škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıcak Üflemiyor ?!?

fbatuk · 41 · 12361

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı szhehh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araç garajda durmuyorsa tam soğuk tam sıcak konumunu değiştirmeniz bazı yerlerin kırılmasına dişli sıyırmasına sebep olabilir.max en sıcakta dursun sürekli
dizel araçlar benzinliye göre daha geç ısıtır
araçı çalıştırıp gitmeye başladıktan 1dk sonra 1. kademede kaloriferi açarsanız sıcaklık düşük olduğu için hissetmeye başlarsınız ama son kademede açarsanız size hiç ısıtmıyor havası verir çünkü okadar debi ye yetecek sıcaklık yoktur.
birde yolaçıktığınızda hararet göstergesi ortada durmayıp asağıda duruyorsa sehir içine girince ortaya yükseliyorsa motor termostat'ı bozulmuştur buda kaloriferin ısıtmasını engelleyen en büyük faktördür.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: odilsiz;410021
Merhaba,

Yanilmiyorsam manuel klimalarda sicak soguk ayarinda bir sıkıntı var. Tahminimce arac ilk calistirmada orta konumda bekliyor. Ayar sicakta olsa bile soguk ufleyebiliyor. Ben once tam soguk konuma alip birkac saniye bekleyip tam sicak konuma aliyorum duzeliyor. Servise gidince sormak gerek...

Aynı durum bende de geçerli. Araç çalıştırılıp yol yapılıp 2-3 saat stop edilir ve ardından tekrar marş basınca hem ac ışığı sönüyor hem de sıcaklık ayarını ortaya alıyor. Sizin düğmeniz kırmızı max'da olsa dahi kendisi ortada gibi işlem yapıyor. Düğmeyi oynamadan da sıcak hava vermiyor. Yazılımsal olarak düşünüyorum.

Çevrimdışı birolka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç birkaç dakika yol gittikten sonra AC (klima) tuşuna basıp sıcak ayarına getirin.İkinci ayarda sıcak üflemiyorsa düğmeyi soğuk ayara getirip sonra sıcağa getirin sıcak üfleyecektir.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: birolka;417922
Araç birkaç dakika yol gittikten sonra AC (klima) tuşuna basıp sıcak ayarına getirin.İkinci ayarda sıcak üflemiyorsa düğmeyi soğuk ayara getirip sonra sıcağa getirin sıcak üfleyecektir.

Hocam problemde tam burada. Neden soğuğa getirip tekrar sıcağa getiriyoruz. Zaten sıcak istiyoruz ki sıcakta bırakmışız. Ayarı sıfırlaması garip.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Dizel geç ısınıyor, Saxo hariç :D 1-2 km'de falan sıcak üflemeye başlıyor. Cordoba TDI 5 km'de hala soğuk olurdu kışın...

Çevrimdışı Zapotek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm
bi soğuk sıcak yapınca düzeliyor
aracı eşim kullanıyor ben daha önce çözmüştüm ama bana soruncaya kadar baya üşüdü yollarda:))
RD mühendisleri düşünmüşler o kadar soğuk veya o kadar sıcak ayarda kendimizi tehlikeye atmayalım diye ayarı düğmeden bağımsız ortadan başlatıyor yazımlımsal olarak... bu problem birçok kişide olunca sebebin bu olduğa karar verdim:)

Çevrimdışı sungurf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2TSI de çok geç sıcaklığa ulaşıyor

Çevrimdışı fbatuk

• Česká ŠŠkoda
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benzinli Skodalarda da mı geç ısınıyor? Turbo-atmosferik arasında fark var mıdır ısınma süresi olarak? Dediğim gibi Honda'da en soğuk havalarda bile 1 dakika içinde tamamen ısınıyodu. LPG'liydi üstelik.

