škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İkinci el Fabia II

ZaHiR · 17 · 4658

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Arkadaşlar nasip olursa yarın ikinci el fabia II alıyoruz. Yalnız aklıma takılan birkaç soru var;

Tramer kaydında araçın 3 kazası çıktı
1- HSR1: 16.06.2012, Çarpma (fiyat yazmıyor) - Alacağımız kişi bunu hatırlamadığını söyledi. Biraz düşündükten sonra araçın kaskosu olduğu için bindiğim motorun bir yerini yaptırdım dedi. [Bana inandırıcı gelmedi.]
2- HSR2: 29.12.2011, Çarpma, 1891 TL (Arka sağ kapı serviste değişmiş) [Stop lambasını 626tl olarak düşünüresek bana fiyat biraz düşük geldi]
3- HSR3: 12.09.2011, Çarpma, 626 TL (Arka stop lambası serviste değişmiş) [Sadece stop lambası bu kadar tutar mı?]

Bunların dışında araç içimize sindi, test sürüşü yaptık. Yarın özel servise boya, elektronik aksam ve alt takımlara bilgisayarda baktıracağız. Başka nelere bakılabilir?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D:aman::blg:Hcm benim topikden devam etsen daha iyi olurdu sanki.ayrica topigi gec actitgtin icin cevap yazan az olur gibi.kendi topigim oldugundan demiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
626 TL sadece stop fiyatı değil, çok uçuk o fiyat. Ama kaza sonrası etrafındaki fittiler, kablolar, fişler, ampuller falan bir çok şeyi değiştirmiş olabilirler.

Önemli olan ekspertiz tabi

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Kazalı yada boyalı neyse de değişenli araba almak biraz cesaret ister işin gerçeğini kimi satıcılar söylemiyorlar. Benim fabişin ön sağ farı 450 TL'ye değişti İrfan abi :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Far, hele ki mercekli, ya da xenonluysa o fiyat normal...stop 100-150 arası birşey, 600 küsür rakamında bence yanlışlık var..
Arabaya gelince detaylı olarak seriste inceletin, net bir fikriniz olsun...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Baylas;415119
Kazalı yada boyalı neyse de değişenli araba almak biraz cesaret ister işin gerçeğini kimi satıcılar söylemiyorlar. Benim fabişin ön sağ farı 450 TL'ye değişti İrfan abi :)

Ben 500 TL'ye bir çift sıfır Hella (orijinal) mercekli far bulmuştum Roomster'ıma  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu an expertizle meşgul herhalde fatih,akşama hayırlı havadisler bekliyoruz.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: fenomen;415073
:D:aman::blg:Hcm  benim topikden devam etsen daha iyi olurdu sanki.ayrica topigi gec  actitgtin icin cevap yazan az olur gibi.kendi topigim oldugundan  demiyorum.

Hocam ben de daha önce açılmış bir konu olduğu için bakılmayabilir düşüncesiyle ayrı bir konu açıyım demiştim...

Alıntı yapılan: lrfan;415096
626 TL sadece stop fiyatı değil, çok uçuk o fiyat.  Ama kaza sonrası etrafındaki fittiler, kablolar, fişler, ampuller falan  bir çok şeyi değiştirmiş olabilirler.

Önemli olan ekspertiz tabi

Hocam bize söylediği sadece stop lambasıydı...

Alıntı yapılan: Baylas;415119
Kazalı yada boyalı neyse de değişenli araba almak  biraz cesaret ister işin gerçeğini kimi satıcılar söylemiyorlar.  

Dün araçı görmeye gitmeden önce sadece arka sağ kapının  değiştiğini, onun dışında araçda hiçbir şeyin olmadığını söylemişti.  Fethiye'ye gittiğimizde araçın arka skoda logosunun yanında avuç içi  kadar çökük olduğunu gördük. Niçin fotosunu koymadığını veya telefonda  söylemediğini sorunca her zamanki klasik ifade ile; "sıfır araba mı  alıyorsunuz hocam" dedi. Neyse birşey demedik. Havanın kararması ve  yağmurlu olmasından dolayı da çok ayrıntılı bakamadık. Mesala hiç kaputu  açtırmadık. Tabii bu bizim eksikliğimiz... Ardından pazarlık bitip  servise göstermeye gelince satıcı hanımını bir yerden alması  gerektiğini, işlemlerinde saat 17.00'yi geçmesinden dolayı olmayacağı  için(noter satış) yarına servise baktıralım dedi ve ekledi; araba  rehinli yarın önce onun ödemesini yaparız dedi. Ben eve geldikten sonra  rehin kaldırma hususunu araştırdım. Gördüm ki bu işlemlerin 1 günde çok  hızlı olunursa bitirilebileceğini hatta kredi alınan kuruluş "rehin  kalkmıştır" kağıdını merkezden kargo ile gönderirse en az 3 gün  süreceğini okudum. Bir de parayı önce bankaya yatırıp sonra rehinin  kalkmasını bekleneceğini okuyunca bankadan çıktıktan sonra "nerden  tanışıyoruz" derse ayıkla pirinçin taşını diye düşündük ve vazgeçtik...

