škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabişimle kaza

vedat · 52 · 11462

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün saat 1 gibi yolun karşı tarafında bulunan marketin otoparkına girmek için sola sinyalimi verip, yolu kontrol edip tam hareket ediyorken bir anda süratli şekilde ortaya çıkan araç maalesef duramadı. Aracıma şiddetli şekilde sağ tarafından vurdu.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun arkadaş. Allah beterinden saklasın.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çook geçmiş olsun, çamurluk, tampon vemotor kaputu iyi gibi..
Ön panel/panjur değişimiyle kurtarılır gibi..Bu arada diğer araçta Skoda'ymış..

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar. Cana gelmemesi tesellim zaten.

Diğer araçta skodaydı, iyi bir tesadüfmü kötümü bilemedim :) Yalnız biraz fazla işi vardı, tamir işini yapacak tanıdık ustama götürünce biraz umutsuzdu. Direksiyonu falanda yamulmuş.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tamponda yırtık var, muhtemelen değişim gerekir. Sağ far gidik zaten, sol fardada oynama var, ayakları kırık olma ihtimali var.
Aracın tamirini nerede yaptıracağım hakkında kafam karışık. Tanıdığım bildiğim kaportacıya mı götürsem yoksa yetkili servisemi. Yetkili servisler malum, mantık yenisini takmak.  En basitinden kaput için yetkili servis uğraşıpta işlem yapmaz kafadan değişim çıkacak. Bu konuda düşünceleriniz nedir? Ayrıca bursalı arkadaşlar Sertepe ve Bozkurt arasında tercih yaparlarsa kimi seçeceklerini söylemelerini rica ediyorum.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
büyük geçmiş olsun benim bile içim gitmişken senin ruh halini düşünemiyorum. sigortadan yaptıracaksan mecburi servise gideceksin. kusur olayı hanginize yüklenecek sigortadan öğren. tutanağı götür. yok ben kendi cebimden veririm dersen. ustana götürüp hallet. dediğin gibi bayağı bir masraf var. çaprazdan çarptığı için kaput çapraz kalkmış. diğer farda da o yüzden oynama olmuş. kaput düzeltilebilir ama komple boyanması lazım.  ben tampona hayran oldum böyle bir darbede yan çizgilerden kastırma yapmamış. o kırığı sanayide tampon ustalarına yaptırabilirsin. eskisi gibi olur. ön ızgara, nikelajlı çerçeve ve logo aksam yenilenecek. ve sağ farda öyle, sol far belki kurtarılabilir. onuda tamponculara sor.

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gecmis olsun.bozkurtamı bırakıcaksınız aracı

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413132
büyük geçmiş olsun benim bile içim gitmişken senin ruh halini düşünemiyorum. sigortadan yaptıracaksan mecburi servise gideceksin. kusur olayı hanginize yüklenecek sigortadan öğren. tutanağı götür. yok ben kendi cebimden veririm dersen. ustana götürüp hallet. dediğin gibi bayağı bir masraf var. çaprazdan çarptığı için kaput çapraz kalkmış. diğer farda da o yüzden oynama olmuş. kaput düzeltilebilir ama komple boyanması lazım. ben tampona hayran oldum böyle bir darbede yan çizgilerden kastırma yapmamış. o kırığı sanayide tampon ustalarına yaptırabilirsin. eskisi gibi olur. ön ızgara, nikelajlı çerçeve ve logo aksam yenilenecek. ve sağ farda öyle, sol far belki kurtarılabilir. onuda tamponculara sor.

Teşekkür ederim. İnsanın nasıl içi gidiyor tarifi zor. En zor kısmıda tam o anda sıcağı sıcağına araçtan inip hasar durumuna baktığınız zaman. Sağlık olsun diyorum artık. Tutanağa kazayı olduğu gibi yazsaydım iki tarafada kusur çıkacaktı. Karşı tarafın ekonomik anlamda durumu sıkıntı olduğu çok belliydi. Onunda kusuru çıkacağından benim sigortam onun masrafının tamamını karşılamayacağı için kalan kısmını cebinden ödemesi gerekecekti ama öyle bir imkanı olduğunu hiç zannetmiyorum. Birde iyi niyetli bir arkadaşa benziyordu bu yüzden kusur bendeymiş gibi tutanak düzenledim.
Benim kaskom olduğu için aracımın tamirini kasko ile karşılatacağım. Bu konuda tecrubesiz olduğum için fikirleriniz çok önemli. Kaskoyu 860 liraya yaptırmıştım aracı bayiden çıkardığım gün. Önümüzdeki poliçe döneminde ödeyeceğim ücret ne kadar artar tahminen? Birde ikame araç talebinde bulunursam önümüzdeki poliçe döneminde bana çıkartacakları fiyatları etkiler mi etkilemez mi?
Püf noktaları var mıdır, dikkat etmem gereken konular vs?

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;413139
gecmis olsun.bozkurtamı bırakıcaksınız aracı

Bozkurt mu Sertepemi diye daha karar veremedim. Geçen sene Bozkurt ile sıkıntı yaşamıştım. Bu sebepten biraz şüphelerim olsada, gerek ordaki arkadaşları iyi kötü tanıdığımdan gerek sertepenin skoda konusunda daha yeni olması sebebiyle Bozkurta bırakacağım sanırım.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. canınız sagolsun. allah beterinden saklasın.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Geçmiş olsun.
En büyüğü bu olsun İnşaallah.
Alıntı yapılan: vedat;413141
...Karşı tarafın ekonomik anlamda durumu sıkıntı olduğu çok belliydi... ...iyi niyetli bir arkadaşa benziyordu bu yüzden kusur bendeymiş gibi tutanak düzenledim...
Ben de bu durumda bu şekilde davranırdım, bundan bir 10-15 yıl önce olsaydı. Ama böyle durumlarda, hiç aklıma gelmeyen şeyler (karşı tarafın aracındaki başka zaman olmuş hasarları da bu kazaya itelemesi gibi) karşıma çıktığı için artık yapmam sanırım. Gene de niyetleri çok bozmamak lazım.
Neyse.

Allah beterinden esirgesin.

Çevrimdışı Gearbox

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun , Allah beterinde esirgesin :(

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun, allahdan airbag ler acılmamıs, yetkili kaputunda degismesini isteyebilir,