škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Coook yakıyorr mu

veys · 29 · 7757

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadslar abiler size bi sorunumla daha gelmiştim fan surekli çalışıyor diye fan yapıldı o zaman gaz da sehir içi 0.60 krs yakıyordu şimdi 0.380 yakıyor gaz fiyatı 2.82

2005 otomatik vites sıralı tup landironzo marka ne yapmalıyım yada normal mi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: veys;415301
Arkadslar abiler size bi sorunumla daha gelmiştim fan surekli çalışıyor diye fan yapıldı o zaman gaz da sehir içi 0.60 krs yakıyordu şimdi 0.380 yakıyor gaz fiyatı 2.82

2005 otomatik vites sıralı tup landironzo marka ne yapmalıyım yada normal mi

MPI motor otomatik şanzımanla bu soğukta yakabilir normaldir bence.

Kısa mesafe mi kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kısa sayılır ortalama 10 km yapıyorm otomatik oldugundan mı cok yakıyor :(

dayım da 2004 ambiend var manuel ankara da sehir içi 0,25 civarı yakıyor diyor oda ewden işe işden ewe gidiş geliş 15 km anca tam araba ısınıyor gideceği yere varmış oluyor bi ustaya göstersem mi ?

benim tüpün servisi de çankırı da yok bilmiyorum ne yapmalıyım

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veys;415324

dayım da 2004 ambiend var manuel ankara da sehir içi 0,25 civarı yakıyor diyor oda ewden işe işden ewe gidiş geliş 15 km anca tam araba ısınıyor gideceği yere varmış oluyor bi ustaya göstersem mi ?

otomatik olması kafadan 1 lt fazla yakar zaten.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: veys;415324

Ankara şehir içi, uzun düzlükleri olan, çoğunda 70 kmh sınırı olan, neredeyse şehir dışı değerlerinin elde edilebileceği bi yer aslında.

Geçen arkadaşa ankara'dan 1.5 crdi Admire aldık, AnkaMall'ın orada sıfırladık, Şaşmaz'a kadar 70 sınırı vardı, 4.2 yaktık ortalama. Ama Karabük'te sizinki gibi kısa mesafelerde 8-9 litre görüyor.

MPI zaten 10-11 litre benzin yakar. LPG olunca 12 olur, otomatik olunca 13 olur, soğuk olunca.... :rm: neyse abartmayalım, ama normaldir yani...

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı pams

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oksijen sensöründe arıza olabilir, ama bu durumda motor uyarı lambası yanarı, benim araba da çok yakıyordu, şimdi oksijen sensörünü değiştirdim. Düzelecek mi merak ediyorum.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
düz vitesi ile 2.8 den aldığımda 30 kr yaktığını hatırlamıyorum.Bence ufakta olsa problem var.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: turker;415355
Ankara şehir içi, uzun düzlükleri olan, çoğunda 70 kmh sınırı olan, neredeyse şehir dışı değerlerinin elde edilebileceği bi yer aslında.

Geçen arkadaşa ankara'dan 1.5 crdi Admire aldık, AnkaMall'ın orada sıfırladık, Şaşmaz'a kadar 70 sınırı vardı, 4.2 yaktık ortalama. Ama Karabük'te sizinki gibi kısa mesafelerde 8-9 litre görüyor.

MPI zaten 10-11 litre benzin yakar. LPG olunca 12 olur, otomatik olunca 13 olur, soğuk olunca.... :rm: neyse abartmayalım, ama normaldir yani...

Ankara genellikle dediğiniz gibi düz bir yer, ancak trafikte olduğunuz saat çok önemli. Özellikle mesai saatlerindeyseniz istanbuldan farksız hatta daha da kötü bir hal alıyor. Kendimden örnek vermek gerekirse 1.6 TDI DSG ile ev iş arası git gel 16 kmyi ortalama 8-9 litre yakıyorum. Nedeni ise inanılmaz in çıklı yokuşlar ve trafik. Tabi birde mesafe kısa olduğu için motor ısınmadan yolun çoğunu gitmiş oluyorum.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;416567
Ankara genellikle dediğiniz gibi düz bir yer, ancak trafikte olduğunuz saat çok önemli. Özellikle mesai saatlerindeyseniz istanbuldan farksız hatta daha da kötü bir hal alıyor. Kendimden örnek vermek gerekirse 1.6 TDI DSG ile ev iş arası git gel 16 kmyi ortalama 8-9 litre yakıyorum. Nedeni ise inanılmaz in çıklı yokuşlar ve trafik. Tabi birde mesafe kısa olduğu için motor ısınmadan yolun çoğunu gitmiş oluyorum.
Aynen bende istanbul 9lt altına hiç düşmüyor

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yakıt değeriniz normal, hele ki otomatik vites için makul bir değer. Ben de kısa mesafe kullanıyorum aracı 25-30 kuruş arasında oynuyor yakıt değerim.

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pams;416515
Oksijen sensöründe arıza olabilir, ama bu durumda motor uyarı lambası yanarı, benim araba da çok yakıyordu, şimdi oksijen sensörünü değiştirdim. Düzelecek mi merak ediyorum.

Oksijen sensöru değişince fark oldu mu
Gaz litre fiyatı 2.73
Yapılan km 51
Fulleyınce 28.5 tl gaz aldı
 hep aynı yerden alıyorm havalar da cok ıyı şaştım kaldım

Çevrimdışı veys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaslar abiler cook yrdıma ihtıycım var boyle bı yakıt olamaz ne yapmalıyım tup tesısatını degıstıreyım mı benzın de sorun yok normal hatta tupten daha az yakıyor ama ne kadar da olsa benzınde bınecek de durumum yok son çare arabayı satacam artk baska çare yok gibi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;415355

Siz düz olan tek yeri görmüşsünüz...Ankara da düz olan tek yer dediğiniz güzergah ve sincan-etimesgut bölgeleri...
mesela keçiören, dikmen, çankaya, mamak, hasköy, karşıyaka, şentepe, ....full engebe, %40 eğimli dik rampalar, yokuşlar var....buralarda az yakma olayı imkânsız...yüzdeye vurursak ankaranın %25 i belki düzdür...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En son gittiğimde yaptığım ortalamanın içine etti Ankara.bir hevesle aylar sonra 7 litrenin altına düşmüştü (6.9) 190 kmlik ortalama.Sonra 80 kmlik bir Ankara içi 8.8 oldu.
elegance=ugurcnplt