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ZaHiR;415153
Dün araçı görmeye gitmeden önce sadece arka sağ kapının  değiştiğini, onun dışında araçda hiçbir şeyin olmadığını söylemişti.  Fethiye'ye gittiğimizde araçın arka skoda logosunun yanında avuç içi  kadar çökük olduğunu gördük. Niçin fotosunu koymadığını veya telefonda  söylemediğini sorunca her zamanki klasik ifade ile; "sıfır araba mı  alıyorsunuz hocam" dedi. Neyse birşey demedik. Havanın kararması ve  yağmurlu olmasından dolayı da çok ayrıntılı bakamadık. Mesala hiç kaputu  açtırmadık. Tabii bu bizim eksikliğimiz... Ardından pazarlık bitip  servise göstermeye gelince satıcı hanımını bir yerden alması  gerektiğini, işlemlerinde saat 17.00'yi geçmesinden dolayı olmayacağı  için(noter satış) yarına servise baktıralım dedi ve ekledi; araba  rehinli yarın önce onun ödemesini yaparız dedi. Ben eve geldikten sonra  rehin kaldırma hususunu araştırdım. Gördüm ki bu işlemlerin 1 günde çok  hızlı olunursa bitirilebileceğini hatta kredi alınan kuruluş "rehin  kalkmıştır" kağıdını merkezden kargo ile gönderirse en az 3 gün  süreceğini okudum. Bir de parayı önce bankaya yatırıp sonra rehinin  kalkmasını bekleneceğini okuyunca bankadan çıktıktan sonra "nerden  tanışıyoruz" derse ayıkla pirinçin taşını diye düşündük ve vazgeçtik...

Bu işler böyledir hocam :) temiz araba bulmaktan daha zordur dürüst satıcı bulmak. Ondan ziyade ben daha önce rehinli aracımı Antalya'dan gelen birisine satmıştım. Bankaya gittik kredimi ödedi kapattık sonra kalan parayıda orda bana verdi şahıs. Sonra bankadan aldığımız borç yoktur kağıdını bankanın noterine gittik tastiklettik tabiki bu ücret satıcıya ait yani bana. Sonra trafik şubeye gittik ordan da rehini kaldırdık ve notere gidip satışı verdik bu bahsettiğim işlem sabah 10 gibi başladık ve öğle molası dolayısı ile bankanın gönderdiği noterin açılmasını bekledik. Saat 3 gibi arabamın satış işlemi bitmişti.

Karşı tarafın güven gibi bir sıkıntısı olsa idi bu satış işlemi çok uzardı tabiki. Ayrıca sizde rehinli araç alacaksanız ve karşı tarafa güvenmiyorsanız bankada ödeme sırasında senet imzalatın sonra arabanın borcunu ödeyin. Noterde devri verince sizde senedi verin olsun bitsin.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;415159
Bu işler böyledir hocam :) temiz araba bulmaktan daha zordur dürüst satıcı bulmak. Ondan ziyade ben daha önce rehinli aracımı Antalya'dan gelen birisine satmıştım. Bankaya gittik kredimi ödedi kapattık sonra kalan parayıda orda bana verdi şahıs. Sonra bankadan aldığımız borç yoktur kağıdını bankanın noterine gittik tastiklettik tabiki bu ücret satıcıya ait yani bana. Sonra trafik şubeye gittik ordan da rehini kaldırdık ve notere gidip satışı verdik bu bahsettiğim işlem sabah 10 gibi başladık ve öğle molası dolayısı ile bankanın gönderdiği noterin açılmasını bekledik. Saat 3 gibi arabamın satış işlemi bitmişti.

Karşı tarafın güven gibi bir sıkıntısı olsa idi bu satış işlemi çok uzardı tabiki. Ayrıca sizde rehinli araç alacaksanız ve karşı tarafa güvenmiyorsanız bankada ödeme sırasında senet imzalatın sonra arabanın borcunu ödeyin. Noterde devri verince sizde senedi verin olsun bitsin.
:clap:güzel tesbi:clap:tleriniz var.ama eleman üçüncü kazayı anlatmakta sıkıntı çekiyor ve izah edemiyor,stop lambasının değiştiğini tramer kayıtlarını girip telefon edildiğinde söylüyor.pazarlık bitiyor rehin olduğunu o zaman söylüyor hadi bunlar neyse de 3.kaza nerde ve nasıl oldu havada askıda duruyor:adm:

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güven vermeyen satıcıdan mal alınmaz; sonra şimdi göremediğiniz başka şeyler çıkmayacağı ne malum.
Kaza hepimizin başına gelebilir. Dürüstçe arabasını anlatmalı satan insan ama hak nedir hukuk nerededir; bazılarının tek derdi para ne yazık ki.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;415165
:clap:güzel tesbi:clap:tleriniz var.ama eleman üçüncü kazayı anlatmakta sıkıntı çekiyor ve izah edemiyor,stop lambasının değiştiğini tramer kayıtlarını girip telefon edildiğinde söylüyor.pazarlık bitiyor rehin olduğunu o zaman söylüyor hadi bunlar neyse de 3.kaza nerde ve nasıl oldu havada askıda duruyor:adm:
Bırakın almayın o aracı derim internetten biraz araştırın başka bir araç bulabilirsiniz en azından drüst bir satıcıdan alırsınız :)

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de satılık  2011 fabia 2 ambiante dinamik var 2011 haziran çıkışlı 7800 km de benim arabamdada rehin var bu işin bukadar zor olduğunu bilmiyodum kredi çekmek zor bide kapatmak için  notere gitmek vede trafik müdürlüğünede gitmek mi varmış yahu vay anam vay :) demek ki şehir dışından biri gelirse 1 gün beklemek zorunda yani .
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2012, 18:23:27 Gönderen: avni »

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: avni;415259
Bende de 2011 fabia 2 ambiante dinamik var 2011 haziran çıkışlı 7800 km de benim arabamdada rehin var bu işin bukadar zor olduğunu bilmiyodum kredi çekmek zor bide kapatmak için  notere gitmek vede trafik müdürlüğünede gitmek mi varmış yahu vay anam vay :)

Abi seri bir şekilde işlemler yapılırsa ve banka, bankanın noteri, trafik müdürlüğü, satışın yapılacağı noter eğer yakın ise bir günde biter ;)