škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız değerleri ve devir saati hakkında bilgi verir misiniz?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, daha önceki arabam 2000 cc toyota idi. Bu araçta ideal hız  ve vites değerlerinde kullandığım zaman 2500 devir gösteriyordu. Octaviada bu değer 1500 devir gösteriyor. Biraz daha açık anlatmak gerekirse örneğin 5. vites 90 km/h hızda devir 1500 gösteriyor. Ve de en düşük yakıt değerlerine ulaşıyor. Size sormak istediğim şu: Daha önceki aracımda 5. vites 90 km/h hızda devir 2500 iken yeni aldığım octiviada bu vites ve hızda devir 1500 oluyor. Neden böyle bir farklılık  var?:confused::confused:

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Octavia nin son dişli oranı uzundur yani sen 5 giderken sanki 6. Vites de gidiyor gibi oluyorsun ;)

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamamen dişli oranlarıyla alakalı bir durum. Önceki aracım 2. viteste 120 yapıyordu 4. viteste kadran kapatmaya yaklaşıyordu.
Bende ki octavia ise mpı motor 5. vites 90 km. hızı hangi devirde gördüğünü tam hatırlamıyorum ama 100 km. hızda tam 3000 devir oluyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dişli oranıyla ilgili, bu sayede aynı hızlarda Octavia yada motor sesinden rahatsız olmazsınız:)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar benim, araç göstergesindeki hız ile navigasyondaki hız aynı değil navigasyon 5 km daha düşük gösteriyor. bir tanıdığımda da aynı durum söz konusu. sizlerde nasıl acaba ?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı GÖKHAN06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;413634
arkadaşlar benim, araç göstergesindeki hız ile navigasyondaki hız aynı değil navigasyon 5 km daha düşük gösteriyor. bir tanıdığımda da aynı durum söz konusu. sizlerde nasıl acaba ?

Hep o şekilde gösteriyor, pek çok araçta denedik.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

bütün nagivasyon cihazları arabalara göre 5-10 km düşük gösteriyo bunun nedeni tam olarak nedir bilmiyorum ama bir arkadaşım arabaların hız göstergelerini bilerek biraz yüksek tuttuklarını söylemişti

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Sadece navigasyonda değil, bazı yollardaki yaklaşınca hızı gösteren cihazlarda da 5km daha düşük gösteriyor. Bende bilerek yaptıklarını düşünüyorum.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;413747
Sadece navigasyonda değil, bazı yollardaki yaklaşınca hızı gösteren cihazlarda da 5km daha düşük gösteriyor. Bende bilerek yaptıklarını düşünüyorum.

teker ölçülerindeki değişikliklerde buna sebep oluyor.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413748
teker ölçülerindeki değişikliklerde buna sebep oluyor.

bu mümkün değil.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabalardaki hız göstergeleri direk olarak mekanik ölçüm yapar.Ama navigasyon vb cihazlar yaydıkları ışınlar ve bunların geri dönüş verileri ile hız ölçümü yapar.Ayrıca 5 km hız farkı da çok kayda değer bir fark sayılmaz

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bolu dağı tüneline gelmeden hız uyarı levhaları var,orada da normal hızdan düşük gösteriyor,sanırım dıjıtal sistemin işleyişi mekanik gibi değil..