škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Karter koruma yerine . . .

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı 25.12.2012 tarihi ile 47.250 tl'ye teslim aldım. Hediyelerden bagaj havuzunu koydular, karter korumanın henüz gelmediğini gelince beni arayacaklarını söylediler. Aracımda ise bugün plastik karter koruma olduğunu gördüm. Karter koruma yerine alabileceğim başka bişey varmı? plastik paspas vs. tabi birde bayi kabul ederse.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullan arkadaşım.Allah kaza bela vermesin.Bence plastik koruma pek işe yaramaz.Sen yine de çelik korumayı takip et.Gelince taktır.Neticede plastik koruma darbelerden ziyade çamur çakıl vb şeylerde etkili olur.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir soru daha. bunu kendim takmak istiyorum. seviyorum bu işleri. bana elden verirler mi? garanti deyip bizmi takacaz derler?

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parasını verdikten sonra servisi bile verirler sana :D Ama bence sen en iyisi servise yaptır. Ne olur ne olmaz.Kör ölür badem gözlü olur derler ya.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 23:28:30 Gönderen: atonal »

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atonal;415915
Parasını verdikten sonra servisi bile verirler sana :D Ama bence sen en iyisi servise yaptır. Ne olur ne olmaz.Kör ölür badem gözlü olur derler ya.

aracı alırken bu hediye denilmişti o yüzden sordum. servis illa bizmi takıcaz diyecek. sonuçta baktığım kadarı ile 5-6 vida gözüküyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı kaldıracak lift bulabilecek misin ?  bir de diş kaptırma olayı var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karter korumanın fiyatını karşılayabilecek bir aksesuar bulmanız lazım, sonuçta 250-300 gibi bir fiyatı var sanırım...
Plastik olan sadece yağmur, çamurdan koruyor ama çabuk kırılıyor, özellikle buzlu, karlı havalarda...
Kendinizin takmasını önermem, çok kolay değil, öncelikle orijinal denilen bu parça orijinal değil, servis üstüne basa basa orjinal diyor ama sadece skoda distribütörü tarafından onaylı o kadar...yani skoda tarafından değil, yan bir firma tarafından üretilmiştir ölçüleri milimi milimine tutmayabilir, kendiniz takmaya çalışırsanız olası bir aksaklık yaşayabilirsiniz.
Atölye koşullarında liftle kolayca kaldırılıyor araba, bunun lokma takımı var, tabancalı vidalaması var...karter levhasının radyatör hizasında, ama daha yukarılarda bir yerlere vidalanan bir demir aparatı var, takılması biraz zor, krikoyla falan riskli bence, kendileri taksın...
Hayırlı olsun.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar karter korumayı alıp garajıma koymayı düşünüyorum. plastik zarar görünce onu kullanırım diye düşündüm. ne dersiniz?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bomax01;415988
arkadaşlar karter korumayı alıp garajıma koymayı düşünüyorum. plastik zarar görünce onu kullanırım diye düşündüm. ne dersiniz?
Plastik olan zarar gördüğünde karterde zarar görmüş olabilir.:wnk: Bunu da gözönünde bulundurun derim.:wnk:

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim araca +250TL ye taktılar karter koruma daha alırken. hatta orjinal cart curt bir sürü janjanlı cümlelerle.

plastik olandan haberim bile yoktu.. Her aracta kesin varmıdır? 6 ay gecmiş orjinali nasıl geri alırız..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zaten plastik olan ile satıyorlar arabayı. onu yeniyse fiyattan düşmüş olabilirler.