Çevrimdışı notyetktu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 model skoda yeti greenline (ambition) model aracım var. aynı sorun benim aracımda da vardı. manuel klima sıcak konumunda olamsına rağmen soğuk üflüyordu, soğuğa alıp tekrar sıcağa aldıktan sonra sıcak üflüyordu. servise götürdüm. yazılımsal olarak bu sorunla karşılaştıklarını söylediler. Bu arıza için bir güncelleme mevcut, o güncellemeyi serviste yaptırdıktan sonra sorun ortadan kalktı. Yani servise gidip yazılımı güncelletmeniz lazım.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: notyetktu;418451
2012 model skoda yeti greenline (ambition) model aracım var. aynı sorun benim aracımda da vardı. manuel klima sıcak konumunda olamsına rağmen soğuk üflüyordu, soğuğa alıp tekrar sıcağa aldıktan sonra sıcak üflüyordu. servise götürdüm. yazılımsal olarak bu sorunla karşılaştıklarını söylediler. Bu arıza için bir güncelleme mevcut, o güncellemeyi serviste yaptırdıktan sonra sorun ortadan kalktı. Yani servise gidip yazılımı güncelletmeniz lazım.

Aynı sorun bende de var. Dün Ankara'da And'a gittim. Sorunumu anlattım ve bir güncelleme varmış bunu yükleyerek sorunun  giderilebildiğini söyledim. Oradaki görevli bana güldü ve bunun normal olduğunu söyledi. Zaten şu ana kadar ne sorun ilettiysem hepsine normal dediler. Rica etsem bu güncellemeyi nerede yaptırdığınızı paylaşır mısınız?

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bundan önceki aracım honda civic ti ve hiç 1 dakikada ısınmıyordu. üstelik lpg liydi. skoda dan sonra, honda aldığıma da pişman oldum. japon arabası bir daha asla...

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coolpassenger;418781
bundan önceki aracım honda civic ti ve hiç 1 dakikada ısınmıyordu. üstelik lpg liydi. skoda dan sonra, honda aldığıma da pişman oldum. japon arabası bir daha asla...
Sorunumu yanlış ifade etmemek için açıklama yapma ihtiyacı duydum. Aracın çok kısa süre sıcak hava üflemesi gibi bir beklentim yok. Ancak 30 dk geçse bile sıcak/soğuk ayar düğmesi ile oynamazsanız sıcak hava gelmiyor. Sorunu gidermeye yönelik güncellemenin nerede yapıldığı paylaşılırsa çok sevinirim. Saygılar sunarım.

Çevrimdışı notyetktu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abcdiver;418641
Aynı sorun bende de var. Dün Ankara'da And'a gittim. Sorunumu anlattım ve bir güncelleme varmış bunu yükleyerek sorunun  giderilebildiğini söyledim. Oradaki görevli bana güldü ve bunun normal olduğunu söyledi. Zaten şu ana kadar ne sorun ilettiysem hepsine normal dediler. Rica etsem bu güncellemeyi nerede yaptırdığınızı paylaşır mısınız?

İstanbul yolunda EFE de yaptırdım. servis kısmında Aydın Beye gidin o size yardımcı olur.

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: notyetktu;418913
İstanbul yolunda EFE de yaptırdım. servis kısmında Aydın Beye gidin o size yardımcı olur.
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Cumartesi 3 saatlik bekleme sonrası yeni yazılım yüklenebildi. Ama sadece ısıtma sistemi değil sanırım 2012 araçlar için baya bir güncelleme çıkarmışlar. Motora kadar güncellendi benim Yeti.

Çevrimdışı xRayJR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tolga7482;424066
Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı. Cumartesi 3 saatlik bekleme sonrası yeni yazılım yüklenebildi. Ama sadece ısıtma sistemi değil sanırım 2012 araçlar için baya bir güncelleme çıkarmışlar. Motora kadar güncellendi benim Yeti.

selam

aracınız nedir ? nerede güncelleme yapıldı ?

bende de greenline var. Cumartesi günü Oğuşlar otoya sordum ama güncelleme yok dediler.