škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

HGS aldım iyi mi yaptım?

ixir · 56 · 17025

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Ankara'da HGS Kart Tipi satılan bir nokta biliyor musunuz? Otoban girişi dahil şu ana dek sorduğum her yer etiket veriyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rumiexile;415435
Arkadaşlar Ankara'da HGS Kart Tipi satılan bir nokta biliyor musunuz? Otoban girişi dahil şu ana dek sorduğum her yer etiket veriyor.

Merkez postanelere sordun mu?

Çevrimdışı mertgulkokan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kart olayını bilmiyorum. Geçenlerde babamın honda jazz aracına uyguladık
Dikiz aynasının arkasında kaldığı için sürücü etkilemiyor. Ancak ön ve arka yolcular için bir şey diyemeyecğim. Birde şöyle bir durum var. Ben yılda en fazla 1 kez istanbula giderim. Bizim gibi kullanıcılar için başka bir şeçenek sunamazlar mı?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertgulkokan;415463
kart olayını bilmiyorum. Geçenlerde babamın honda jazz aracına uyguladık
Dikiz aynasının arkasında kaldığı için sürücü etkilemiyor. Ancak ön ve arka yolcular için bir şey diyemeyecğim. Birde şöyle bir durum var. Ben yılda en fazla 1 kez istanbula giderim. Bizim gibi kullanıcılar için başka bir şeçenek sunamazlar mı?

Ben de aynı durumda olduğum için Kart tercih etmek istiyorum. Yılda 4 kez kullanılan birşey. Kartlı sistemde kartın ön camda etiket pozisyonunda tutulması gerekiyormuş, Kartla birlikte tutulmasını sağlayan bir aparat da sağlanıyormuş. Aklımda araçlarımızdaki Park fişi tutacağının bu anlamda iş görebileceği fikri var denemek istiyorum illa ki camın ortasında olmasa da çalışıyor olabilir kim bilir?
Çalışmasa da benzer bir şeffaf tutacakta gerektiği zaman kartı koymak mantıklı geliyor.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ben kart aldım aparatı var ama kalmamış.bende geçerken cama dogru tutup geçiyorum.etiket zamanla güneşten etkilenir diye kart aldım.daha ıyı bana göre
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı metheen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende kart almak istemiştim ama olmadığı için etiket verdiler bende o etiketi ruhsatın ehliyet için ayrılan bölümüne koydum(yapıştırmadan)
gişelerden geçeceğim zaman ruhsatı ön konsola koyuyorum böylece kart gibi kullanmış oluyorum:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankara gölbaşı ptt den almıştım ben mesela. herhangi bir postaneye gidin alırsınız.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;415478
ben kart aldım aparatı var ama kalmamış.bende geçerken cama dogru tutup geçiyorum.etiket zamanla güneşten etkilenir diye kart aldım.daha ıyı bana göre

Kartı nerden aldın abi ?
-------------------------------------------------

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
"KGS kartınız var ve hala HGS almadınız diyelim. Gişelere bir geldiniz ohooo KGS kuyruğu almış başını gitmiş hemen direksiyonu HGS gişesine çevirin ve geçiş yapın. 1 hafta içinde HGS alırsanız yaptığınız kaçak geçiş bakiyenizden otomatik olarak düşecektir."

diye bir bilgi öğrendim..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: anarche;415807
"KGS kartınız var ve hala HGS almadınız diyelim. Gişelere bir geldiniz ohooo KGS kuyruğu almış başını gitmiş hemen direksiyonu HGS gişesine çevirin ve geçiş yapın. 1 hafta içinde HGS alırsanız yaptığınız kaçak geçiş bakiyenizden otomatik olarak düşecektir."

doğru bir bilgi :) HGS alınca son 1 haftadaki kaçak geçişiniz otomatikman bakiyenizden düşüyor

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ve ek olarakta almış olduğunuz hgs kartına gişelere yakın yetkili benzinliklerde kgs kartındaki kontürleri yükleme yapıyorsunuz.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;415807

benim geçen gün başıma geldi kgs kartta yeterli bakiye olmadığı için hgs den kaçak geçtim. 165 tl yazdı. ceza 11 kat. ertesi günü kartı aldım ptt'den bir sonraki gün 15 tl düştüğüne dair mesaj geldi telefona.

diğer forumda yazmıştım. arabanın ruhsatı araç sahibinin kimliği ile ptt'ye gidip form dolduruyorsunuz. karta 15 tl, etikete 5 tl ödüyorsunuz hangisini isterseniz. işlem yapıldıktan sonra istediğiniz miktarda para yüklemesi yapıyorsunuz. hesap açmaya gerek yok. sonradan para yatırmak için üstündeki kod numarasını ya gişeye vererek yada ptt matikten girerek istediğiniz kadar para yatırıyorsunuz.

kart bana daha kullanışlı geldi. etiketi yapıştırdıktan sonra camı silme de hasar görür gibi geldi. kart korumasının üstünde de yapıştırma bandı var zaten.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar HGS kartı okutma işini tam anlamadım ben. İnternette çok çelişkili şeyler yazıyor.  Şimdi anladığım kadarıyla bu kart 15 TL 30 TL bakiye yükleniyor ve 45 TL ücreti var, kullanımı ise, torpidodan çıkarılır ön cama tutulur,geçtikten sonra tekrar torpidoya konulur, peki bu üzerindeki korumayı okuturken çıkartmamız gerekir dimi ?
-------------------------------------------------

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
istediğin kadar para yükleyebilirsin. daha kullanmadım ama yukardaki resimdeki gibi resimsiz tarafı delikli yere gelecek şekilde takıp resimli taraf size bakacak şekilde aynaya yakın ortalayıp cama tutup okuması sağlanıyor diye biliyorum. ama hangi hız ile geçilir onuda bilmem.