škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 fabia 1.6 TDI sağa çekme sorunu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı realarcher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar aranıza yeni katıldım.

Geçen ay severek ve test ederek fabia 1.6 TDI optimal sıfır aracımı yetkili servisten teslim aldım. Birkaç gün sonra düz bir yolda tesadüfen arabanın 5-6 sn gibi bir zamanda sağa çekme sorunu olduğunu farkettim. Yetkili servisi arayarak servis isteğinde bulundum.2 gün sonraya randevu verdiler. Ayrıca arabayı ilk teslim aldığımda direksiyon sola doğru çap duruyordu yani direksiyonu düz tuttuğumda düz eski sola çap poziyona getirdiğimde ancak düz gidebiliyordum. 2 gün sonra servise gittiğimde arabanız çok yeni normal diyerek beni gönderdiler. İçime sinmedi ve ertesi gün yeniden gittim. Araba yeni olduğundan rot ayarı yapılamayacağını ancak ben uzun yola gideceğimden geçici olarak yapıp lastiklerin 3000 km yapmadan getirmem gerektiğini ve tekrar kontrol edeceklerini söylediler. Bu seferde rot yapıldıktan sonra araç sola hafif kayma yapmaya başladı. 2200 km yaptıktan sonra tekrar servise aldılar. arabanın lastik tabanlarının bozuk olduğunu tespit ettiklerini söyleyip 1 ay kadar beni beklettikten sonra 3 gün önce sıfır lastikleri taktılar ama sorun yinede düzelmedi ve hatayı gideremediklerini kabul etiklerine dair bir servis formu verip beni yine gönderdiler. Kısacası çıldırmak üzereyim elimde lastik firmasından gelen mektup ve bu hatayla ilgili 3 adet servis formum var. Sizce bu aşamada tüketici haklarına gittiğimde aracın yenisi ile değişimi söz konusu olabilir mi?

Sizler arasında sıfır alınan arabada özellikle fabialarda sağa veya sola çekme direksiyon yamukluğu nsorunu yaşayan var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aramıza :hsg:

Başıma hiç gelmedi bu dediklerin, 3. Skoda aracıma biniyorum.

Öncelikle durumu Yüce Oto'ya telefonla anlat, madem ki elinde bir belge de var.

Öte yandan özel ve donanımlı bir rot balans servisinde tekrar ckeck up yaptır, için rahat etsin. Kullanılan cihazların bakımı ve kalibrasyonu düzenli yapılmıyorsa sonuç böyle olabilir...

Araç kolay kolay değişmez, yürüyen aksamda bir sorun var o bariz, özel bir serviste rot balansı yenile derim önce.

Ugur A.

• Ziyaretçi
:hsg::eyv.::wlc:
Alıntı yapılan: lrfan;412096
Aramıza :hsg:

Başıma hiç gelmedi bu dediklerin, 3. Skoda aracıma biniyorum.

Öncelikle durumu Yüce Oto'ya telefonla anlat, madem ki elinde bir belge de var.

Öte yandan özel ve donanımlı bir rot balans servisinde tekrar ckeck up yaptır, için rahat etsin. Kullanılan cihazların bakımı ve kalibrasyonu düzenli yapılmıyorsa sonuç böyle olabilir...

Araç kolay kolay değişmez, yürüyen aksamda bir sorun var o bariz, özel bir serviste rot balansı yenile derim önce.
Tamamıyla katılıyorum.
Alıntı yapılan: realarcher;412085
...Geçen ay severek ve test ederek fabia 1.6 TDI optimal sıfır aracımı  yetkili servisten teslim aldım. Birkaç gün sonra düz bir yolda tesadüfen  arabanın 5-6 sn gibi bir zamanda sağa çekme sorunu olduğunu farkettim... ...servise gittiğimde  arabanız çok yeni normal diyerek beni gönderdiler...
Demek fabrikadan çıkan hiç bir otomobile veya araca rot ayarı yapmıyorlar. Malum tüm parçalar çok çok yeni olmuş oluyor. Şu sallamaları yok mu, delirtirler insanı ya!

Hakkınızı sonuna kadar arayın bana kalırsa. İşlemler kademe kademe yürüyecektir. En son aşaması aracı değiştirmek veya parasını iade etmektir.

Çevrimdışı realarcher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında sadece bu yürüyen aksam olsa tamam diyeceğim ama son servise giittiğimde dijital klima tamamen off konumunda hatta dijital gösterge tamamen kapatıldığında araba dış havayı içeri üflüyor. bence havalandırma flap larında bir sorun var bana ervisteki teste çıktığımız ustanın açıklaması ise daha komik "Eğer havalandırma tamamen kapatılmış olsa bile hareket halindeyken araba içeri hava almak zorunda yoksa havasız kalırsınız" güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum  :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: realarcher;412112
Aslında sadece bu yürüyen aksam olsa tamam diyeceğim ama son servise giittiğimde dijital klima tamamen off konumunda hatta dijital gösterge tamamen kapatıldığında araba dış havayı içeri üflüyor. bence havalandırma flap larında bir sorun var bana servisteki teste çıktığımız ustanın açıklaması ise daha komik "Eğer havalandırma tamamen kapatılmış olsa bile hareket halindeyken araba içeri hava almak zorunda yoksa havasız kalırsınız" güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum :)
Hata biz de ki isimlerinin başına bı sıfatları koyuyoruz.:wnk:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: realarcher;412112
Aslında sadece bu yürüyen aksam olsa tamam diyeceğim ama son servise giittiğimde dijital klima tamamen off konumunda hatta dijital gösterge tamamen kapatıldığında araba dış havayı içeri üflüyor. bence havalandırma flap larında bir sorun var bana ervisteki teste çıktığımız ustanın açıklaması ise daha komik "Eğer havalandırma tamamen kapatılmış olsa bile hareket halindeyken araba içeri hava almak zorunda yoksa havasız kalırsınız" güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum :)

:)

Dışarıda egzos kokusu varken yapılan ilk iş genelde dışarıdan gelen havayı kesmektir.

Climatronic kullanmadım ama belki flapları kapamak için sistemin ON konumunda olması gerekiyordur

Çevrimdışı realarcher

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzun uğraşmam sonuç getirdi ve arabanın hatalı olduğunu kabul edip davadan vaç geçmemi rica ettiler. sonuç olarak garantisi 3 yıla çıkarılmış ocak bandrolü ödenmiş ve ilk bakımı ücretsiz yapılacak olan bir araç yarın bana teslim edilecek.

Demek ki aman çok uğraşırım demek yerine sonuna kadar uğraşıp istediğimizi almamız mümkünmüş.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: realarcher;417209
Uzun uğraşmam sonuç getirdi ve arabanın hatalı olduğunu kabul edip davadan vaç geçmemi rica ettiler. sonuç olarak garantisi 3 yıla çıkarılmış ocak bandrolü ödenmiş ve ilk bakımı ücretsiz yapılacak olan bir araç yarın bana teslim edilecek.

Demek ki aman çok uğraşırım demek yerine sonuna kadar uğraşıp istediğimizi almamız mümkünmüş.

Sizin gibi hakkını arayan insanlar arttıkça, daha kaliteli hizmet almaya başlayacağımızı düşünüyorum.
Tebrikler, umarım herşey yolunda gider:)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çok geçmiş olsun :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Geçmiş olsun. Tebrikler. :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun ve güle güle kullanın yeni aracınızı.

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Geçmiş olsun Allah tekrar yaşatmasın o kadar para ödeyip "sıfır" araç alıp problem yaşamak çok kötü.