škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Fabia Renk Seçimi

karat · 36 · 8666

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, foruma üyeydim fakat bilgisayardaki otomatik kayıtlı şifre dün silinince hatırlayamadım ve galiba forumda şifremi unuttum bölümü yok (ya da ben  bulamadım.) Konuyu uzatmayayım.

0 km Fabia 1.2 Optimal almak üzereyim. Maalesef ellerinde pek renk seçeneği kalmamış. Ben beyaz ve 16 atria jantlısını istedim. Birçok bayiye soruldu fakat bulunamadı, bugün de gümrük çıkışlarına bakılacakmış. Diğer bir renk seçeneği ise siyah + beyaz tavan. Fakat bunda 16lık jant yok. Siyah rengin bakımından korkuyorum. Dahası şöyle bir durum var. Beyaz araç için jant dahil 30 bin tl şeklinde anlaştık. Çift renk araç içinse metalik + tavan farkı olarak bin liraya indirdiler. Eğer bulabilirlerse beyaz almak istiyorum ama siyah + beyaz da çok güzel duruyor, her ne kadar jantları bebek ayağı gibi görünse de :) Bu aracı mecbur kaldıklarında 30 bine ya da en kötü 30.500e bırakacaklarını düşünüyorum. Sizce siyah araç bakım olarak çok zorlar mı? Açıkçası çok fazla aracı temizlemek için uğraşmıyorum ben. Son olarak ellerinde kum beji, bordo, gri, lav mavisi de var fakat hiçbiri hoşuma gitmedi. Birkaç saat içinde ararlar beni, fikirlerinizi söylerseniz çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2012, 13:58:11 Gönderen: karat »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siyah araç ben olsam almazdım..Bakımı zor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Keşke siyah alsaydım demeyecekseniz beyaz alın derim ama diyecekseniz 2 güne bir yıkamayı göze alacaksınız, yine de keşke demekten iyidir :) Jant meselesine takılmayın bence 15 ve 16 lastikler arasında ki hatırı sayılır fiyat farkını düşündüğünüz zaman ileride iyi ki 15 almışım bile diyebilirsiniz :D

Çevrimdışı karat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam janttaki fiyat farkı 250 lira ve almayacaklar. Önceki 15 jant benim şimdiki fabiayla aynı. Bu arada Haftada 1 anca yıkıyorum ben aracı. :)

Geç düştü jeton. İlerideki lastik değişimini kastetmişsiniz.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2012, 14:16:57 Gönderen: karat »

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat farkını jant için değil ileride yeniden alacağınız lastikler için söyledim. Ben olsam siyahtan vazgeçmem ama karar sizin tabi ki. Bende hafta da bir yıkıyorum ama çok tozlu bir hal alıyor tabi :D

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
siyahın bakımı çok zor , almışken 16" jantlısını alın.

Çevrimdışı karat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GÖKHAN06;412667
Fiyat farkını jant için değil ileride yeniden alacağınız lastikler için söyledim. Ben olsam siyahtan vazgeçmem ama karar sizin tabi ki. Bende hafta da bir yıkıyorum ama çok tozlu bir hal alıyor tabi :D

Geç fark ettim :) Hani haftada bir yıkayarak pis araca binmeye alışkınım da siyah aracı pis bırakınca da çabuk çizilir gibime geliyor. Kuzenimde siyah civic hb vardı, hiç meraklı olmayan adam detaylı temizleme delisi olup çıkmıştı.

Real81 hocam, onu bulamazlarsa diye panik yapıyorum zaten. O yoksa siyahı da mı düşünmeyeyim bilmiyorum ki... Bu arada çift rengi 30bine ya da 30.500e alabilirsem daha fazla indirim yaptırmış olacağım.

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siyahın huyu pis işte yoksa beyazda çiziliyor tabi ki ama göstermiyor namıssızlar :D Karar sizin etkilemek istemiyorum ama dediğim gibi ben olsam siyahtan vazgeçmem hatta siyah varken beyaz düşünmem bile ama bu benim tabi :D

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Öncelikle şimdiden hayrlı olsun. Şahsi fikrim bu araça "beyaz" harika gidiyor.

Çevrimdışı evrn

• Fotoğrafçı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aradaki metalik farkı veremeyeceğim için Beyaz almıştım, ama gayet de memnunum, kırık bir beyaz ve kir göstermiyor. Memnunum tavsiye ederim.

Çevrimdışı karat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Beyaza örnek olması için forumdaki şu fotoğrafı ekliyorum. (Plaka görünmediği için ve sahibi de başka konuda eklediği için koydum yanlış anlaşılmasın) Siyah + beyazın 2012 gerçek fotosunu bulamadım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Yuhanna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Karar sizin ama yinede siyah beyaz o kadar iyi durmuyor. Mesela benimki mavi + beyaz düz mavilerden kat ve kat güzel duruyor(en azında benim için) ama siyah + beyaz için aynısını söyleyemeyeceğim...

Çevrimdışı karat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yuhanna;412698
Karar sizin ama yinede siyah beyaz o kadar iyi durmuyor. Mesela benimki mavi + beyaz düz mavilerden kat ve kat güzel duruyor(en azında benim için) ama siyah + beyaz için aynısını söyleyemeyeceğim...

Lav mı pasifik mi dediğiniz? Lav mavisini gördüm pek ısınamadım. Gerçi beyaz tavanlısını gördüm ama onun komple mavisi varmış ellerinde onu düşününce hoş olmaz dedim. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam siyah + gri tavan opsiyonu da vardı.

Skodanın sitesinde opsiyonel listesine girince şu yazıyı gördüm. 16lık şeklinde alanlar yanıtlarsa sevinirim, böyle bir şey var mı? Donanım isimleri eski şekliyle ama opsiyonlar aynı...

"Not: 16" Alaşım Jantlar 15" boyutunda stepne ile temin edilmektedir."

http://www.skoda.com.tr/new/aksesuar_fabia.asp