škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracım çalışmıyor... Acil yardım!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model fabia aracım bir türlü çalışmıyor. Kontağı çeviriyorum motor sesi geliyor ama bir türlü çalışmıyor 4/5 defa denedim fakat çalışmadı. Bir kaç deneme sonra yağ lambası sinyal verdi. Araç servisten de yeni çıktı. Hala anlamış değilim. Acil yardımlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağını suyunu kontrol ettiniz mi? Onun dışında motor ikaz ışığı yanıyor mu?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akünün şarjı bitmiş olabilir. önce bir yağ kontrolü yapın doluysa sebep budur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Serviste gözden kaçan bir şey mi var acaba? Gerçi rutin bakım ise bunu etkileyecek bir şey olmaz.

Yağ seviyesi normal mi?

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yoğun uğraşlar sonunda aracı çalıştırdım. Antifirizini ölçtürmek için akşam vakti sanayiye gittim onu halledeyim derken kaputu açan usta motor yamuk duruyor dedi, fıttıracağım resmen ya... Motor sola yatık duruyormuş. Aracı sıfır aldım ağustosta servisten çıktım. Olmazsa haftasonu Ankara'ya And Skoda'ya gideceğim...

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;413805
yamuk motormu olurmus ya :S

Hocam inanın öyle dedi ben de şaşırdım. Dikkatli bakınca adama da hak verdim. Kafayı yiyeceğim. Bir de şu linke bakar mısınız? http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=641&highlight=yamuk+motor

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sabitleyici vidalarını, takozlarını mı unutmuşlar bende ilk defa duyuyorum. Allah vere de volan, kavramada bir eğrilik olmasa. altını falan vurmadıysanız fabrikasyon hata gözüküyor. arabayı havaya kaldırdıklarında bir bakın darbe almış mı alttan.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2012, 00:00:57 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413808
sabitleyici vidalarını, takozlarını mı unutmuşlar bende ilk defa duyuyorum. Allah vere de volan, kavramada bir eğrilik olmasa. altını falan vurmadıysanız fabrikasyon hata gözüküyor. arabayı havaya kaldırdıklarında bir bakın darbe almış mı alttan.

Hocam yarın sabah aracı sanayiye götüreceğim eğer sıkıntı büyükse Ankara'ya servise geleceğim. Araçtan cidden çok soğudum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede aracınızı inceletin normal bir durum değil.Eğrilir bir çok sistemede zarar verir servisin bunu fark etmemeside ayrı bir durum...

Çevrimdışı fabia_tr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Burdan ben sunu anliyorum turkiyedeki servislerin cogu is de bilmiyor ayrica ek bi is ciktigi an gormezden gelip caktirmadan anlamaz diye teslim ediyorlar. babamin 2011 astrasinin teybi ust paketin teybi olmasina ragmen anteninde sikinti oldugu icin dogru duzgun radyolari cekmiyordu. ben baktim fabrikasyon hata dedim ozkaymak servise goturdum. adamlar yaptik deyip yollamislar arabayi sanki duzelttikleri hicbisey yok gibi degisiklik yok babam da radyo dinlemedigi icin simdi de garantisi bitmis arabanin. ozellikle arac garanti kapsaminda bakima giriyosa yada sikayet varsa yapmamak icin ekstradan vakit harcamamak icin ellerinden geleni yapiyorlar herseyin ustunu kapatiyorlar. soyleyince de aracta ariza yok diyorlar. yaziklar olsun

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı bugün götürdüm. Volkwagen grubu araçların yeni versiyonlarında motorlar sağa yatık olarak üretiliyormuş. Dolayısıyla aracın orijinalinde motor yatıkmış. Başka bir arkadaşın polosu vardı onunkinde de aynı. Aracın çalışmamasına gelincede usta kontağı direkt çevirmemi söyledi. Normalde ışıkların sönmesini bekliyordum (airbag, yağ vb.) Işıkların sönmesini beklemek bujileri ısındırdığı için araç çalışmıyormuş... Rutin kontrolleri de yaptırdım Derin bir nefes aldım. Aracım şimdi gayet iyi... Hepinize teşekkürler...

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersengs111;413870
Arkadaşlar aracı bugün götürdüm. Volkwagen grubu araçların yeni versiyonlarında motorlar sağa yatık olarak üretiliyormuş. Dolayısıyla aracın orijinalinde motor yatıkmış. Başka bir arkadaşın polosu vardı onunkinde de aynı. Aracın çalışmamasına gelincede usta kontağı direkt çevirmemi söyledi. Normalde ışıkların sönmesini bekliyordum (airbag, yağ vb.) Işıkların sönmesini beklemek bujileri ısındırdığı için araç çalışmıyormuş... Rutin kontrolleri de yaptırdım Derin bir nefes aldım. Aracım şimdi gayet iyi... Hepinize teşekkürler...
benim aracımdada karşıdan bakınca motor hafif sağa yatık duruyor.demekki bütün fabialarda böyle.bu arada geçmiş olsun diyelim

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersengs111;413870

bende ışıkların sönmesini bekliyorum çalıştırmadan önce yanlış mı yapıyormışum yani :hmm: Herkes direk çalıştırıyor mu arabasını :)) Doğru nedir acaba?

Çevrimdışı Yuhanna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim dizel araçlarda ve turbo destekli motorlarda gösterge ışıklarının sönmesini beklemek lazım. Ben bekliyorum şuana kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım hatta bi kaç kere kontak 2. kademede 5 dakika bile beklemişliğim vardır. Her defasında tek marşla çalıştı arabam.