škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti sac jant

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar malum önümüz kış,kış lastiklerinde zorunlu oldu araba Samandıra'ya gidiyor orası şehirden 4 derece falan daha soğuk bir kış lastikleri alma fikri var aklımda ama ne yapsam sac jant mı alsam onun üstünede kış lastiklerinizi taksam yoksa orjinal jantlara kış lastiğimi taksam ne yapıcam bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum birde yetinin jant ölçüleri nedir bilen varmı

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;412042
Arkadaşlar malum önümüz kış,kış lastiklerinde zorunlu oldu araba Samandıra'ya gidiyor orası şehirden 4 derece falan daha soğuk bir kış lastikleri alma fikri var aklımda ama ne yapsam sac jant mı alsam onun üstünede kış lastiklerinizi taksam yoksa orjinal jantlara kış lastiğimi taksam ne yapıcam bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum birde yetinin jant ölçüleri nedir bilen varmı

15" saç jant üzerine kışlıkları takmak en güzel tercih olur.Hem lastikleri ucuza almış olursunuz hemde sök tak işlemi daha kolay olur orijinal jantlarınızda çizilmemiş olur :)

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bence de jant almak çok mantıklı zaten lastikçiye 2 yılda vereceğiniz parayla amorti edersiniz.hem lastikçi ile uğraşmazsınız.(gözünüz gibi baktığınız arabaya çatı-çutur girişiyorlar)bir önceki yıl orjinal janta kış lastiği taktırmıştım.hem o kadar para verdim,hem balans için 3 kez git gel yaptım.geçen yıl ikinci el bi çelik jant alıp(sac jant denk getiremedim-sıfır sac jant daha mantıklı)balansını yaptırıp depoya koymuştum.geçen hafta da orjinalleri söküp kış lastiklerini taktım.hem bu sırada jantları pırıl pırıl temizledim.balataları spreyledim.kaliperleri boyadım.lastikler janttan ayrılmadığı için balans ta bozulmuyor, param cebimde kaldı daha önemlisi temiz iş oldu

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;412060
15" saç jant üzerine kışlıkları takmak en güzel tercih olur.Hem lastikleri ucuza almış olursunuz hemde sök tak işlemi daha kolay olur orijinal jantlarınızda çizilmemiş olur :)

Valla benim şahsi fikrim 16'nın bile arabaya yakışmadığını küçük kaldığını düşünürken sırf ekonomi olsun diye 15" almak arabayı iyice öldürür.:hoh: Kışta olsa araba dediğin biraz yakışıklı olacak :gut: Orjinal jantlara taktırın iyi bir yerde başında durursanız hiçbirşey olmaz.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;412238
Valla benim şahsi fikrim 16'nın bile arabaya yakışmadığını küçük kaldığını düşünürken sırf ekonomi olsun diye 15" almak arabayı iyice öldürür.:hoh: Kışta olsa araba dediğin biraz yakışıklı olacak :gut: Orjinal jantlara taktırın iyi bir yerde başında durursanız hiç birşey olmaz.

16" lastikler için adet başına 50 tl fazla ödeyecek bence gereksiz bir durum.Sonuçta lastikler 4 ay kalacak kışın jant sıyrıldı kaldırıma çarptı vs gibi dertlerde artıyor o yüzden ben olsam şahsen orijinal jantlarımı ezdirmezdim.. 15 saç jant va kapak gayet güzel duracaktır önemli olan işlev ve hesaplı olması :) Hem 16" den 15" e geçince taban küçülecek yanak profili artacak buda kışın faydalı bir durum.. Kar buz üzerinde yüzey alanı ne kadar küçükse çekiş o kadar iyi olur altındaki tabaka kolayca erir çabuk tutunur :)

Çevrimdışı odilsiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.akselektronik.com
Alıntı yapılan: kadir_;412247
16" lastikler için adet başına 50 tl fazla ödeyecek bence gereksiz bir durum.Sonuçta lastikler 4 ay kalacak kışın jant sıyrıldı kaldırıma çarptı vs gibi dertlerde artıyor o yüzden ben olsam şahsen orijinal jantlarımı ezdirmezdim.. 15 saç jant va kapak gayet güzel duracaktır önemli olan işlev ve hesaplı olması :) Hem 16" den 15" e geçince taban küçülecek yanak profili artacak buda kışın faydalı bir durum.. Kar buz üzerinde yüzey alanı ne kadar küçükse çekiş o kadar iyi olur altındaki tabaka kolayca erir çabuk tutunur :)
Merhaba;

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

Linkteki hesaplara göre uygun olan jant ve ebatı secerek takabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz lastiğin piyasada var olduğunda lütfem emin olun. Öyle her istediğiniz ebatı gerçekte bulmak zor olabiliyor.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Teşekkürler arkadaşlar bakalım ilk dafa kış lastiği takma Düşüncem var eğer iş kesinleşirse sac jant+kış lastiği düşünüyorum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ebat olarak benzin depo kapağına bakarsanız doğru ölçüler orada yazılıdır :)

Çevrimdışı erdemguner35

• Choice
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eger kis lastigini zorunlu oldugu icin takiyorsaniz, kis lastigi sadece ticarilerde zorunlu. Ha kisisel tercih ise birsey diyemem tabiki alir takarsiniz

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Greenline de orjinal ölçü 205/55/16 dır.
Eğer kışlıklar için 15 jant düşünülüyorsa (ki bu, çok mantıklı bir düşünce), lastik ölçüsü 196/65/15 olmalıdır.
Çap olarak sadece 2 mm farkeder ki bu, teknik olarak hiçbir şeyi etkilemez. Km saatinde gösterilen hız değişmez, aracın yüksekliği sadece 1mm yükselir...
Taban genişliği 1 cm azalır ki bu, lastiğin karın içine daha rahat girmesi ve daha iyi tutunma demek.
Yanak yüksekliği 1,4 cm artacak ki bu, konfor demek...

Ben de aracım için sac jant+kışlık düşünüyorum. Yetide bijon aralığı kaç mm dir? Önce bu soruya cevap bulmam gerekiyor...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: turkayenez;413272

Ben de aracım için sac jant+kışlık düşünüyorum. Yetide bijon aralığı kaç mm dir? Önce bu soruya cevap bulmam gerekiyor...

5x112   ;)

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İrfan bey,
Teşekkür ederim. 5*112 ise Oktavia jantları ve Vw in bir çok jantı da uyar demektir...
Var mı sac jantlarını satan Yetici?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dün kışlık Goodyear Ug8 leri aldım. Almışken bir de Jettanın 16 inç sac jantı ve kapaklarını da alarak taktırdım. Şimdi hem yazlık hem kışlık takım oldu...

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
silinebilir.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 23:14:05 Gönderen: turkayenez »