škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bizim araçta neden esp yok?

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: fenomen;415698
bir ara bende olmuştu şimdi octi hafif bir çamurlu köprü vardı bir sağa bir sola kayıyordu ve esp tuşu yanıp sönüyordu.kapattım o zaman çıktı.esp asr ayrı değil benim octi de.

hocam, ESP=ABS+ASR'dir. kimi araçlarda ESP tuşu yazar kimi araçlarda ASR tuşu yazar. fark eden bişey yok, her iki tuş da ASR'yi devreden çıkartır, ASR devreden çıkınca ESP'de devreden çıkmış olur zaten

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;415719
hocam, ESP=ABS+ASR'dir. kimi araçlarda ESP tuşu yazar kimi araçlarda ASR tuşu yazar. fark eden bişey yok, her iki tuş da ASR'yi devreden çıkartır, ASR devreden çıkınca ESP'de devreden çıkmış olur zaten

furkan bizim arabalarda öyle değil. esp sadece asr'yi değil diğer sistemleride kontrol ediyor. kitapçıktaki açıklamada şöyle yazıyor. sayfa 181.

ESP, fiziksel sınır şartlarındaki sürüş koşullarında (örneğin hızlı girilen virajdaki gibi)
aracınızın kontrolünü sağlamanıza yardım eder. Yol şartlarına bağlı olarak savrulma
tehlikesi azalır ve böylece aracın sürüş dengesi iyileşir. Sistem tüm hızlarda çalışır.
Elektronik dengeleme programına aşağıdaki sistemler entegre edilmiştir:
 elektronik diferansiyel kilidi (EDS),
 anti patinaj sistemi (ASR),
 aktif direksiyon desteği (DSR),
 anti blok sistem (ABS),
 fren yardımcısı,
 yokuş yukarı çıkma yardımcısı.
ESP sistemi kapatılamaz,  tuşuna basarak sadece ASR sistemi kapatılır,

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
ESP=ABS+ASR sistemin ilk çıktığı zamanki birleşimiydi abi en basit olarak. günümüzde pek çok sistem entegre edildi haklısın. artık dediğin gibiymiş abi, önceden komple iptal oluyordu sistem tuşa basınca. ASR iptal olsa bile ESP'nin hala aktif konumda kalması iyi bişey. bazı araçlarda da ESP iptal ediliyor düğmeye basınca, ama 50 km/s hızın üzerine çıkınca otomatik olarak tekrar devreye giriyor güvenlik amaçlı

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet öyleymiş arkadaşların anlattığından anlaşıldı. şimdi güvenlik için sabit tutuyorlar baksana

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de aracı alırken özellikle dikkat ettim, ESP olsun istiyordum, bizim araçlarda sanırım donanımla ilgili değil, collection plus bile olsa olmayabiliyor.