škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Atıkermi-brc mi ?

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Yılbaşı öncesi lpg taktırmayı düşünüyorum,dün araştırma yaptım
Atıker   1000  tl
Lavato  1300  tl
Brc       1500 tl

Aradaki farkı sorduğumda Atıker tamamıyle yerli,lavatonun % 50 si yerli
Brc ise % 100 İtalyanmış ?
Kafam karıştı,acaba bu söylenenler gerçekmi?

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla benim bildiğim herşeyden önce LPGyi takan ustanın ustalığıdır. Markalara gelince üçünüde kullandım. Hiç birinde de sorun yaşamadım. Benim kendi arkadaşım LPG ustası, yeni BRC'leri önermiyor, malzemeleri eskisi kadar kaliteli değilmiş demesine göre, şu anda yaklaşık 1 senedir Atiker SafeFast modelini kullanıyorum hiç bir sorun ile karşılaşmadım. Eğer imkanınız varsa Lovato düşünebilirsiniz ama çok vermeyeyim derseniz Atiker'i de sorunsuz kullanırsınız.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
lpg kullanan arkadaşlardan genel olarak aldığım izlenim bu saydığınız markaların hemen hemen hepsi aynı nitelikte aralarında çok fark yok fakat atiker uzun vadede sorun çıkartmaya başlıyo tabi herşeyden önce usta faktörü çok önemli

Çevrimdışı dr.mrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
14.000 km deki toyotama prins marka lpg taktırdım, 5 sene önce 2000 tl nakit verdim.aracı 170.000 km ye kadar kullandım, en ufak bi performans sorunu olmadı. ancak 150.000 civarı süpablar gitti, bana masrafı 2000 tl oldu.bu olmasaydı gerçekten hiç sorunsuz 160.000 km lpg kullanmış olacaktım.ama yinede oldukça kazançlı çıktığımı düşünüyorum. söylediğiniz markalar içinde brc derim.ama takan ustada çook önemli...

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2007 yılından beri iki aracım oldu ikisinde de BRC vardı bana herhangi bir sorun çıkarmadı şimdiye kadar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yeni nesil araçlarda subap ayarı yok ve araç kendisi ayarlıyor. LPG ile kullanınca bi süre sonra sübap sıkma denilen şey oluyor. Müdürümüz 2005 corollaya 50 binde BRC taktırdı, 115 binde sübap sıktı, komple sübap takımı değişti 1000 tl'ye maloldu. 19 bin km'de son kasa symbol almıştık (lpg'li) bi başka müdür hocamıza, o da 30 küsür binde sarsıntılı çalışınca sübap ayarı yapıldı. Kısacası yeni motorlar lpg ile özellikle sübaplar konusunda sıkıntılı. İsterse Toyota olsun değişmez... Sübap yağlayıcılar biraz geciktiriyormuş bu olayı.

Octavia'da ne kadar sorunsuz binilir bilemeyeceğim. Arkadaş 30 binde taktırdı 85 binde sattık, henüz saat gibiydi. Ben Fabia 1.2'ye 36 binde taktırdım 104 binde sattım saat gibiydi. (Bahsedilen araçların hepsinde  BRC vardı)

Yakın zamanda kızkardeşime Polo aldım 2006, GI (Gasitaly) marka lpg taktırdık, 1200 tl, uyumu güzel hoşuma gitti. Onu da tavsiye ederim. Lovato da olur BRC'de, eterki usta iyi olsun... Atiker de iyi ustayla iyi sonuç veriyor ama sıkıntı yaşama ihtimali kesinlikle daha fazla, karar sizin...

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önceki aracım lpg li idi.Atiker beyin vardı.3 sene gitmeden dağıldı :) ben aygazdan başka lpg de koymadım tanka.Bence BRC taktırın derim. Belki biraz maliyetli ama en azından kafanızağrımadan tıkır tıkır binersiniz arabanıza.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çevremdeki çoğu arkadaşlar,iş arkadaşlarım vs BRC kullanıyorlar,çok memnunlar saat gibi :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Zaten Atiker de marka imajındaki sıkıntıdan dolayı biraz kalite artırımına gidip AKL adıyla renk değiştirdi :D Yani Calgonit'in Finish olması gibi :D

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Tüm cevaplar çok tşk.BRC ustası,2010 yılında skodayla anlaşmamız vardı,sıfır araç alanlar lpg taktırmaları halinde garantisi bozulmadan kullanıma devam ediyorlardı diye söyledi.Şuanda yokmuş...Ama yinede yazılanlardan BRC öne çıkıyor.Avrupa yakasında Kocasinandaki BRC takan ustayı tavsiye ediyorlar,sanırım 500 tl fark verip buraya taktıracağım..

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;412771
Tüm cevaplar çok tşk.BRC ustası,2010 yılında skodayla anlaşmamız vardı,sıfır araç alanlar lpg taktırmaları halinde garantisi bozulmadan kullanıma devam ediyorlardı diye söyledi.Şuanda yokmuş...Ama yinede yazılanlardan BRC öne çıkıyor.Avrupa yakasında Kocasinandaki BRC takan ustayı tavsiye ediyorlar,sanırım 500 tl fark verip buraya taktıracağım..

:clap: doğrusu da bu bence. Bundan 4-5 yılkadar önce bir firma lpg de indirim yapmıştı ben de gidip iki defa oradan doldurdum depoyu. İkinci depo bitmeden beyin diyaframı dağıldı.Yani toplamda 10-20 TL kar edelim derken 150 TL beyin masrafı çıktı. Kısacası ucuz etin suyu kara oluyor :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim büyük kardeşin kocası arkadaşın tanıdığına atikerinkini taktırmış. araba toyota avensis. çekişi, sessizliği mükemmel. her aksam araba içinden motora uzatılmış dışardan birşey yok. 900 tl'ye yaptırmış.