škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kendiliğinden kararan iç dikiz aynası

fenomen · 35 · 12223

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;34219
A5 deki A4 e olmaz mı ?

A5 deki uymaz aynalar yapıştırma değil camın içinde yuvası var oraya oturtuyolar..

sadece aynayı değiştirmek mümkün değil :)

Alıntı yapılan: hakanerdogan;34220
öle olunca açıyı değiştiriyon, ayna kararma fonksiyonu başka bişey. reno 9 da bile var o dediğin :lol:

Ne bilim 2001 senesinden kaldık ondandır:hanz:

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;34220
öle olunca açıyı değiştiriyon, ayna kararma fonksiyonu başka bişey. reno 9 da bile var o dediğin :lol:

Tamam işte açıyı değiştiriyorsun gözünü almıyor...:) Yoksa dikiz aynasındaki açı ile ne işim olacak :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;34244
Tamam işte açıyı değiştiriyorsun gözünü almıyor...:) Yoksa dikiz aynasındaki açı ile ne işim olacak :D

kararan ayna gibi değil. arkayı görebildiğin her vakit alıyor yine. her ikisinide denedim :ok:

kararan aynada gökteki yıldız gibi oluyor farlar.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya aslında meganede o kitin üstünde bide yağmur sensörü bulunuyo bağlatmışken ikisini birden yapmak lazım kaç paradırki acep siz bi yapın bakalım tuzlu bişey değilse bizde yaparız
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bugün Ostimden geçerken Yıldız'a girdim. neler neler var be... hele ne motor parçaları, ne manifoldlar ne alternatörler, asla servisten mervisten almam. cillop gibi pert arabalar var :D

fenomen hocanın ayna işinide sordum bi kaç yere. olay şu şekil. şimdi aracta zaten kendiliğinden kararan ayna olayı varsa yeniyi takıyon fişi sokuyon o kadar zaten.

ama kararabilen ayna yoksa iş başka. öncelikle şunu söliyim, elektrikli aynayı alıp yapmaz imkansız değil, ama deveye hendek atlatmak tarzı bişeymiş. ön camında değişmesi lazımmış o olay için (olsa fabitoyada yapardık :D)

e dedim bunun başka yordamı yokmu, elektriksiz karanlık ayna vs. falan?

şimdi adam tutup bana bu aynayı gösterdi. aynanın arkasında elektrik bağlantısı yok, yani ayna boş obje :D

ama adamın dediğine göre (ki ben muallaktayım sizlere soruyom pek inanasım gelmedi) ışığı göze yansıtmıyan aynaymış. ama hiç elektrik bağlantısı yok.

sadece altında garip merceksi bişi var. işin aslı kararsız kaldım, aha bahsettiğim ve elektrikle çalışmaksızın kararan ayna buymuş. (bide Muhammed Hocanın arabasındaki aynı ayna olabilir diye düşündüm :D :D :D :D)

sözü öncelikle Serkan Ustama ve diğer bilirüyelere bırakıyorum :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında tam bir modifiye sayılmaz biraz tak çalıştır gibi bişey oldu..
Ayna 97 Model Oldsmobile aynası
Sigorta kutusundan, park lambasının sigortasının çıkışından elektrik aldım.. Sol direkten tavana çıktım..
Aynada, üç kablo vardı, 3. kablonun ne işe yaradığını şu ana kadar keşfedebilmiş değilim.. Elektriği parktan almıştım zaten, şasiyi de tavan lambasında aldım.. elektrik bağlantılarını tamamladım..
Benim aynayı söküp bu aynayı taktım.
Her hangi bir uyum sorunu olmadı, Bu ayna bir-iki cm büyük, ona da alışırız artık..
Aynanın altında bir açma kapama düğmesi var istediğim zaman devre dışı bırakmama imkan tanımışlar buda hoş bir özellik..

http://www.ozyurek.org/ayna/ayna.htm

adam uğraşmış ve yapmış biz neden yapamayalimki kaç paradır acep bir ayna
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan çok teşekkürler epey zahmet verdik herhalde bu ramazan ayında inşellah sadece benim iş için gitmemişindir.225 tl çok pahalı geldi bana,ama bu ayna çıkma hurdacılarda mı yoksa sıfır orjınali mi?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;34218
Ne yapcaksınız kararan aynayı manuel olarak yapsanıza aynanın altındaki mandaldan?
:ok:Kadir sanırım bende dediğin gibi yapmaya devam edeceğiz.zaten bu söylediğini uyguluyordum ama kararan ayna olsa daha iyi olurdu ama bu kadar paraya da değmez sanırım çok pahalı geldi bana epeyde zahmetli bişi zaten.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
sıfırı 225 canım, demeyi unutmuşum :D bi tane ölü passat vardı, kablosu tesisatı yerindeydi, ama çok kirli kötü durumdaydı, bayada ucuza bırakırım dedi. istersen sorup alayım.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerçekten çok pahalı yaww bunun daha ucuz yollu bişeyi yokmudurki????
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki hakan yukardaki alıntılanan başka forumdan yani kabloyla alakası yok diyor,eğer bu kablo işi v.s varsa bunu elektrikçide mi yaptıracağız,o çıkma işide nereden baksan en az 100 tl der yani,birde adaptasyon sorunu olacak gibi herhalde.velhasıl orjınal gibi olmıyacağı anlaşılmış vaziyette.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
100 demez.

passatın motoru kapıyı bacayı satmış, tavanı kesmiş onuda satmış camla ayna artmış. passat 99 model :D :D :D

20-30 bişiye döver alırım onu istersen. :lol: ama incelemem lazım sağlam mı deyi.

yav abi neler var neler görsen. kafayı yedim ya. mis gibi VW KKK turbolar, Garret turbolar zibil gibi, hatta bildiğin tertemiz 1.6 MPI motorlar ortada öle yatıyo...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw hakanım sana zahmet vermekde istemiyorum ama bu dediğin fiyatlara 20 ye falan tamam da bu aparatı nereye nasıl bağlıyacağız ve randıman alabilecekmiyiz ki,ayrıca sistemin çalışıp çalışmadığını ve ön camında değişmesi gerektiği v.s bahsedildi burda bunlar kafamı karıştırdı.Oradaki hurdacıların ve çıkma parçaların şöhretini duydumda ondan söylemiştim sana.Burda kaza yaptığımız 2002 seat toledonın yarısı ve tavanı komple arkadaş oraya gitti ordan aldı 3500 tl ye.sol önçamurluk,sol kapı aynasıyla birlikte,arka sol çamurluk,tavan komple,aynalar,stop lambası,arka sol kapı tüm bunlar ve aklıma gelmiyen nice parçaları 3500 tl ye aldı.arkadaş demişdi ki bana audi a4 b7 kasa yeni kasa yani önden motor aksamından da hafif darbe almış 18milyara al götür demiş,parçalarınıda bedava vereyim demiş,düşün ben de kafayı yememek için oraya gelmemeyi uygun buldum yoksa niyetimi değiştireceğim.en iyisi böyle kalsın diyorum octi ye devam.orjınal başkadır.ama ilerde audi'nin orjınalini bulamazsam neden olmasın hafif kazalısıda olabilir ama şimdi değil.