yapmıyor.
Merhaba,

Yanilmiyorsam manuel klimalarda sicak soguk ayarinda bir sıkıntı var. Tahminimce arac ilk calistirmada orta konumda bekliyor. Ayar sicakta olsa bile soguk ufleyebiliyor. Ben once tam soguk konuma alip birkac saniye bekleyip tam sicak konuma aliyorum duzeliyor. Servise gidince sormak gerek...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim octi de şimdi 8 km yoldan geldim buhar kaplamıştı içini 30 sn demeden hemen kayboldu econ moduında sona kadar açtım süperdi maşallah.sonra hemen auto açtım klimadan çalıştırdım.klimayı kışında çalıştırmam gerektiğini gaz parası 80 tl ödedikten sonra unutmaz oldum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: odilsiz;410021
Merhaba,

Yanilmiyorsam manuel klimalarda sicak soguk ayarinda bir sıkıntı var. Tahminimce arac ilk calistirmada orta konumda bekliyor. Ayar sicakta olsa bile soguk ufleyebiliyor. Ben once tam soguk konuma alip birkac saniye bekleyip tam sicak konuma aliyorum duzeliyor. Servise gidince sormak gerek...

merhaba
evet bencede problem var.defalarca geçiş yapıyorum sıcak soğuk arasında sonra düzeliyor.bence kronik bi problem var ama servisin umursayacağını hiç sanmıyorum.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lezgin;410072
merhaba
evet bencede problem var.defalarca geçiş yapıyorum sıcak soğuk arasında sonra düzeliyor.bence kronik bi problem var ama servisin umursayacağını hiç sanmıyorum.
Bu hafta sonu aynı problemi ben de yaşadım. Istıtna soğutma düğmesini önec tam soğuğa sonra tam sıcağa aldım ve ısıtmaya başladı.