škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sis Lambası

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni yılınız en içten dileklerimle kutlarım. Allah kazasız belasız bir yıl nasip etsin hepimize.

Geçenlerde araba garajda iken park, kısa uzun, lambaları yakayım yanmayan varmı bakayım dedim. Sağ arka sis lambam yanmıyor. Sol yanıyor. Acaba park halinde diyemi yanmıyor, ampülmü patlak yada bilgisayar bağlanıp ayarmı yapılacak. Aklıma başka bişey gelmedi.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2013, 19:10:25 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı araç modellerinde arkada tek tarafta sis lambası olur.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;416506
Bazı araç modellerinde arkada tek tarafta sis lambası olur.

Hocam Yeti'lerin arka sisleri ve geri vites lambaları iki adettir.

Çevrimdışı Gokhan43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sis farı sadece soldadır hocam, sağ far bölümünde ampül yoktur :)

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gokhan43;416508
Sis farı sadece soldadır hocam, sağ far bölümünde ampül yoktur :)

Ampül taksak yanarmı ki? Programlamak lazım mı?

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gearbox;416510
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-dogusoto-skoda-bayi-ozaydin-otodan-2012-skoda-yeti-1.6-tdi-ambit-107782558/detay

Arka sis farı yanık bir resim var.

Teşekkür ederim. Neden sağ sis farı lambası yok. Çok şaşırtıcı. Geri vites iki adet yanıyor. Renault gurubunda sağ geri vites sol ise sisdir. Acep volkwagende demi böyle?

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yetide arka sis sadece solda var. Yarın bir bakayım, sağ tarafa ampul takarak aktif hale getirebilirsem burdan yazarım...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Stop lambasıyla karışmasın diye tektir. Ingiltere için diğer tarafta da yeri vardır

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turkayenez;416512
Yetide arka sis sadece solda var. Yarın bir bakayım, sağ tarafa ampul takarak aktif hale getirebilirsem burdan yazarım...

Sağ tarafta ampül var ama tesisat yok. Daha söküp bakmıştım...

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki sağ tarafta yanmasına gerek var mı? Siste, tek taraf bile arkadakilere görünmek için yeterli olur diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: mzantur;416518
Sağ tarafta ampül var ama tesisat yok. Daha söküp bakmıştım...

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turkayenez;416519
Peki sağ tarafta yanmasına gerek var mı? Siste, tek taraf bile arkadakilere görünmek için yeterli olur diye düşünüyorum.

Sis olunca tek tarafın yanması bile yeterli olur. Anlamadığım yeri var ampülü var ama arkadaşın dediği gibi tesisatı yok.  Nasıl iştir yaw.

Tesisatı çeksek lamba arızası alırmıyız ki?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
AB yasalarına göre sis farı arkada tek olacak ve ortada ya da solda yanacak (trafiği soldan akan İngiltere için sağda olacak). Bu özelliği sağlayamayan aracın üretim ya da satış izni yok. AB üretimi olan Skoda'da da aynı durumda.

İngiltere'ye de homologasyonu için fabrikasyon her 2 tarafta da oluyor sis lambası veya yeri, ama sadece tek taraf çalışacak şekilde açılıyor fabrika çıkışında.

Arkada 2 tane sis farı olsun diyen arkadaşların amacı ne acaba? Görünmekse zaten tek bir sis lambası da gayet yeterli olacaktır.

Öte yandan 2 tane olursa fren yaptığını sanacaklar, zaten o yüzden tek olması yasalara bağlanmış.

Çevrimdışı coolpassenger

• Yeti2.0TDİ4x4DSGOCTtuning
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
pek çok araba markasında sis farı arkada tek olur.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;416552
AB yasalarına göre sis farı arkada tek olacak ve ortada ya da solda yanacak (trafiği soldan akan İngiltere için sağda olacak). Bu özelliği sağlayamayan aracın üretim ya da satış izni yok. AB üretimi olan Skoda'da da aynı durumda.

İngiltere'ye de homologasyonu için fabrikasyon her 2 tarafta da oluyor sis lambası veya yeri, ama sadece tek taraf çalışacak şekilde açılıyor fabrika çıkışında.

Arkada 2 tane sis farı olsun diyen arkadaşların amacı ne acaba? Görünmekse zaten tek bir sis lambası da gayet yeterli olacaktır.

Öte yandan 2 tane olursa fren yaptığını sanacaklar, zaten o yüzden tek olması yasalara bağlanmış.

İrfan abi saol o kadar ilgilenip yorulmayı yazmışsın. Ellerine ve klavyene sağlık. Hani ekmek teknesinde aga kafama takılan bir nokta var olayı varya benimkisi de ondan gibi. Madem iki tane sis koydum, ampüllerini de takmışsın işte buraadan sonra sorun baş gösteriyor. Biri yanıyor biri yanmıyor. Arızalı gibi duruyor anlıcan.