škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb 1.4 tsi turbo devreden çıkıyor

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar aracım superb comfort 1.4 tsi 122 hp. Aldıktan sonra yaklaşık 3000 tl ye landirenzo lpg sistemi taktırdım. Gayet de memnun oldum ve 20000 km yaptım fakat aracımda son zamanlarda bayılma oluyor mesela 120 km hızla rampa çıkarken birden turbo devre dışı kalıyor ayağım gazın sonundayken 70 80 sürate düşüyor
bugün servise götürdüm n75 valfi dediler değiştirdik yine olmadı aynı arıza devam ediyor. benzinde de gazda da aynısını yapıyor. Yardımcı olurmusunuz lütfen arkadaşlar :(

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Arıza varsa mutlaka servisteki yazılımla bulurlar, servisin de yeni diagnostik cihazlarının olması ve yazılımlarının güncel olması çok önemli.

Turbo kendini devre dışı bırakabiliyor (limp mode) fazla ısınma veya başka bir aksi durum varsa

Ugur A.

• Ziyaretçi
Turbo hortumlarının kaçırmadığından da emin olun bence.

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
türbinleri kontrol etmediler ama hortumlar sağlam. araba su an serviste arkadaşlar bugün bıraktım basınç sensörü ve başka bi valfi daha değiştirmişler sonra denediklerinde turbo devreden çıkmamış ama benim hissettiğim gibi usta da hissetmiş arabada çekiş kaybı var gaza basınca hoplaması gereken araba boğuluyo gibi oluyo :(

ayrıca tüpü devre dışı bıraktırdım benzinde de yapıyo aynısını. yani sıkıntı lpg sisteminden değil motorla alakalı :(

aracı bağlayınca arızayı buldular " ayar sınırı aşıldı yüksek basınç " gibi hata yazıyor. Sürekli bu hatayı veriyor ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Basınç sensörü ve n75 de olur basınç yüksek geliyorsa benim aklıma ilk bunlar geliyor.Zamanında açılmıyordur n75 valfi

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ama n75 orjinali ile değişti ve basınç sensörü de değişti ama hata vermese bile bi çekiş düşüklüğü var neden acaba ?

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun bir kaç sebebi olabilir  

1, sebep   hava akış sisteminde  yani debimetre bozuk ise yokuşta bayılır

2, sebep  enjektörlerde sıkıntı olabilir  enkejtörlerin ölçümü yapıldımı  enjektörlerin  veya  KÜTÜK  deniyelen  rail rampası  enjektölerin yakıtı borulardan  rampaya yolladığında  rampanın içinde basınç olmamasından dolayı güç kaybı olabilir  başka bir sebebi olcanı sanmıyorum  bunlara bir baktır  çoğu zaman  hava akış sistemi  makineye bağlıda olsa bozuk olduğunda hata vermiyor  bi söküp  başka bir aracınkini takıp deneyebilirler  

veya  enjektörlerin değerlerine  baktır  ortalamada -5 ve +5 in altında ve ya üstünde ise bu seferde sorun enjektörlerdedir

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer sorun babamın TDI fabia da oldu arabanın başında olamadığım için sorunu tam olarak öğrenemedim ama ustanın bana dedigi turbo ile ilgili ne var ne yok değişti dedi.İlk başta adamlar bize fazla masraf cıkarmamak için turbonun her tarafına dokunmamışlardı ve sorun çözülememişti servise 3 kere gittik 3. sünde sorun halloldu. ama 1800 TL de para yedi namussuz :)

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sorun çözüldü arkadaşlar lpg sistemini komple kablolar da dahil söküldü yerine yeni modeli monta edildi. Şimdi gayet iyi ayrıca bin devrin altında da benzin yakmıyo artık yani yakıt da düştü :) ilginizden dolayı çok teşekkürler arkadaşlar saolun :)
ayrıca Konya Ademler Otogaza ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Geçmiş olsun :) Lpg şirketi garantiden mi halletti işlemleri?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhelvacılar;415447
sorun çözüldü arkadaşlar lpg sistemini komple kablolar da dahil söküldü yerine yeni modeli monta edildi. Şimdi gayet iyi ayrıca bin devrin altında da benzin yakmıyo artık yani yakıt da düştü :) ilginizden dolayı çok teşekkürler arkadaşlar saolun :)
ayrıca Konya Ademler Otogaza ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

belli bir ömrü mü varmış yoksa turbolara uyumlu mu değilmiş.

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yine aynı şey oldu :(:(:( lpg tamamen yeni motorda bi yerde bi sıkıntı var offfffff offff :S

Çevrimdışı mhelvacılar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet lpg garantiden değişti turboyla uyumlu olmasa 20000 km yapamazdımki motorun bi yerinde bi sıkıntı var ama nerde bıktım artık :(

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Hocam geçmiş olsun lpg ustasını yanınıza alın ve servise birlikte gidin bence. Kendimi bildim bileli dizel arabaya binerim çok şükür hiç motor sıkıntısı yaşamadım. Allah hiçbirimize de yaşatmasın.